becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am un set de night breaker unlimited de peste 3 ani si merg bine in continuare.
    nu stiu daca conteaza ca le-am luat de la un baiat care le aducea din germania.
    or fi mai ingrijit facute ?

    Comment


    • Originally posted by B997NDL View Post
      or fi mai ingrijit facute ?
      Se prea poate.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Si cati km. ai facut extraurban in 3 ani, sau ma rog, cati km. ai mers cu farurile aprinse? Ca aici e dilema.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Originally posted by B997NDL View Post
          eu am un set de night breaker unlimited de peste 3 ani si merg bine in continuare.
          nu stiu daca conteaza ca le-am luat de la un baiat care le aducea din germania.
          or fi mai ingrijit facute ?
          Becurile alea Osram le-ai luat de pe Olx la 25lei buc ? Ca am gasit si eu aseara un anunt, inca nu stiu ce sa fac.

          Si eu am folosit X-treme +130% mai bine de un an si jumatate si le-am mai folosit de multe ori si ziua pe faza scurta (in consecinta...faza scurta la un bec s-a ars de cateva zile) si acuma caut solutii...

          Cred ca iau Narva Power Range White, ca au 4500k (ilegale... dar oricum nu vad asa ca lumanarile de Philips Diamond de 5000k ce au doar 900lumeni).
          La 4300k am vazut ca e temperatura legala. Acuma mai 200k in plus nu cred ca se va observa .

          Setul e 44lei.

          Comment


          • nu era olx atunci, acum peste trei ani. de pe okazii, dar inainte mai luasem de la el night racer, care au tinut doar un an si vreo 2 luni.
            dar probabil bateria auto era prea mult pentru ele, acestea fiind de motociclete.

            Originally posted by IancuMIC View Post
            Si cati km. ai facut extraurban in 3 ani, sau ma rog, cati km. ai mers cu farurile aprinse? Ca aici e dilema.
            nu foarte multi. in fiecare saptamana 100 km si de 3-4 ori pe an cate o mie, plus...
            si seara prin bucuresti... nu mai stiu.
            Last edited by B997NDL; 6 December 2016, 21:21. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • De aia zic; nu e corect sa spui ca te-au tinut 3 ani, cand ele au functionat doar cateva zeci de ore.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                si seara prin bucuresti... nu mai stiu.
                Seara-n Bucuresti se merge cu proEctoare si pozitii, deci nu se pune.

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  eu am un set de night breaker unlimited de peste 3 ani si merg bine in continuare.
                  nu stiu daca conteaza ca le-am luat de la un baiat care le aducea din germania.
                  or fi mai ingrijit facute ?

                  Mai bune decat unlimited sunt night breaker Laser....sau ceva asemanator, sunt ultimul racnet

                  "Laserele" si "unlimited" le am de rezerva.....

                  Deocamdata sunt multumit de becurile rally pe care le-am adaptat.......nu se compara la vizibilitate cu orice xenon sau alt bec, de oricare vreti voi....

                  Si nu....nu-mi prajesc farul ......si nici nu-I orbesc pe ceilalti, pt ca sunt reglate correct


                  P.S: exista si Phillips racing vision H4 care sunt mai puternice ca osram Laser

                  Comment


                  • Originally posted by Kojak View Post
                    Seara-n Bucuresti se merge cu proEctoare si pozitii, deci nu se pune.
                    altii, "vecinii" din militari si din aparatori, dar nu eu.

                    da, laserul de-abia a aparut, dar tind sa cred ca va avea o viata mau scurta decat nighr breaker plus si unlimited, care lumineaza destul de bine.
                    aia care merg cu becuri stock ce sa mai zica ?! mai ales dupa vreo 3 ani, cand sunt lumanari.
                    Last edited by B997NDL; 6 December 2016, 22:31.

                    Comment


                    • Originally posted by Hirayama View Post
                      Si nu....nu-mi prajesc farul ......si nici nu-I orbesc pe ceilalti, pt ca sunt reglate correct

                      Am mai auzit din astea...



                      A incercat cineva Narva ?

                      Comment


                      • Eu merg destul de mult si mai ales in afara.....schimb 2 seturi de Rally pe an...

                        Insa osram nightbreaker/laser sunt lumanari pe langa astea rally.....

                        Dar repet....mie imi trebuie functional si rapid....

                        Un set de calitate tine cam 1 an....unlimited ma refer...

                        Cu cat becul e de calitate, cu atat scade durata de viata.....

                        Cel mai bun raport pret calitate il au Osram silverstar 2.0.......dar eu nu le-as pune, dupa experienta cu rally pe timp de noapte nu-mi mai trebuie nimic altceva....

                        Regret ca e costisitor si nu pot sa le adaptez si la celelalte utilaje.....


                        @ Man greek

                        Tu poate ai auzit multe insa se vede ca....nu ai vazut nimic

                        Narva rally am eu, 100w/90w.....am si general electric rally 140w/100w.....

                        Comment


                        • Originally posted by IancuMIC View Post
                          De aia zic; nu e corect sa spui ca te-au tinut 3 ani, cand ele au functionat doar cateva zeci de ore.
                          dar tu cum ai vrea ? sa fie noaptea polara ?
                          multa lume nu merge pe intuneric decat iarna.
                          in rest unde sa pleci de nebun seara ? la drum in afara le tun aprinse tot timpul.

                          Comment


                          • si eu am tot osram silverstar 2.0 de 2 ani

                            pe drum uscat sa zicem ca e cat de cat decent, nu faci vreun accident din cauza ca nu ai vazut, insa pe ploaie/drum ud nici un bec nu m-a multumit pana acu, toate au avut eficienta app 0

                            eu vreau sa vad asa noaptea



                            acu nu mai e nevoie sa cumperi o masina de lux/premium ca sa ai lumini calumea, e suficient sa ai 20 de mii si vezi beton
                            Last edited by cristi....; 6 December 2016, 22:55.

                            Comment


                            • Maine comand niste lampi, SON-T PIA PLUS 150w; oare merg adaptate la Logan?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • 150w?! vrei sa ramai fara talon? sa ti se topeasca plexiglasu sau deflectoarele alea din interioru farului? )

                                Philips racing vision mi se par tot niste lumanari, nu vezi nimic, nici nu se compara cu ledurile opelului

                                Last edited by cristi....; 6 December 2016, 23:05. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google