Becuri Care Imita Xenon Vs. Instalatii Xenon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Becuri Care Imita Xenon Vs. Instalatii Xenon

    Sper sa fie ok cu acest lucru care il fac si mai sper sa nu ma repet cu vreo chestie . Am stat si m-am gandit ce e mai bine : sa-mi pun niste becuri care mita xennon ( model Philips blue vision sau Osram silverstar ) sau sa-mi pun tot kit-ul xenon. Astept pareri si sugestii la aceasta chestie , iar daca s-a mai discutat undeva despre asa ceva rog a fi indrumat catre acele dicutii si sa blocati acest thread .
    va multumesc pt intelegere .

  • #2
    Eu unu as opta pentru Kit Xenon ... Becurile care imita xenonul sunt chiciuri ieftine.

    Adica un bec Xenon are cel putin 2500 - 3000 ore de functionare + ca ofera o vizibilitate foarte buna, pe cand un bec care imita probabil are aproximativ 500 - 700 ore de functionare si lumina pe care o ofera nu se poate compara cu cea a unui bec xenon adevarat.
    Depinde si daca te tine buzunarul sa faci o investitie de 700 - 800 ron intr-o instalatie, dar avand in vedere ce gropi si cati handicapati merg pe partea carosabila ( pietoni, majoritatea pusti ) sunt in Romania, plus ca noul cod rutier te obliga sa mergi cu luminile aprinse in afara ar cam merita investitia ( mai ales daca circuli si noaptea ).
    Last edited by SilviuB; 11 June 2008, 21:51.

    Comment


    • #3
      Eu am philips blue vision si sunt un pic mai bune decat cele stock(mai albe,mai putin obositoare)
      Daca esti la nivel cu farul se vad mici dungulite albastre.
      Eu ti le recomand dar...Xenonul este mult mai bun vazut la altii(dar eu am becuri ptr ca nu dau 3-4 milioane pe xenoane(nu merg noaptea des in afara orasului,si pt cat circul noaptea in afara sunt f bune si cele stock dar eu le-am luat ca un moft)

      Comment


      • #4
        Am intrat pe net sa caut si eu philips blue vision si am avut surpriza sa gasesc 2 tipuri de astfel de becuri : unele in cutie albastra si unele in cutie portocalie .
        oare o fi vreo diferenta intre ele ?

        Comment


        • #5
          Pentru astea albastre poti sa ramai fara talon,pentru xenoane ,te mai poti intelege
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Atunci nu mai pun deloc de nici un fel .

            Comment


            • #7
              Originally posted by Cristi_Xp View Post
              Pentru astea albastre poti sa ramai fara talon
              Ce vorbesti ma...
              numar secundele

              Comment


              • #8
                Batetiva))
                LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                Enter the Matrix

                Comment


                • #9
                  Daca te opreste Autoritatea Drumurilor si te jineste cu becurile albastre ai toate sansele sa ramai fara talon, un prieten exact acum un an a ramas fara talon dupa ce l-au prins cu becuri albastre pe un Golf 4!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #10
                    Becurile Philips Blue Vision ,sunt omologate, daca se intampla se sa faca exces de zel, faceti contestatie,constatare R.A.R ,si cereti si daune morale.
                    LOGAN--> <--TOYOTA

                    Comment


                    • #11
                      E bine atunci , o sa fac comanda de un set de becuri , presupun ca trebe H4 pt Logan. Poate daca , Doamne Fereste , ma opreste , imi scot si eu banii pe ele . .
                      off topic : pt un radio - cd de masina putem vb aici ( modele ) sau trebe sa deschid alt de-asta sau mai este deschis pe undeva ceva asemanator .

                      Comment


                      • #12
                        Alea in cutie albastra sunt originale si cred ca ai si 2 becuri de pozitie in set.
                        iar cele portocalii cred ca sunt night guide nu?
                        PS: nu lumineaza albastru Blue visionul!
                        Are lumina alba si are doar o mica reflexie albastra daca te uiti la far din acelas nivel cu el.
                        Nu mai zice-ti prostii la baiat

                        nu mai da "quote" la ultimul post! alo...kelemen, se aude?
                        Last edited by Seba; 13 June 2008, 02:15. Reason: modific

                        Comment


                        • #13
                          Ms kelemen pt protectie, dar stiam ca nu lumineaza albastru. In legatura cu acele seturi albastre si portocalii , cele portocalii parca nu scriau night vision .
                          am cautat sa vad inca o data setul respectiv dar nu l-am mai gasit .
                          cred ca o sa fac comanda de cel albastru si sper sa fie ok , oricum nu am nimic de pierdut , pt ca tin si becurile astea stock in caz de neplaceri .
                          astept raspuns si in legatura cu radio - cd auto , as vrea sa comand si unul de acesta dar nu stiu cam ce model se merita .

                          Comment


                          • #14
                            Becurile Philips Blue sunt omologate, deci nu prea se iau astia de ele!Eu m-am referit la cele albastre "Made in China"-Noname, care bat si aiurea si unele mai sunt si de 90-100W!Deci cu alea fi sigur ca poti ramane fara talon!Trebuie sa scrie undeva pe ambalaj "Omologat RAR"Eu am Osram Blue Nustiucum si scrie pe ambalaj ca sunt omologate!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #15
                              Nu mai induceti baiatu in eroare...

                              cand mi-a venit loganu (mar 2006) avea din fabrica becuri cu tenta de albastru (coloarea masinii fiind bleumarin), iar cand l-am lovit baietii au avut "grija" sa imi schimbe farurile cu tot cu becuri (desi nu aveau nimic) si mi-au pus unele normale
                              B-69-URC

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google