Becuri Care Imita Xenon Vs. Instalatii Xenon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Esti primul de la care aud asta!Cum adica ti-au dat masina noua cu becuri cu tenta albastra????Logan-ul stiam ca vine cu becuri Osram normale!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      La becurile normale lumina este cu tenta de galben, corect ?

      iar ale mele aveau acea lumina rece (neon)

      si imediat cum am luat-o din service am observat "modificarea" dar ce sa le mai zic...
      B-69-URC

      Comment


      • #18
        Stock, toate loganurile au becuri osram halogen, cu lumina alba.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #19
          Originally posted by urobert25 View Post
          La becurile normale lumina este cu tenta de galben, corect ?
          FALS.....Becurile stock, sunt osram halogen, si au lumina chiar alba alba :P in niciun caz cu tenta galbena. Cred ca ti s-a parut tie, din cauza culorii de pe masina....Cel mai probabil.

          sigpic

          Comment


          • #20
            Da , lumina alba, dar parca iti vine sa spui ca-s galbejite cand e sticla murdara.

            Deci, merita sa-mi iau becuri philips (sau ce gasesc) cu tenta albastra, de alea ''bluevision''?

            Comment


            • #21
              Merita sa iti iei doar Philips Blue Vision, sau Osram....Sunt cam singurele cu protectie UV si este ff importanta aceasta protectie. Becurile "No Name" cu tenta albastra, nu au aceasta protectie, si iti ingalbenesc sticla de la far, in timp.

              sigpic

              Comment


              • #22
                Merita sa-ti iei orice bec calitativ superior celor stock!Exclus chinezarii!
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #23
                  Mai bine fac un efort si-mi iau xenon.Doar pe faza lunga se poate?
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #24
                    Pai exista bixenon si are si pe faza lunga...Nu cred ca e xenon DOAR pe faza lunga!
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #25
                      Asa,bixenon.As fi pus doar pe faza lunga pt ca oricum prin oras circuli cu faza scurta si cred eu ca esti mai "protejat" ...Intelegeti?
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • #26
                        Ar fi fost o combinatie sa fie doar pe faza lunga, intr-adevar, ochiul "vigilent" al organului nu avea cum sa isi dea seama ca ai modificat instalatia.

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Atunci renunt la idee,nu vreau sa am probleme...Cu organu'
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #28
                            Nimeni nu vrea sa aiba de-a face cu organele.....De nici un fel, daia zic, luati becuri omologate!Lucrati legal, fiti ascultatori!The all seeing eye watching us!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by darksid3 View Post
                              The all seeing eye watching us!
                              Whitout brain
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • #30
                                @d-fens: ia-ti mai bine xenon pe faza scurta, omologate evident. Caci pe faza lunga becurile se vor arde in timp, daca dai flashuri ( are timp becul sa se descarce corespunzator).
                                Plus ca organul nu are de ce sa-ti ia talonul: sa demonstreze el, ca instalatia ta de becuri nu este din fabrica, ori in normele descrise de fabricant..Atata timp, cat nu este impreuna cu masina de RAR , nu are cum sa sustina ca masina nu e in concordanta cu normele impuse de fabricant.
                                Daca gresesc, sa ma corecteze cineva.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google