Xenon Problem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Multumesc mult...deci nu pot obtine omologarea fara far cu lupa deci...le voi monta asa )

    Comment


    • #17
      omologare nu poti sa obti nici daca pui mama lupelor, mama farurilor, mm spalatoarelor de faruri, nu exista omologare a xenonului in tara romaneasca decat a masinilor care vin echipate din fabrica cu asa ceva, asa ca spor la treaba si la reglat farurile

      Comment


      • #18
        Si Catalin a pus punctul pe I. Este printre putinii informati
        Nu ai ce sa omologhezi!

        Comment


        • #19
          Daca tot il montezi direct in far , fa-ti un reglaj la cineva care se pricepe . Si eu am xenon in far simplu dar sunt reflate sa bata mai jos .... doar la drum lung le ridic .
          sigpic

          Comment


          • #20
            Originally posted by Razvy View Post
            iti spun eu sigur ca nu este.
            Sunt lupe cu halogen din fabrica intr-adevar, dar xenon in oglinda, niciodata


            xenon in far fara lupa:



            Originally posted by ibogdannn View Post
            Daca tot il montezi direct in far , fa-ti un reglaj la cineva care se pricepe . Si eu am xenon in far simplu dar sunt reflate sa bata mai jos .... doar la drum lung le ridic .
            La drum lung conteaza cel mai mult, ca acolo orbesti colegii de trafic si sar in sant cu masina de la flash urile tale.
            Last edited by me_catalin; 14 February 2013, 14:25. Reason: Automerged Doublepost
            Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

            Comment


            • #21
              Un prieten a vorbit cu cineva de la RAR si a zis ca ii poate omologa farurile cu lupe, cauciucurile de 195. pret: 300 lei
              Nu ma intrebati cum ca nu stiu detalii.
              I-a explicat ca le trece in talon....
              MY CLA

              Comment


              • #22
                se pot omologa lupele dar te cost de te rupe, pentru ca e omologare individuala.
                Prestige, cauciucurile de 195 le am din fabrica si e din 2005 troaca mea )

                Comment


                • #23
                  nu exista asa ceva....CITESTE LEGEA, vreau sa vad daca imi aratati voi mie o omologare de faruri cu lupe si xenon+spalator ies la casa poporului naked si aici vb de cele montate dupa, nu de cele care vin din fabrica

                  Comment


                  • #24
                    Nu trebuie sa ma credeti. Eu va zic ce a zis omu de la RAR.
                    MY CLA

                    Comment


                    • #25
                      cata, in loc sa vorbesti prostii, arata-mi unde scrie in lege ce pot omologa pe o masina.
                      Sincer, daca as avea banii necesari mi-as omologa inclusiv jante de 17", dar momentan nu dispun de bani pentru porcarii de genul asta.
                      La fel cum nu dispun nici de buget pentru a cumpara faruri cu lupa si sistem de auto-leveling

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Razvy View Post
                        se pot omologa lupele dar te cost de te rupe, pentru ca e omologare individuala.
                        Prestige, cauciucurile de 195 le am din fabrica si e din 2005 troaca mea )
                        Stai asa ca asta-i noua! Masina ta a venit, din fabrica, incaltata cu anvelope de 195 latime??? 195 si mai cum?
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • #27
                          le am in talon nu pe masina, o sa-i fac maine o poza sa ti-o arat ca deh, trebuie dovezi la voi.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google