liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Conteaza foarte mult acele 50-60 de kg in minus ...pentru mine au insemnat recuperatul unei masini si ceva cand m-am dat cu Shakar ... si eu o sa-mi cantaresc masina plina si goala ..

    Cristi - Serpii se simt ... masina trage pana sus ... doar ca are o cadere de putere dupa 5000 .. diferenta nu este mare , diferenta de greutate inca este ...
    Last edited by cos_min_i; 13 August 2010, 10:09.

    Comment


    • o sa ajungem sa ne dam motoarele jos de pe masina si sa le punem sa se bata in volante.

      Comment


      • Originally posted by cos_min_i View Post
        Conteaza foarte mult acele 50-60 de kg in minus ...pentru mine au insemnat recuperatul unei masini si ceva cand m-am dat cu Shakar ... si eu o sa-mi cantaresc masina plina si goala ..

        Cristi - Serpii se simt ... masina trage pana sus ... doar ca are o cadere de putere dupa 5000 .. diferenta nu este mare , diferenta de greutate inca este ...
        99% se poate sa fie de vina softul , mai ales ca motorul si-a schimbat mersul . Cel mai bine e un soft facut pe dyno, si o sa vezi ca n-are voie sa moara dupa 5000 .
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • da corect. un soft custom bine facut iti leaga mai mine modificarile intre ele. admisie serpi etc.
          eu sunt in stare sa pun pariu pe bani ca facandu ti soft custom o sa fii in fata lui MCD

          Comment


          • Facem lista ... pentru soft custom?
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Am incercat aseara cu MCD dar avand in vedere circumstantele(caini care traverseaza strada,masini care se pun in fata ta si politisti pe motocicleta invizibili) cursele le declar NULE!!!
              Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

              Comment


              • am avut un noroc..sa caci in las ca mai incercam
                Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                Comment


                • Originally posted by Doc View Post
                  Facem lista ... pentru soft custom?
                  Trece-ma primul pe lista daca poti sa-mi mai iei din cai-putere.

                  Comment


                  • acum cand veneam spre casa am intalnit un A4 hatchback versiunea 2008. erau 3 oameni in masina. cutia sigur era manuala, motorizarea nu era scrisa si nici nu am auzit motorul sa spun daca era diesel sau benzina. dupa 500 m eram in fata lui cu peste 2 lungimi de masina. eram pe vacaresti de la palatu copiilor spre big. am ajuns la 140 si dupa a terbuit sa franam ca era trafic. sigur a fost peste 500m deoarece e si panta si am ajuns mai greu la viteza de 140. sigur celalalt s-a dat cu mine avand in vedere ca dupa ce am terminat mi-a dat avarii.
                    am vazut ce motorizari are masina si nu am nicio sansa dar eu spun cum s-a intamplat. sigur nu se lasa batut de un logan avand in vedere ca erau inca 2 prieteni la care trebuia sa se laude si pe drum soferul mergea destul de sportiv.

                    Comment


                    • a4 hatchback?! poate a3 hatchback. si daca era cu motor de 1.6(102cp, motor fff lesinat)+2 pasageri+ masina ta care banuiesc ca ai ceva modificari (nu stiu sigur) atunci e clar de ce l-ai facut.
                      daca era diesel, chiar si de 1.9 tdi 105cp te facea clar.
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • Originally posted by cri307 View Post
                        Trece-ma primul pe lista daca poti sa-mi mai iei din cai-putere.
                        scoate-ti furtunul de la turbina si ti-ai luat singur din cai, nu mai tre' sa-i dai si bani lui Doc
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Probabil a accelerat primul, altfel nu vad de unde 2 masini distanta )
                          Oricum din masina vezi altcumva distanta ))

                          PS: linia Logan 1.4 vs Audi A3 vreau sa spun

                          Comment


                          • pai am intrat pe aceeasi banda intr-un moment din cauza traficului si ma uitam in retrovizoare si era foarte in spate.
                            si pentru mine a fost o surpriza dar asa s-a intampalt. am mizat pe greutatea in plus si pe nepasrea soferului eu avand un logan

                            Comment


                            • Stii ca unele oglinzi au scris pe ele ''lucrurile din oglinda sunt mai aproape decat par a fi''
                              Glumesc, o fi posibil dat fiind faptul ca ala mai avea doi in masina.
                              Iti dai seama ce l-au nepotit aia cand a luat-o de la un 1.4 (sper ca a vazut ca esti un ''amarat'' de 1.4 ).

                              Comment


                              • probabil ca l-ai prins pe picior gresit oficial iti dadea el 2 masini

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google