liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne-a lamurit MCD-u! http://www.youtube.com/watch?v=v6q75...eature=related
    Domina ca sa nu fi dominat!

    Comment


    • ai comparat mere cu pere leonel.
      Sinx , argumente ar fi , de ex. SN mai usoara , mai aerodinamica , cutia mai scurta.
      si Clima tot fac pariu ca dovedeste loganul 1.4.
      nu mai pun la socoteala daca loganul 1.4 mai are si aer si alte dotari,....ca deja e SF

      Comment


      • Daca tu zici, Catinele! ;)
        Domina ca sa nu fi dominat!

        Comment


        • ma bag si eu in seama ca morcovu...
          m-am dat cu 2 solenze 1.4...le-am dat ~3 masini...pot confirma colegii din ploiesti...eu fara canapelele din spate si roata de rezerva (1.4 remapat)

          Comment


          • Bravo!

            ia mai citeste tu regulamentul un pic , mai ales la punctul 2.5 din regulament .

            http://www.loganclub.ro/forum/misc.php?do=cfrules
            Last edited by Cristi_Xp; 29 November 2010, 22:53.
            Domina ca sa nu fi dominat!

            Comment


            • Originally posted by CataFOF View Post
              ai comparat mere cu pere leonel.
              Sinx , argumente ar fi , de ex. SN mai usoara , mai aerodinamica , cutia mai scurta.
              si Clima tot fac pariu ca dovedeste loganul 1.4.
              nu mai pun la socoteala daca loganul 1.4 mai are si aer si alte dotari,....ca deja e SF
              mai usoara cu 30 kg, mai aerodinamica nu cu mult, dupa cum ti-am zis si pe messenger poate, doar poate, cutia ofera un mic avantaj, combinat cu dimenziunea rotilor mult mai mici.
              sigpic

              Comment


              • Cutie mai scurta la SuperNova? Tare-mi e ca este mai lunga cutia la Supernova deoarece are rotile pe 13". Ia sa pui la SuperNova roti pe 15 cu 185/65 + cutia aia a ei "scurta" sa vezi ce (nu) se mai duce. Loganul 100% are cutia mai scurta decat la SuperNova ca are roti pe 15", de-ar merge 13" pe Logan cu cutia lui eu zic ca e stransa treaba.


                Octaviane, cand ne gasim la o regionala, si daca n-ar fi organizat, gasim noi o linie dreapta si facem desi pana la momentul ala tare mi-e ca mai umblu la ea)). Sunt fan 1.4 ABS-Plus, se misca foarte frumos, inchegat asa), a mea-i "lasata" bine, poate de-aia si impresia).


                Mitosu, la primavara ne mai dam? Tot nu stiu cum stau cu 1.6 full stock.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • supernova si solnitza comparati-o cu clio 1,4 se potriveste perfect )
                  " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                  Comment


                  • Originally posted by aleXpeed View Post
                    Cutie mai scurta la SuperNova? Tare-mi e ca este mai lunga cutia la Supernova deoarece are rotile pe 13". Ia sa pui la SuperNova roti pe 15 cu 185/65 + cutia aia a ei "scurta" sa vezi ce (nu) se mai duce. Loganul 100% are cutia mai scurta decat la SuperNova ca are roti pe 15", de-ar merge 13" pe Logan cu cutia lui eu zic ca e stransa treaba.


                    Octaviane, cand ne gasim la o regionala, si daca n-ar fi organizat, gasim noi o linie dreapta si facem desi pana la momentul ala tare mi-e ca mai umblu la ea)). Sunt fan 1.4 ABS-Plus, se misca foarte frumos, inchegat asa), a mea-i "lasata" bine, poate de-aia si impresia).


                    Mitosu, la primavara ne mai dam? Tot nu stiu cum stau cu 1.6 full stock.
                    au aceleasi rapoarte, supernova , solenza , logan ...
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • SuperNova/Solenza sunt mai bune in reprize. Spun asta foarte raspicat. Cine nu-si da seama de diferentele intre un Logan 1.4 si o SN/Solenza, inseamna ca n-a condus una din ele. Nu ma pronunt pe 0-100 DAR pe reprize sunt clar mai "infipte" decat Logn 1.4
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • din cauza e ca mai usoara masina
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • inseamna ca am gresit eu cand am zis ca are alte rapoarte , cer scuze.
                          60CRy , aici se vorbea de 1.4 stock , fara remapari si umblaciuni.

                          Comment


                          • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                            din cauza e ca mai usoara masina
                            Masina mai usoara si rotile mai mici
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Mai ales rotile mai mici.

                              Eu nu inteleg de ce Solenzele si-o fura mai mereu de la Supernove ca-s cam la fel. Vorbim de masini stoc normal. Sau am visat eu?
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • Nu stiu de ce si pentru ce mai batem apa in pio pe subiectul asta.
                                Domina ca sa nu fi dominat!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google