becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @yrman, cred ca am facut cam 15k km, din care aproximativ 10 mii km cu farurile aprinse... E o estimare foarte larga, exact nu pot sa zic, fiindca deseori merg si prin oras cu farurile aprinse.
    Acum am Osram Night Breaker si sunt multumit de ele.
    I don't ride low, I fly high...

    Comment


    • @mumus: Asa o fi...am luat eu un set Narva clasice si pe ambalaj scrie numai in germana. Pret: 10 lei / bec. Mai e putin si fac anul. Functioneaza inca iar lumina este ok.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Daca vreti becuri fara moarte vedeti ca sunt pe net becuri H4 tehnologie LED cu mai multe pastile smd pentru lumina uniforma.
        Logan GPL 1.4

        Comment


        • Eu nu prea am incredere in astea cu leduri. Chiar au puterea celorlalte normale?
          Plus ca au si un pret pe masura.
          Attached Files

          Comment


          • Fratilor am si yo o problema cu becurile sau cu instalatia electrica nu stiu ce sa zic... Am masina din oct 2004 si cam la interval de 4-5 luni mi se arde(cred) faza scurta de la bec dar nici o data la amandoua dintr o data; Le am tot schimbat incepand cu cele mai ieftine am avut si Bosch si Philips + altele care nu le mai stiu marca si la toate am patit la fel. M am uitat la mufa nu pare sa fie oxidata sau ceva in neregula am si miscat de ele si degeaba dar nici o data nu mi sa ars becu' de tot doar faza scurta.
            Aveti vre-o idee de la ce ar putea fi?
            scuze daca sa mai postat dar am tot cautat si nu am gasit nimik.
            Timiditatea-un defect al oamenilor mari, tupeul-defectul oamenilor mici.

            Comment


            • De vreo 3 luni am xenon, am dat într-adevăr vreo 330 pe instalaţie cu becuri, dar nu se compară cu nici una.

              Nu am faruri cu lupă, dar sunt reglate şi flash-uri mai primesc doar când am maşina plină şi se ridică botul, dar se rezolvă din reglaj, dau un nivel mai jos.

              Am maşina din 2007 şi am schimbat multicele becuri că se tot ardeau... ce e drept merg şi tot timpul cu farurile aprinse... dar mulţumit am fost, în ordinea asta, de Xenon pentru că are lumină puternică şi rază lungă de acţiune şi de cele din fabrică... în rest... îmi pare rău...

              Comment


              • @C0nNeXxX conteaza si cam cati km faci tu in juma de an. La mine cam tot asa se ard... da.... eu fac cam 15000 in juma de an...
                Cel mai important criteriu de evaluare a becurilor nu e perioada ci timpul lor de functionare...
                acum ceva vreme avusesem si eu un "meci" cu un coleg forumist care zicea ca eu bat campii ca pe el l-au tinut 2 ani becurile.... Daca tii masina in garaj te tin si 10, deloc relevant.
                sigpic

                Comment


                • la mine s-au ars ambele nightbreaker in decurs de 2 luni. cam 5000km, mers mult in oras. cred ca le vin de hac gropile....deci ce-mi recomandati sa tina mult si sa lumineze ok? narva 100W o fi ok?

                  Comment


                  • de 7 luni am philips pe masina,s-a ars pe stanga osramul stock dupa 2 ani si ceva si am schimbat amblele becuri...pana acum sunt multumit de ele,precizez ca merg mult cu farurile aprinse inclusiv in oras!

                    Comment


                    • Originally posted by razvanamza View Post
                      la mine s-au ars ambele nightbreaker in decurs de 2 luni. cam 5000km, mers mult in oras. cred ca le vin de hac gropile....deci ce-mi recomandati sa tina mult si sa lumineze ok? narva 100W o fi ok?
                      Becurile stock (Osram) sau Philips Premium, Narva Range Power, etc. Nici sa nu te gandesti sa pui becuri de 100W din N motive.
                      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                      Comment


                      • glumeam.....narva ziceti? sa ma uit mai de aproape la un magazin..

                        Comment


                        • Pai yo fac cam 5-6K in juma de an problema e ca 3/4 ii fac ziua si evit sa merg cu farurile aprinse pe cat de mult posibil. Pe unde gasesc niste becuri mai "adevarate"? De preferat dak cunoaste cineva in DB. Spuneti ca Narva sunt bune? Ce are dak as pune de 60/65 in loc de 55 poate pati ceva?
                          Timiditatea-un defect al oamenilor mari, tupeul-defectul oamenilor mici.

                          Comment


                          • Eu folosesc in prezent osram silverstar si pe pozitii philips bluevision, deocamdata multumit!

                            Comment


                            • Originally posted by Alin0007 View Post
                              Eu nu prea am incredere in astea cu leduri. Chiar au puterea celorlalte normale?
                              Plus ca au si un pret pe masura.
                              .....isi merita banii....probat pe vechiul logan...super multumit!!!
                              TAXI M2O

                              Comment


                              • Ai avut becuri H4 LED in faruri sau numai pozitii cu led ?

                                Daca ai avut H4 LED poti sa ne spui un pic impresiile ? Cam care este intensitatea luminii fata de becurile stock. Sunt chiar interesat de becuri cu led, dar as mai vrea o parere de la cineva care a avut pentru ca sunt scumpe.
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google