liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Exista sigur .... Am mers si eu cu cateva pe taxi prin Craiova ... 1.9 D .

    Comment


    • Am vazut si eu vre-o 3 Solenza diesel in Braila - 1,9D. Cu una ma intalneam intr-o perioada zilnic cand plecam la munci.
      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • Originally posted by Pacco View Post
        Off-topic
        @octavian: frate,m-am contrazis cu unul de mi-au sarit capacele,si nici acum n-am aflat.Am vorbit si cu taximetristi care aveau Solenza,si i-am intrebat unul zicea ca da,zece ziceau ca nu.Exista Solenza 1.9? Eu stiu ca exista doar Papuc 1.9 nu si Solenza,daca da arata-mi si mie te rog ceva de pe net,poze,anunt.Ca eu n-am gasit.Ms
        Exista motorul e acelasi ca si pe pickup 1.9 diesel aspirat. Daca vrei sa te convingi foloseste un motor de cautare si o sa vezi ca exista.

        Comment


        • Exista si in Galati. Eu am vazut cateva pana acum.
          GL-22-TOF

          Comment


          • Am gasit si un anunt pe net cu poza
            Attached Files

            Comment


            • Na Pacco...Cred ca te-au lamurit colegii destul. )
              Cred (sigur) ca e cel mai fiabil motor pus vreodata pe Dacia (1.9 dizal).

              Comment


              • Exista sigur, are un prieten ca masina de servici .
                sigpic

                Comment


                • Vorba vine ca e fiabil pana pica pompa de injectie pe la 90000 si e numai 2000 eur.Majoritatea au buba asta dar se pote adapta pompa mecanica si merge si mai bine.
                  Welcome to the Club, We Have Jackets !

                  Comment


                  • Na ma rog. Eu am vazut cu 400000 km fara sa schimbe pompa de injectie (sau vreun injector). Oloi, filtre si drum bun

                    Comment


                    • Si ce Solenza 1,4 MPI nu-i fiabil?
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Acum pompa tine si ea dupa ce motorina ii bagi. Cel putin eu asa cred

                        Comment


                        • Ok.Ms eu credeam ca sunt doar facaturi si anumite lipite abtipilduri de prin vitan pe masina.Am vazut si eu una doua in trafic,dar nu prea imi venea sa cred.
                          sigpic

                          Comment


                          • He he, la benzina 1.4 mpi bate tot la fiabilitate (desigur si 1.6).
                            Atata timp cat am vazut cu ochisorii mei doua Logan 1.4 cu peste 400000 km fiecare, regim de taxi, in stare perfecta de functionare, no coment (n-au vazut decat ulei Dacia Oil, filtre, ceva capete de bara si vreo doua duzini de soferi....).

                            Comment


                            • Pai eu vb de motorul 1,9 d nu benzina ca eu de ce crezi ca am luat logan pe benzina?Pompa!Am un prieten cu megan dci si are 3 saptamani de cand e pe dreapta si mai are rate de platit .De ce?Pompa!hai ca devine topic benzina vs motorina.stop aci!
                              Last edited by margelatu; 2 September 2008, 13:10.
                              Welcome to the Club, We Have Jackets !

                              Comment


                              • Octavian_30 tu ai spus ca ar fi cel mai fiabil motor de la Dacia. De aia eram putin nedumerit. Puteai sa precizezi ca-i vorba de diesel.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google