Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Astazi facut plinul la petrom Bariera Brailei Buzau,premium 95 3,28 lei.Ieri era mai ieftina,la noi e ca la nebuni.Am trecut prin PLoiesti unde cu galeata poti aduce benzina de la rafinarie la peco si benzina CO 95 era 3,36-3,39 lei/litru.
    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

    Comment


    • facusem si eu o petitie dupa ce am postat ideea aici, dar mi-a fost respinsa pe motiv ca nu e detaliat destul.

      colac peste pupaza, de ieri pe azi a crescut pretul la pompa pentru benzina de '95 cu 0,9 lei pe litru. daca ieri era 3,33 lei litrul, azi era 3,42 la aceeasi benzinarie
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • Ba nu va ajunge ca a-ti furat tara asta de am ajuns ultimi la speranta la viata mai buna din europa in luna asta au scumpit carburanti de nustiu cate ori nu mai putem trebuie sa iesim cu toti in strada ca nu se mai poate asa ceva sa fim in halul asta furati la noi in tara.

        Comment


        • corect dar cu cine, ne place sa fim furati mai ales pe "fata" ne trebuie mult tupeu pe care nul avem decat atunci cand vedem pe unul mai slab de ingeri decat noi p.s.34.500 si tot o sa mai creasca ce va asteptati sa scada "ciuciu" dar noi stim sa o inghitim si pe asta in continuare. BRAVO ROMANE tineo tot asa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          Comment


          • Poate peste un timp ne vom trezi fara TARA.Ca au vindut-o baietii destepti.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • bine ca nu merg masinile cu apa ca nu mai aveam ce bea
              sigpic Alexandria

              Comment


              • Originally posted by florin6234 View Post
                corect dar cu cine, ne place sa fim furati mai ales pe "fata" ne trebuie mult tupeu pe care nul avem decat atunci cand vedem pe unul mai slab de ingeri decat noi p.s.34.500 si tot o sa mai creasca ce va asteptati sa scada "ciuciu" dar noi stim sa o inghitim si pe asta in continuare. BRAVO ROMANE tineo tot asa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                Barilul de petrol e de 3 x mai mic fata de perioada cand era 120$ barilul iar ei combustibili nici macar nu i-au injumatatit ca pret acum,doar o scadere de 1 leu la pret atat.
                Atunci era 4,4 ron/litru acum e 3,4 ron/litru in loc sa fie 2,2 ron/litru asa cum ar trebui de fapt.

                Comment


                • Daca nu iesim cu toti in strada nu se va rezolva nimica dar vad ca aproape nimeni nu zice nimica numai eu???????

                  Comment


                  • si eu sunt pentru a iesi in strada
                    sigpic Alexandria

                    Comment


                    • Au mai iesit unii in strada in 89 si nu au rezolvat nimic.Vorba lui Becali ei sunt ursii si noi catelusii

                      Comment


                      • Multi dintre noi ar iesi in strada dar li rusine sa nu i vada cunoscuti ca protesteaza acuma lumea sa nu creada ca instig oameni la miting ca vin aia de la SRI la mine ca ne urmaresc non stop ca pe vremea lui ceausescu.

                        Comment


                        • Originally posted by AG 23 YNG View Post
                          Poate peste un timp ne vom trezi fara TARA.Ca au vindut-o baietii destepti.
                          Este deja vanduta!Ce mai e al romanilor?Cel mai bun exemplu este insula Serpilor!Rompetrol EFIX=3.46 lei
                          KISS FM ALBASTRU 1.6[url=http://www.userbars.be][img]http://img13.imageshack.us/img13/1200/20

                          Comment


                          • Cea mai buna solutie este sa folosim masina doar in cazul in care avem cu adevarat nevoie de aceasta, sa folosim transportul in comun pentru deplasari acasa-serviciu-acasa, acolo unde se poate! In felul acesta, scazand cererea va scadea si pretul. Cel mai bun exemplu, in acest sens, este pretul caselor, apartamentelor!

                            Desi ploua cu galeata, in aceasta dimineata am renuntat la masina, gandindu-ma ca va fi aglomerat si ca pretul benzinei iar a crescut cu 9 bani/l (Petrom Kogalniceanu, ieri-3,26 lei/litru, azi-3,35 lei/litru).
                            Nu mi-a fost usor dar nici foarte greu sa ocolesc toate baltile, dar se poate!
                            Desi nu eram dependent de masina (din 20 zile lucratoare foloseam masina doar 7-8 zile pt. acasa-serviciu-acasa), acum sunt foarte hotarat sa folosesc transportul in comun si foarte rar masina, doar in cazurile in care chiar am nevoie de ea.

                            Oricum, o iesire in strada, un boicot n-ar fi un lucru rau!
                            "Petrom plăteşte statului o redevenţă de 5,6 euro pe tona de ţiţei extras ... o tonă are circa 8 barili de ţiţei ... Petrom a avut, în 2007, un profit net de 1,77 miliarde de lei (530 de milioane de euro)" (cotidianul.ro)
                            SI NU LE AJUNGE?!!! VOR MAI MULT .... PE CARCA NOASTRA!!!

                            Comment


                            • Externalizarea resurselor naturale e o practica care se desfasoara in peste 70-80% din tari, asta raportat la TOATE tarile, nu americanii , nemtii, englezii si altii. In conditiile in care peste 50% din populatia lumii traieste cu mai putin de 2$ pe zi si 1% din intreaga populatie detine peste 40% din resursele planetei cred ca totul este evident asa ca nu va mai agitati...daca vreti sa nu mai bagati bani in buzunarul altora pru si simplu nu mai folositi masina. Conjunctura si mai nefavorabila este accentuarea problemei datorita grupurilor de interese de la noi care mai adauga si alea cota parte la pretul carburantului
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • khris.ro - primul articol "Despre pretul benzinei in Romania"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google