becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by razvanamza View Post
    glumeam.....narva ziceti? sa ma uit mai de aproape la un magazin..
    Revin si eu cu un update, am NARVA H4 antiUV de anul trecut din vara, cat de curand o sa fac un an cu ele, deja am auzit si pe alte forumuri ca sunt destul de longevive si rezistente la zdruncinaturi , eu deja ma gandesc sa imi mai iau o pereche de rezerva.

    Comment


    • @stolniceanulucian - ai aici raspunsul pentru faruri LED: http://www.loganclub.ro/forum/bec_h4...ri-t22973.html

      @darkside si care ati mai discutat de becurile Osram care nu au moarte: Se numesc Light@Day nu Night @Day Sunt becuri concepute pentru tari unde este obligatorie circulatia pe timp de zi cu farurile aprinse in acest mod solicitandu-se mai mult becurile.
      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

      Comment


      • Asa...d-alea ziceam.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Originally posted by C0nNeXxX View Post
          Pai yo fac cam 5-6K in juma de an problema e ca 3/4 ii fac ziua si evit sa merg cu farurile aprinse pe cat de mult posibil. .................................................. .........................
          Cu tot respectul, dar trebuie sa zic ca eu "mor pe pe astia" care fac economie la filament. Farurile nu le aprinzi doar ca sa vezi, ci si pentru a fi vazut mai bine (la propriu) in trafic, indiferent ca mergi in localitate sau in afara localitatilor.
          Acum nu ca vreau sa par eu mai "deosebit", dar cand ma urc in masina, intai imi pun centura si apoi aprind farurile, indiferent ca e noapte sau zi cu soare orbitor.
          Si ca sa fiu ontopic, am Osram Light@Day de un an jumate si le folosesc asa cum am zis mai sus.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Mai rau e ca unii fac economie si noaptea
            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

            Comment


            • Da... pai vine mult intretinerea... iti dai seama!
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Salut,

                Am si eu o nelamurire, azi am observat ca becul de semnalizare din tripla dreapta spate este ars.
                Ce bec trebuie sa cumpar? Ce specificatii tehnice are?

                Multumes anticipat.
                Guns don't kill people, people kill people.

                Comment


                • @Apate scoti becul si te duci cu el in brate intr-o benzinarie sau magazin specializat. Daca te duci si le zici coduri sau alte detalii tehnice ai sanse sa se uite aia la tine ca la masini straine.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Apate View Post
                    Salut,

                    Am si eu o nelamurire, azi am observat ca becul de semnalizare din tripla dreapta spate este ars.
                    Ce bec trebuie sa cumpar? Ce specificatii tehnice are?

                    Multumes anticipat.
                    Cumperi un bec P21W.
                    Pe spate toate sunt P21W cu exceptia luminii de pozitie si stop care e
                    P21/5W si a becului de la corp iluminat nr inmatriculare care e W5W.

                    Comment


                    • cu exceptia Phase II, care are PY21W la semnalizare, din alea galbene

                      Comment


                      • Merci de completare, colegu'. Si la Ph1 pe fata sunt cu lumina oranj la semnalizare: PY21W.
                        Cele cu lumina oranj la semnalizare mai au un Y. La semnalizarea laterala: -albe W5W, oranj WY5W.
                        Last edited by mr.K; 23 June 2010, 11:13.

                        Comment


                        • La Logan 1.6 16V si celelalte care au semnalizari albe cu becuri colorate treaba sta asa...

                          Bec far - H4
                          Bec proiector ceata - H11
                          Pozitii fata/lumini numar inmatriculare - W5W
                          Semnalizari fata - PY21W
                          Semnalizari spate - PY21W
                          Semnalizari laterale - WY5W
                          Lumini spate - P21/5W
                          Stop pe frana - P21/5W
                          Proiector ceata spate - P21W
                          Marsarier - P21W
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • Stop frana (luneta) - P21W ?
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Exact. Asta este pentru al 3-lea stop spate(luneta).

                              Comment


                              • Multumesc pentru raspunsurile voastre.
                                Azi dau o fuga pe ploaia asta pana la benzinarie sa cumpar un bec PY21W.(Logan Phase II)
                                Guns don't kill people, people kill people.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google