Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • stiu dar atunci lam lasat pe acel angajat sa-mi puna benzina
    si nici nu stiam ca dauneaza masinii daca alimentezi peste nivel
    acum nu mai las pompa nimanui
    sigpic Alexandria

    Comment


    • Benzina de 95 fara pb de la petrom 3.38 lei/l pana unde au de gand sa o scumpeasca cand barilul de petrol este destul de scazut astia sunt niste hoti la puscarie cu ei ca ne **** tara si noi nu putem face nimica mi rusine ca sunt nascut in romania.

      "Pasarica" se spune. Ai grija cu limbajul
      Last edited by darksid3; 12 February 2009, 23:03.

      Comment


      • si in bucuresti 99+ = 3.68 mare magarie

        Comment


        • Originally posted by radu2008 View Post
          Singura solutie este sa boicotam statiile peco!!!!!!!!!
          asa ar trebui sau direct rafinariile

          Comment


          • E greu.Romanul e prea comod in ziua de astazi.Asta-i adevarul.

            Comment


            • Originally posted by radu2008 View Post
              Benzina de 95 fara pb de la petrom 3.38 lei/l pana unde au de gand sa o scumpeasca cand barilul de petrol este destul de scazut astia sunt niste hoti la puscarie cu ei ca ne futa tara si noi nu putem face nimica mi rusine ca sunt nascut in romania.
              Ce sa faca ei...?
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • Sunt convins ca nu a fost cu intentie, sigur a vrut sa scrie "fura" si cum "t" e langa "r" pe tastatura a iesit ce a iesit.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Eu l-am editat oricum. Daca omul a vrut sa scrie " fura" e ok...il corectez la loc
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Originally posted by Red_Alin View Post
                    E greu.Romanul e prea comod in ziua de astazi.Asta-i adevarul.
                    Corect,prefera sa stea cu salarii de mizerie(din care faci foamea la propriu),prefera sa plateasca combustibili la preturi de neimaginat(ei cred ca daca in europa litrul de benzina e 1,20 euro asa ar trebui si in romania sa fie...dar ei uita ca romanul de rand 70% din ei nu au salariu 1000euro/luna ci poate undeva la 300 euro e media...poate si mai putin de atat).

                    Comment


                    • cred ca era 'fura' scris corect. ca se leaga cu puscaria la puscarie ca ne fura tara, nu ca ne-o fute. poate revine cu raspuns.

                      colac peste pupaza, maine sau poimaine o sa fie 3.52 litrul la mol/omv cea de 95
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • Este interesant si avansul luat de celelalte companii in raport cu Petrom. De ex:
                        - petrom 95/99 = 3.25/3.58
                        - petromv 95/100 = 3.35/3.98
                        - omv 95/100 = 3.42/4.05
                        - lukoil 95/98 = 3.35/3.92

                        P.S.: preturi de referinta luate de pe site-urile companiilor. mol, rompetrol si agip nu isi afiseaza preturile pe site ceea ce din pct meu de vedere reprezinte neseriozitate. In cazul petrom, probabil si omv sau lukoil, la pompa pretul nu poate fi mai mare decat cu max 5% din pretul de referinta.
                        sigpic

                        Comment


                        • Pai am mai spus-o,compania MOL era cred ultima companie care reducea pretul la carburanti cand pretul barilului scadea.

                          Comment


                          • Acu vreo ora juma', la MOL Constanta, am pus benzina de 95 cu 3,45 lei/litru cea de 98 am observat era 3,96 lei/litru. Imi aduc aminte cu nostalgie cand prin decembrie puneam cu ~2,70 lei pe litru... ce vremuri
                            sigpic

                            Comment


                            • Imi cer scuze ca ai iesit in loc de fura altceva nu a fost cu intentie scuze inca o data.

                              Comment


                              • Pretul barilului de petrol scade , iar la noi creste pretul la benzina ???
                                Cursul de schimb leu / euro creste , iar creste pretul la benzina !!!
                                Cand scade pretul barilului de petrol la noi scade foarte greu pretul la benzina !!

                                MOTTO :
                                Nu furati , caci guvernul uraste concurenta !!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google