liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cred ca avea ceva masina ...
    Top speed 209 km/h (130 mph)
    sau era coca de ala cu 2.0 tdi si era de fapt 1.9 de 105 cp
    Last edited by Cristi_Xp; 4 August 2010, 23:22.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • pai cristi, atunci cum explici 16v lui mareom parca, cu 2 ( sau 3 ) persoane in masina, " a luat-o bordul " ?adica avea peste 210 ? ( cica stok atunci ) sau e vrajeala aia? avand in vedere si diferenta de greutate dintre cele 2 masini, cred ca , cosmin l-ar face pe ala cu passatul
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • Nu era 2.0 140 passatu ala ,poate 110 daca nu ma insel.
        Sau cine stie ce modificari are
        Last edited by vdmihai; 4 August 2010, 23:54.
        sigpic
        !

        Comment


        • passatu ia 209 viteza maxima constructiva in talon , loganu vai de mama lui nu ia 200 max constructiv .Mi greu sa cred ca ia loganul atat .

          16vu era stock ,da ma indoiesc ca avea talon stock la gume
          cu 195/50/15 la 100 ai de fapt 85 ...la 170-175 ..150 real ...
          Last edited by Cristi_Xp; 5 August 2010, 00:02.
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • Distrigaz vs. 1.4 remapat & Filcor vs. 1.4 remapat cu ambreiaj varza.

            1. Distrigaz;
            2. Filcor;
            3. Ambreiaj.

            Distanta intre mine si Filcor 2 masini, 2 masini jumate am inteles. Filcoru' si cu 1.4-ul cu ambreiaj problematic au fost egali sau cum? Cine a fost sa spuna diferenta intre cei doi.

            Pana sa parcam m-am luat cu Filcor din mers din a 2-a, i-am dat o masina si un pic pana la putin de a 3-a cand am ajuns in parcare.

            Nu mai e asa moarta ca aseara cand se incinsese dar tot e loc de mai bine.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • de la o viteza maxima de 175 cat are 8v, pana la 209 cat are passatul e diferenta mareee.
              si banuiesc ca am mers toti cu logan (chiar si 16v) peste 140 trage rusinos, te face si o masina cu aceeasi cai (poate chiar si una cu putere mai mica) de la 140km/h in sus (cutie proasta, aerodinamica, inalta etc)

              de aia am intrebat c modificari are.

              eu nu prea va inteleg ce e atata placere sa va dati atata logan vs logan . eu chiar nu am nicio curiozitate de genul asta, e mult mai interesant sa stii ce poate masina in comparatie cu alte marci si motoare.
              Last edited by bossake; 5 August 2010, 00:22. Reason: edit
              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

              Comment


              • si pe 0-400 m ar trebui sa fie aproape egalitate intre logan si passat ...plus ca are un 0-100 mult mai bun
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • filcoru' a ratat putin a treia. dar e dornic de revansa nu de alta dar sunt absolutu incantat de conserva mea

                  Comment


                  • Si din mers ma duceam in fata ta, eu nu ma mai dau decat daca vreau sa vad cum stau cu altcineva iar tu sa fii bonus, cum a fost RGI-u in seara asta.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Alex, coboara putin de pe piedestal. Nu uita ca Viperutzul care nu stie sa se dea, te-a articulat cu 2 masini. Atunci tu ai fost "bonus". Sper ca intelegi ce spun.
                      Ce ambreiaj varza? Patineaza? Tine sus? Cand mai vin, ti-l fac eu Amzo. Doar sa aduci 2 chei de 10.

                      Comment


                      • eu nu inteleg cum faceti voi tractoarele astea de 130 si 140 cai ca eu nici macar nu ma aproprii de ele. si cu start furat si ma face ala de 130. ala de 140 sa nu mai vorbim.

                        passatul de 140 cai face 400 m in 16.4 secunde. imi este inuman sa il fac
                        poate stiti voi mai bine

                        sa nu mai zic ca o fabia cu un AXR de 101 cai scoate sufletul din 16v.
                        cum a fost si cu kia de 126 cai care avea 10.8 suta in carte si ne a tras o la o masina. back to earth zic eu
                        Last edited by alessandro; 5 August 2010, 08:20.

                        Comment


                        • era vb de mine cezar )) vezi ca ai gresit ordinea ...... ca eu l-am ajuns pe filcor "pauar" ca nu mi-a cuplat ambreiajul la start ..... inainte de parcare eram juma de masina in fatza
                          Last edited by pirvu_alex; 5 August 2010, 08:54.
                          Interactive Design Lights & Sound <- click

                          Comment


                          • da alex, dar corect este sa-mi dai revansa. regleaza-ti bine ambreiaju' si mai vedem. nici am,breiajul meu nu mi se pare ca e perfect, dar nu ma plang. lasa sa pice ca punem un Sachs. recunosc infrangerea dar chiar am ratat a treia si stiu ca pot mai bine. recunoaste ca pe final de a doua eram mult in fata ta

                            Comment


                            • Ce sa regleze? Doar daca l-a schimbat. Cand am mers ultima data cu masina lui, parca era hidramata.
                              Alexe, eu sper sa te lase masina cand esti pe langa prieteni, ca altfel ai dat de dracu...

                              Comment


                              • pai sa-i recomand eu niste baieti priceputi? cred ca oricum i-a vazut aseara.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google