becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • night racer nu am vazu pana acum live...doar de vanzare pe diferite siteuri...
    MY CLA

    Comment


    • Originally posted by 827sam View Post
      aveam philips x-treme power si s-a ars unul din ele dupa vreo 20 mii km intr-un an si ceva, ieri am pus osram 3xlife si se vede clar diferenta de lumina mai slaba, insa vad pe sosea si se poate circula cu ele fara probleme, sa vedem cat tin astea
      Tin de te plictisesti. Eu le am pe ale mele din februarie 2009 si inca nu vor sa se arda.

      Dar! M-a luat colegul @Alexander la o plimbare cu masina lui si de cum a aprins farurile mi-a sarit in ochi intensitatea luminii (cu toate ca am plecat dintr-o zona cu iluminat public) si l-am intrebat daca si-a pus xenon. A zis ca are Osram Silverstar.

      Deci DA! E o diferenta intre 3xlife si Silverstar ca de la cer la pamant.

      Nu credeam cand citeam pe ambalaje, ma gandeam ca e doar marketing. Nici de 3xlife nu credeam ca vor tine asa mult.
      Last edited by vitriol; 19 September 2012, 16:48.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Eu am avut osramurile originale cu care a venit masina 4 ani jumate si nu s-au ars...Acum am pus xenon, dar inca le mai am...
        MY CLA

        Comment


        • Nici Philips-urile de pe masina mea nu s-au ars, dar le-am inlocuit cu Night Breaker, pentru ca erau ca niste lumanari, in ultima perioada.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Ieri mi s-a ars un bec, Philips Xtreme Vision. Au ~15 000 km dar am mers cateva mii cu becurile stinse. Desi lumineaza extraordinar, au o durata de viata cam mica. Urmatorul set de becuri o sa fie maxim 40 lei ca si asa masina a mancat ceva bani vara asta (bielete directie, baterie, ulei servo, ulei + filtre motor).

            Am vazut ca becurile Valeo au pret foarte bun, sunt curios de calitate.

            12 lei bec standard, 16 lei bec cu +50%, 18 lei bec cu filtru albastru, 20 lei bec cu filtru galben. Sincer ma tenteaza becurile "all weather" cu filtru galben.
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • Sunt cam obositoare la drum lung, pe carosabil uscat. Becurile galbene le recomand doar celor ce stau in zone cu conditii meteo pe masura, gen Anglia, altfel merg de minune doar in proiectoarele de ceata.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Da, dar nu dau bine la combinatia cu Senon....

                Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                Comment


                • Nu imi mai merge faza scurta pe o parte dar faza lunga merge sa fie ars becu ca nu ma pricep si cam cat costa unul original?

                  Comment


                  • Loganul are bec H4, atat faza scurta cat si faza lunga in acelasi bec, are 2 filamente. De obicei (sa nu zic mereu) se arde faza scurta fiindca este utilizata mult mai des.

                    Becuri gasesti de la 5 lei la 50 lei bucata. Becurile decente sunt la ~10-15 lei bucata.
                    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                    Comment


                    • Am rezolvat problema am cumparat bec h4 philips cu 15 ron acuma sa vedem cat o sa tina de bani astia.

                      Comment


                      • Am si eu o problema si nu am vrut sa deschid un topic special pentru asta.Am observat o chestie (sau nu am bagat-o eu de seama) ciudata.Cand comut de pe faza lunga pe faza scurta, pentru o fractiune de secunda raman fara lumina, nu am nici faza lunga, nici scurta.Cand comut de pe scurta, pe lunga se schimba normal.
                        Deci problema e ca atunci cand comut de pe lunga pe scurta, nu am lumina pentru o secunda, si e bruiat si radio-ul.Ca si cum ar face undeva scurt.A mai patit careva asa ceva?
                        sigpic

                        Comment


                        • Si a mea facea la fel cu becurile philips!

                          Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                          Comment


                          • Nu e de la becuri asta. Eu cand aveam Philips nu am intampinat asa ceva si am avut si Night Guide si Xtreme Vision. Acum am doar 1 Xtreme Vision ca unul s-a ars acum mai multe saptamani.

                            Aceeasi chestie am observat-o la Logan-ul unui prieten, 1.4 Preferance care nu are becuri Philips sigur. Cred ca e din blocul de lumini.
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • Oare este vreo diferenta intre becurile osram cool blue si philips blue vision ? in afara de cea de pret.
                              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                              Comment


                              • Da, am becuri Philips.Pai si faza cu radio la fel?Ati patit?Sa bruieze radio cand schimbi de pe lunga pe scurta?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google