Leduri In Bara Spate Ph2 ?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Leduri In Bara Spate Ph2 ?!

    Ma gandeam sa pun in ''chestiile'' alea rosii, de la bara spate niste leduri care sa se aprinda cand aprind pozitiile
    A mai facut cineva asa ceva ?!... se poate ?!
    Copy of Copy of Picture 023.jpg
    In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
    http://searchme71.blogspot.com/

  • #2
    alea sunt asa zisele,,ochi de pisica,,seara lumina se reflecta din ele sa fie vazuta masina din spate,cand sunt stinse pozitiile
    nu stiu daca poti pune becuri/leduri in spatele lor,incearca si zine si noua

    Comment


    • #3
      Mikelangelo a avut asa ceva.
      real power..... diesel power by

      Comment


      • #4
        Ai putea incerca sa vezi daca sunt transparente ca sa pui lumina in spatele lor, insa inclin sa cred ca nu sunt. Alta solutie nu vad; daca dai gauri si pui LED-uri o sa se vada dubios spre kitch.
        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

        Comment


        • #5
          Poti pune dar ai grija ca acei catadioptri sunt obligatorii si orice modificare iti poate lua talonul.Ma bine nu te juca la luminile masini daca nu vrei probleme.Astia se leaga de orice.Eu am fost oprit inclusiv ca aveam proiectoarele aprinse,eu l-e aprinsesem deoarece mai devreme fusesem oprit deoarece ledurile nu au fost vazute bine de agentul respectiv.Altadata m-a oprit deorece credea ca am xenon(am avut si deala dar parca aveam magnet la militieni)Cind a vazut ca nu e sa luat de mine ca de ce are culoarea albastra.De fiecare data am scapat doar cu vorbe frumoase dar stresul de a te opri in trafic nu imi place.
          sigpicPasionat de MCV si natura

          Comment


          • #6
            Originally posted by Soran View Post
            Ai putea incerca sa vezi daca sunt transparente ca sa pui lumina in spatele lor, insa inclin sa cred ca nu sunt. Alta solutie nu vad; daca dai gauri si pui LED-uri o sa se vada dubios spre kitch.
            sunt transparente, si ledurile le-as pune in spatele lor ... in asa fel incat ziua sa nu se observe nimic, doar noaptea cand aprind pozitiile. Ce ziceti va bagati la o astfel de modificare ?!
            In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
            http://searchme71.blogspot.com/

            Comment


            • #7
              Pai noaptea oricum se vad ca pentru noapte sunt facute...

              Comment


              • #8
                si eu vreau leduri acolo dar trebuie gandit un suport ceva sa bagi ledurile sau eventual module cu led
                practic acel stop e "lipit" de spoiler si nu stiu cat de bine ar ilumina ledurile asa de aproape de partea rosie a stopului
                o sa incerc sa scot stopul si sa-l asez pe un modul cu led sa vad cum ilumineaza "lampa"

                Comment


                • #9
                  Originally posted by romeo-alex View Post
                  si eu vreau leduri acolo dar trebuie gandit un suport ceva sa bagi ledurile sau eventual module cu led
                  practic acel stop e "lipit" de spoiler si nu stiu cat de bine ar ilumina ledurile asa de aproape de partea rosie a stopului
                  o sa incerc sa scot stopul si sa-l asez pe un modul cu led sa vad cum ilumineaza "lampa"
                  Cred ca nu este ''liptit'' de bara ... am vazut la un taxi ca era spart si parca avea ceva gri, deci ar mai fi ceva intre ... acum nu stiu sigur, eram in trafic iar eu n-am desfacut sa vad cum stau lucrurile pe acolo ... dar cred ca merge o banda de 3 sau 6 leduri plata, rezistenta la apa.
                  Last edited by search_me71; 23 July 2011, 22:34.
                  In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                  http://searchme71.blogspot.com/

                  Comment


                  • #10
                    cautati pe forum, userul mikelangelo a facut modificarea asta, e din buc (cred ca am scris bn numele)

                    Comment


                    • #11
                      iaca na o mai comit si eu
                      io am avut bara sparta si te asigur in afara de 2 gauri in lateralele stopului nu am avut altceva
                      geo baga un link daca stii
                      Last edited by romeo-alex; 23 July 2011, 23:23.

                      Comment


                      • #12
                        Incercati...si asteptam poze
                        sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

                        Comment


                        • #13
                          maine imi vine comanda de module cu led si pe weekend ramane sa demondez acel stop si sa-l asez peste placa cu leduri sa vad cum face dispersie stopul
                          revin cu poze

                          Comment


                          • #14
                            iaca poze cu stopul cu pricina
                            am facut o gaura de aprox 5mm si am pus un led de bricheta sa vad ce si cum si iata ceva poze
                            deci concluzie merg puse niste benzi cu smd ca-s mai subtiri / de altceva nu-i loc /
                            sa ai totusi si lumina puternica acolo
                            Attached Files
                            Last edited by romeo-alex; 30 July 2011, 21:21.

                            Comment


                            • #15
                              mie nu-mi place...
                              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google