liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sau 1.9 90 de inorogi epileptici.

    Comment


    • @bogdan_1984, esti sigur ca passatu nu i'a dat blana ?
      I don't ride low, I fly high...

      Comment


      • Mai, eu acum vad: doar 2 trepte folosite, iar a 2 a aproape blana? Pai ce liniuta e asta? Daca e unul atent, si cu Tico se tine.

        Comment


        • tocmai asta spun si eu. nu a fost liniuta in adevaratul sens al cuvantului.a fost ceva de genul asta: "a, o calci, hai sa o calc si eu" nu am reusit sa ii dau a III-a pentru ca se termina strada, ma rog, urma o strada cu prioritate. a calcat-o si el ca i-a patinat rotile in a II-a. toate astea s-au intamplat pe o distanta de 100+ m
          sigpic

          Comment


          • Mai Bogdane, eu fac d-astea in fiecare seara, de la pizza delivery boy (cu Matizuri si Golfuri lesinate) pana la Passaturi, 3xx-uri suparate, pe toti ii rup, vin ca un ghertoi prin invaluire si gata, pana se trezesc ei, eu sunt departe, paaac...! am mai facut pe unu
            Cel mai tare ma distrez cand vad unu' mai prost ca mine cu 530, Tuareg (d-astea bengoase rau) care chiar isi pune mintea cu mine, cool
            In oras la anumite ore po' sa ai si 200 cp , nu te deplasezi neaparat mai tare.

            PS: probabil ca acel Passat gemacht in Deutschland avea vreo 90 sau 105 cp (si f posibil vreo 7-8 cp morti, am vazut destui si d-astia, in talon le scrie 140 cp dar mai au disponibili 100-110).

            Comment


            • octaviane ma jignesti )) eu is pe ford la livrat cu pizza momentan ( job pe langa faculta)
              si fordul e mort ) nu lesinat din 90 , 1.4 , consuma 12 % , in bucuresti ar lua vreo 20

              ontopic: in vara m-am dat cu un passat din 2006 2.0 TDI 140 de cai m-a batut la vreo 2 masini pe 250 de metri , luam un tir pe 400 cred ca
              Last edited by raduprov; 27 November 2009, 00:34.
              Its just a car ...

              Comment


              • Ee nu faceam misto de pizza delivery boy (cu mine ar da faliment), ci de faptu ca baietii aia orice masina ar avea, dau cox la loc comanda, nu cumva sa se raceasca pizza.

                Nu te mai pune oficial cu Passaturi d-astea care dau fum si la 1.6 16v, fa asa smechereste, prin invaluire pe ambele flancuri

                Comment


                • bah, passatu ala tdi de 90, respectiv 105 cai, la liniute nu da decat fum chiar si la 1.6mpi. sau crezi ca daca ai 105 cai nu mai conteaz aca tragi o balena moarta de 4 tone cu ei? zgura mamii ei de super masina germana...asa cred si astia cu mondeo de 100 si un pic de cai, ei nu se coboara sa se dea cu loganul de 1.6. pana ti-i alinie jiji pe toti smecherii cu 316,318, passaturi 1.9tedei, mondeo, octavii turbodizal si alte balene de-astea straine ca n-au mai calcat cu saptamanile pe la iveco sa se incoarde la "liniute". o ajuns unu' cu vectra v6 sa se cace pe el ca are motor de 1.8 si de-abia dupa ce o batut loganul o deschis capota...a4 cu 2.8 v6 voia sa vada daca jiji n-are motor de 320 pe logan inainte sa se dea un tur de circuit cu el. mai dati-i mah dracu de cascadori cu masinile lor cu tot...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Perfecta dreptate seba.....eu cunosc mai bine) m-am dat decurand cu o skoda 1.9 115 fabrica cu soft vro 130-140....si ma duc la el sa se dea cu un logan 1.4. La care el e stock masina si asa zambind, da e stock si ma dau cu o masina de 130-140...l-am batut de nu se vedea in oglinzi vorba vine 2-3-4 masini, pe urma in 10 min a plecat acasa))...asta da smecherie
                    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                    Comment


                    • Originally posted by Octavian___31 View Post
                      Ee nu faceam misto de pizza delivery boy (cu mine ar da faliment), ci de faptu ca baietii aia orice masina ar avea, dau cox la loc comanda, nu cumva sa se raceasca pizza.

                      Nu te mai pune oficial cu Passaturi d-astea care dau fum si la 1.6 16v, fa asa smechereste, prin invaluire pe ambele flancuri
                      si eu i dau cox ca tot da sa moara motoru si doar la turatii inalte merge bine masina )
                      @SEBA & MCD aveti dreptate in mare parte
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • Originally posted by Seba View Post
                        bah, passatu ala tdi de 90, respectiv 105 cai, la liniute nu da decat fum chiar si la 1.6mpi. sau crezi ca daca ai 105 cai nu mai conteaz aca tragi o balena moarta de 4 tone cu ei? .............
                        Sef...iar citesti printre randuri.
                        Radu a spus ca s-a dat vara asta cu Passatu Gemacht in Deutschald 2.0 tdi 140 cp ( ''in vara m-am dat cu un passat din 2006 2.0 TDI 140 de cai'', iar eu i-am spus sa nu se mai dea cu d-astea care bat si 1.6 16V (trebe mare scoala pt liniute ...).

                        Nu stiu ce timpi scoate tdi 105 cp, m-am dat cu unu acum seara Golf IV TDI (mai mult de 400 m) cam o masina ne-a despartit (in favoarea lui).
                        Am fost trei: io, GolfIV TDI si un Astra 1.8i obosit rau (a ramas la vreo 30 metri in spate).

                        Comment


                        • Originally posted by Seba View Post
                          ...bah, passatu ala tdi de 90, respectiv 105 cai, la liniute nu da decat fum chiar si la 1.6mpi. ...
                          Nu cunosc prea bine vocabularul liniutelor dar nu cumva vrei sa spui invers?
                          Cum sa-mi dea fum un tanc de 2 tone de 90 de CP?

                          "decat fum"...deci locomotiva. zgomot, poluare si nexam viteza. ce n-ai inteles? ti-a si explicat xp, el a inteles din prima.
                          Last edited by Seba; 30 November 2009, 11:58.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • o fi vrut sa zica ca da fum si atat
                            ala nou de 105 cp are 0-400 in 18.4 ,si cu roti pe 16 si inca o persoana in masina si tot il faci
                            0-100 in 12.1 sau 12.4 am gasit pe siteuri diverse aici
                            sau aici
                            Last edited by Cristi_Xp; 28 November 2009, 00:04.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • sunt de acord cu cristi .... 1.9-ul ala de pe passat nu prea ai ce scoate din el ...decat fum

                              Comment


                              • La liniuta, in rest te manca pe paine (1.4-1.6 empei, 1.6 16v si toate dizalurile dci).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google