becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Osram Nightbreaker, pana acum extrem de multumit dupa 3 sau 4 luni, nu mai stiu exact, pe faza lunga imi face ziua in fata sa vad cat o sa ma tina. Dar deja cred ca au tinut mai mult decat philipsurile BlueVision.
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • Osram silverstar 2.0 am și eu pe tinicheaua mea și sunt mulțumit de ele

      Comment


      • @moxu, ai mai scris odata asta acum 2 ore, sa stii ca nu se da niciun premiu, oricate posturi ai face.
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • Tot Osram Silverstar 2.0.

          Comment


          • Originally posted by Kojak View Post
            Decembrie 2013.
            Din experienta anilor trecuti, ma tin 1-1.2ani, sau cca. 20-25 mii km rulati.
            Din astia 20-25 mii km, cca. 80-85% cu farurile aprinse.
            Originally posted by Kojak View Post
            anticipez ca cel tarziu in aprilie le vine randu'.
            Cu o precizie de neurochirurg , cum anticipam, astazi seasa s-a ars becul de pe stanga.
            In cel mai scurt timp urmeaza cel de pe dreapta.

            ODO 24.400Km, respectiv 1 an si 3 luni.

            P-asta ars il inlocuiesc tot cu un xtreme vision 100%+ light, urmand ca in cel mai scurt timp cand mi se arde si cel de pe dreapta, sa schimb ambele becuri cu noile 130%+ light, cel de drepata ramananad de rezerva.

            Comment


            • @Kojak
              Cata precizie, dom'le, cata precizie! :-)

              Comment


              • Am amic caruia tot astea i sau ars deodata... Era asta .....pe el ca i sa dus blocu de lumini.... Cand i-am zis sa schimbe becurile mi-a zis ca nu are treaba.... Si avea
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Cand mi s-a ars becul pe stanga l-am inlocuit cu un osram ultralife folosit, pe dreapta am ramas cu un osram nightbraker, inafara de lumina putin mai alba aproape ca nu exista diferenta intre ele ca si intensitate; dupa experienta asta raman la ultralife pe care le schimb odata la 2 ani ca refresh, nu ca se ard, pur si simplu nu merita.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Osram-urile de fabrica m-au tinut fix 2 ani (s-a ars unul si le-am inlocuit pe amandoua). Le-am inlocuit cu Osram Light@day (vezi poza) care azi se numesc "ultralife". In cazul meu "3xlifetime" s-a confirmat. Ba chiar am depsit cu o luna. Au 6 ani si 1 luna de functionare fara niciun pic de menajamente - le folosesc si pe timp de zi, si pe timp de noapte, urban si extraurban.
                    Attached Files
                    Last edited by vitriol; 12 March 2015, 16:22.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • pe mine night breaker unlimited m-au tinut doi ani deja si inca merg.
                      nu stiu cu ce a venit masina din fabrica, dar astea lumineaza incomparabil mai bine. poate ca la sam becul ramas era deja pe duca.

                      Comment


                      • Am avut pana acum vreo saptamana osram silverstar. Erau de vreo 2 ani si ceva pe masina, dar au ajuns ca lumanarile. acum am pus niste osram nightbraker, care au mai fost folosite aprox 3 luni inainte se silverstar. Diferenta nu e mare dar se vad ceva mai bine. urmeaza sa trec ori pe led ori pe lupe.

                        Comment


                        • Ori mai bine ambele
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • mumus, adica led+lupa?

                            Comment


                            • Da, sa fi mai smecher.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Lumini

                                Philips white vision, se merita? A incercat cineva? Mă interesează cât de alb se vede lumina. Și nu e nicio problemă cu poliția cu ele? Adică, atâta timp cât sunt halogene, eu zic ca n-am treabă cu ei. Și încă o întrebare, ce bec e la număr? Un link pe emag dacă se poate cu ce recomandați, tot de culoare albă, la 20-25 lei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google