Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • lol a ajuns barilu la 34.11$ si la noi inca creste pretul benzinei astea ne fura pe fata !

    Comment


    • Numai la noi in romania se poate intampla asa ceva sa le fie rusine celor care ne conduc ca nu fac nimic pentru oameni de jos!

      Comment


      • Eu mai urmaresc preturile la carburanti din tarile europei de vest. In principal ma uit de fiecare data cand creste pretul la noi la preturile din Italia: http://www.prezzibenzina.it/
        La astia benzina de la Shell e 1.15 E de pe vremea cand era la noi benzina 2.70 lei la Petrom...
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Pitesti, statia Bascov: Petrom 95=3.33. Ultimul plin a fost facut cu 99+, acum nici o luna, pret 3.34. Japca pe fata
          sigpic

          Comment


          • Nu pot sa imi dau seama cum au tupeul sa cumpeasca benzina cand pretul barilului este 34 de dolari.

            Comment


            • Bai nene nu comparati preturile din Romania cu preturile din Italia sau alte parti . Ca ei nu au rezerve si nici nu rafineaza hidrocarburi si nici nu au salariile noastre (preturile se orienteaza dupa nivelurile pietelor cu exceptia produselor de lux - gen FERRARI va avea acelasi pret si in Germania si in Romania) . Si totusi la noi sapt trecuta a crescut pretul de 3x . Sa zicem
              1. Pretul Euro a crescut (cu toate ca a crescut doar cu putin)
              2. Crescuse barilul la peste 40$
              3. Asta nu mai am de unde sa o scot - cred ca au zis hai sa mai crestem odata si fara motiv , ca e BINEEEeee
              Barilul (158litrii titei nerafinat) costa 34$ in momentul de fata(vineri la ora 16:00 cand s-a inchis NKY) din care se pot obtine aproximativ la o eficienta de 70% se vor obtine 110 litrii de hidrocarburi rafinate (benzine motorine lubrifianti alte produse- in proportii 50 30 10 10)
              HOtia este mare si incepe sa fie pe fata
              Last edited by ingerulol; 15 February 2009, 11:47. Reason: Automerged Doublepost
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • Asa ne lasam furati pe fata da aceasta mafie.Asta in complicitate cu guvernul.
                De ce nu se ieftinesc carburantii?
                Cind a scazut pretul barilului de titei!
                Ar trebui sa luam atitudine sa nu mai alimentam o saptamana.
                Va SALUT.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • Unu compara preturile de la noi cu cele din vest dar nu este corect ce venituri salariale au ei in comparatie cu noi trebuie sa luam neaparat atitudine ca nu se mai poate asa ceva eu sunt de acord sa nu alimentam 1 saptamana si sa mergem pe jos nu cu masina ca nu murim abea mai facem miscare.

                  Comment


                  • Originally posted by AG 23 YNG View Post
                    Asa ne lasam furati pe fata da aceasta mafie.Asta in complicitate cu guvernul.
                    De ce nu se ieftinesc carburantii?
                    Cind a scazut pretul barilului de titei!
                    Ar trebui sa luam atitudine sa nu mai alimentam o saptamana.
                    Va SALUT.
                    si cum ii convingi pe taximetristi sa nu mai alimenteze? gandeste-te ca ei daca nu sunt in trafic nu au bani. la fel si cu autobuzele. daca ele nu alimenteaza, cu ce mai mergi la servici? (in caz ca nu vrei sa mai mergi cu masina ta). la fel cu salvarile-politia-pompierii si firmele care au masini pe traseu
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • El se referea la masinile particulare nu la cei care au activitate non-stop.

                      Comment


                      • la ce pret are litrul de benzina cred ca isi scot profit si numai de la cei care alimenteaza zilnic. exemple mai sus.

                        ca fapt divers. daca va mai aduceti aminte in anii trecuti, cand se scumpea benzina, se dadea la stiri ca de la miezul noptii benzina se scumpeste. eu nu am mai vazut de mult aceasta stire, semn ca ne fura pe fata, cu scumpiri ne anuntate, o data la 2-3 zile hop si pretul in sus cu 9 bani pe litru:|
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • Si nu trebuie sa luam cumva atitudine.Ar trebui sa facem ceva,nu credeti?

                          Eu ma refeream la noi,persoanele particulare nu la taximetristi si toate cele.
                          Ar trebui sa facem un demers sa stringem o petitie ceva si sa fie semnata de mii de persoane.deci sa ne miscam cumva,daca noi nu "strigam ce ne doare" ei singuri nu vor reduce pretul doar de dragul nostru,ci trebuiesc constrinsi(fortati) sa faca acest lucru.
                          Numai in logan club suntem ceva oameni,daca noi nu facem nimic,atunci cine?

                          Va SALUT.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • Nu ai ce sa le faci la romani ca sunt lasi vor ca alti sa le rezolve problemele ei vor sa beneficize de rezultate fara sa faca nimica vad ca uni membri nu prea sunt de acord cu boicotul la statiile peco inseamna ce le place situatia actuala din romania.

                            Comment


                            • nu ne place
                              dar nu avem ce face
                              sigpic Alexandria

                              Comment


                              • Interesant este ca pe la inceputul anului, sau nu mai stiu exact perioada, cand s-a facut mare scandal pe forumuri prin presa, pe la tv...pana la urma benzina cel putin a scazut de la ~3.5 la ~3.0ron. Ma refer la omv, la petrom cea de 95 ajunsese si sub 2.9 ron.
                                acum de la un timp usor usor au scumpit-o iar.
                                Nu ar face rau o alta actiune asemanatoare. Nu ma pricep la pretul petrolului si chestii d-astea, insa daca tot ziceti ca s-a ieftinit astia la noi de ce tot scumpesc? avem tot dreptul sa facem scandal.
                                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google