Acoperire Radiator/Caldura Pe Timp De Ger

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma gandeam ca vorbeste serios.

    Comment


    • Originally posted by einstein1984 View Post
      Romanii ar face orice in loc sa schimbe termostatul ala defect...
      Ce termostat recomanzi daca te pricepi pentru inlocuire.toti vorbesc dar nu stim care este bun,am pus de origine si este la fel 2 linii.

      Comment


      • Nu de origine la mine vernet a fost ok

        Comment


        • Care??calorstat by vernet sau vernet?primul este 20 de lei

          Comment


          • Originally posted by vasile.23 View Post
            Ba da, am o caruta de loganuri in familie, am schimbat la toate cel putin o data, la una de 2 ori, si este ok.

            Nu are nimic, dar nici nimic bun nu face acolo
            ba sunt sigur ca face pentru diesel. altfel am consum de avion. inca nu m-am dumirit cum sa-l pun, ca vad ce e un loc greu accesibil. ca atare, cred ca o sa-l pun ca taximetristii, pe afara, pe calandru. fac rezerva de cartoane ca se vor uda. era bine daca se gasea husa ca cea de origine de la dacia berlina.
            nu gasesc o poza pe net, dar cei mai batrani cred ca stiu la ce ma refer.
            e binte totusi ca nu trebuie sa facem focul sub ele, ca sub rabe.

            Originally posted by einstein1984 View Post
            Romanii ar face orice in loc sa schimbe termostatul ala defect...
            fac pariu ca termostatul meu e bun, dar tot n-ajunge la 4 linii, c-asa-i in tenis. in primul rand reduce consumul si motorul ajunge mai repede la temperatura optima.
            Last edited by B997NDL; 8 December 2014, 19:19. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • pui un carton sau o bucat de plastic prinsa frumos cu soricei si merge oke adica la aspect exteriori ma refer ...cartonul bate a tiganeala adica se vede urat dar o bucata de plexic sau ceva de culoarea neagra la fel ca grila ...pare mai bine si mai mascat de ochiul vigilent al carcotasilor care sunt gica contra!

              Comment


              • Originally posted by VIORE_L View Post
                Care??calorstat by vernet sau vernet?primul este 20 de lei
                Termostatul este Vernet.

                Comment


                • @Tinuletz
                  buna idee. poate gasesc la femeie o geanta neagra mai mare sa am husa de piele. poate ma omoara in somn/

                  Comment


                  • Originally posted by B997NDL View Post
                    ..era bine daca se gasea husa ca cea de origine de la dacia berlina.
                    nu gasesc o poza pe net, dar cei mai batrani cred ca stiu la ce ma refer.
                    e bine totusi ca nu trebuie sa facem focul sub ele, ca sub rabe.
                    Eu ştiu foarte bine la ce te referi (plus că am făcut focul şi sub Raba), dar nu sunt deloc bătrân (cel puţin aşa mă simt).

                    Comment


                    • e drept ca iernile nu mai sunt ce au fost. ce vremuri... iarna '84-'85 erau frecvent (aproape zilnic) temperaturi de -30 de grade dimineata.

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        @Tinuletz
                        buna idee. poate gasesc la femeie o geanta neagra mai mare sa am husa de piele. poate ma omoara in somn/
                        sau poti decupa cartonul si il invelesti in saci menajeri negri, dupa care il prinzi cu soricei, tot negri...
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • Originally posted by B997NDL View Post
                          ... iarna '84-'85 erau frecvent (aproape zilnic) temperaturi de -30 de grade dimineata.
                          Atunci încă nu se descoperise fenomenul de încălzire globală.

                          Comment


                          • B997NDL era doar o solutie pt un aspect comercial placut ochiului.......buna gluma ta cu poseta nu m-am gandit la ea ! .....poate unii sunt interesati sau poate altii nu sunt ..eu de ex am 3 km pana la servici dus si inca 3 km intors zilnic si se simte din plin cartonasul .....plus cele ~5 minute cat stau langa masina pana plec.

                            Comment


                            • E cam mult 5 minute sa stai dimineata pe langa ea, inca nu este asa de frig, e suficient 1 minut, dupa care mergi incet cu ea pana se incalzeste motorul. Vezi ca dacia recomanda minim 5 km sa mergi iarna cu masina, sa nu rugineasca toba.

                              Comment


                              • Originally posted by aris86 View Post
                                Vezi ca dacia recomanda minim 5 km sa mergi iarna cu masina, sa nu rugineasca toba.
                                tiny sa ma plimbi pe mine inca 2 km prin oras dimineata si seara , ca asa recomanda dacia. sau te duci pe ocolite la servici.
                                ps: ca sa nu rugineasca caroseria ce recomanda ? s o tii in casa la fix 22 de grade noaptea cred
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google