liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 60 FUG View Post
    maine seara sa cumpara ceva ca as avea chef de ceva se baga careva ?
    sa ti fac rost de o kia 1.6 126 cai ? mie mi a dat o masina jumate 2. tu imi dai mai mult.
    ce zici ?

    Comment


    • alexpeed, peste vreo 4 luni alea 2 masini se vor face 2 autobuze, nu?

      Comment


      • Niciodata sa nu spui niciodata!
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • @ razvan amza hai in seara asta. poate bagam o padure

          Comment


          • Originally posted by alessandro View Post
            ................. uite ca am stat egal cu 1.4 care se da la 1.6

            .................................
            Pai n-ai stat egal, ti-a dat o juma de masina. Doar nu te asteptai la autobuze, asta era daca faceai cu un alt 1.6 16V turat la 6000 si tu la 4500 )

            Oricum sunt tari liniutele astea, mai vrem )))

            Comment


            • nu ai inteles. jumatate de aripa. am recuperat pe 4

              stai asa ca mai facem. sa dau de razvanamza cu 1.4 remapat si ne dam la 4000 unde eu am 82 83 cai. daca il fac sa fil al naibii chiar ma pricep la calcule.
              cu alexpeed de aia am dat in 4500 sa am aceiasi putere cu el

              bagati si voi la timisoara - arad bag mana in foc ca sunt destui maniaci ca mine pe acolo sa faca dastea

              Comment


              • Io zic sa mai iei pe cineva cu tine in masina si fie sigura treaba ca esti greu si ca schimbi la 4000 rpm.

                PS: pricep mai greu si uit repede

                Comment


                • pai de ce sa fiu greu ??? crezi ca stau sa fur 100 200 rpm ? linie 4000 schimb

                  Comment


                  • Ca sa fie sigura treaba ca pierzi.

                    Comment


                    • auzi filcor te provoaca marx
                      PS marx, poate ne dam si noi odata, de curiozitate asa. e stock masina
                      Last edited by geo_ultras; 29 April 2011, 21:56.

                      Comment


                      • a plouat si e cam naspa....maine seara sa fie uscat, si-asa plec ca gheorghe.....

                        Comment


                        • pai nu ne dam de pe loc. din 2000 si talpa. eu max 4500

                          @ geo nu e chiar stock. am 50mm dupa cat. in curand nu o sa mai fie stock deloc

                          Comment


                          • @marx: a lui geo e stoc stoc, inclusiv soft. I-am zis sa-si faca mai intai traseu fara catalizator si sa vada cum e fara remapare. Softul tau are "sechele".

                            Cum sa dai cu 1.4 GPL flashuri la Passat CC?? Am ramas extrem de prost, multam' nenea CGK pentru reglaje, masina trage si merge suuuuper fain acum, e-n ritm.

                            CC-ul era in fata mea, eu cu inca un tovaras in masina (user icristian), pe gaz (alimentat de 30 km., presiunea pe instalatie e fortaa, cand am gaz din plin trage foarte bine), de la 60 pe ceasul meu ii dadusem dupa el, si dai, si dai, si dai, sarea toata zoaia de la ploaie pe parbriz, stergatoarele la maxim, copilotul baga apa la greu, eu cu flash-urile si talpa de rigoare dupa el. Dupa 150 pe ceasul meu cand am dat a 5-a a inceput sa o ia usor in fata. Nu-mi pot explica ce avea CC-u ala. La semafor nu oprise, trecuse viteaz pe rosu, as fi vrut sa-i zic ca asa rusine, 1.4 cu gaz sa-l impinga de la spate pana la viteza mare..

                            In fine, cel mai "praf" CC are 0-100 in 9.8 secunde, dar tot cred eu ca avea ceva in neregula masinuta aia, clar imi lua si mie aerul din fata dar totusi, 1.4 cu gaz. Ne-am fi asteptat sa se duca de tot in fata.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Originally posted by aleXpeed View Post
                              @marx: a lui geo e stoc stoc, inclusiv soft. I-am zis sa-si faca mai intai traseu fara catalizator si sa vada cum e fara remapare. Softul tau are "sechele".

                              Cum sa dai cu 1.4 GPL flashuri la Passat CC?? Am ramas extrem de prost, multam' nenea CGK pentru reglaje, masina trage si merge suuuuper fain acum, e-n ritm.

                              CC-ul era in fata mea, eu cu inca un tovaras in masina (user icristian), pe gaz (alimentat de 30 km., presiunea pe instalatie e fortaa, cand am gaz din plin trage foarte bine), de la 60 pe ceasul meu ii dadusem dupa el, si dai, si dai, si dai, sarea toata zoaia de la ploaie pe parbriz, stergatoarele la maxim, copilotul baga apa la greu, eu cu flash-urile si talpa de rigoare dupa el. Dupa 150 pe ceasul meu cand am dat a 5-a a inceput sa o ia usor in fata. Nu-mi pot explica ce avea CC-u ala. La semafor nu oprise, trecuse viteaz pe rosu, as fi vrut sa-i zic ca asa rusine, 1.4 cu gaz sa-l impinga de la spate pana la viteza mare..

                              In fine, cel mai "praf" CC are 0-100 in 9.8 secunde, dar tot cred eu ca avea ceva in neregula masinuta aia, clar imi lua si mie aerul din fata dar totusi, 1.4 cu gaz. Ne-am fi asteptat sa se duca de tot in fata.
                              Adevarat....Passat CC...Eram pe Luica,atunci cand ne-am luat cu ala care ii dadea si nebunu asta s-a luat dupa el,eu faceam pe copilotu dadeam din stergatoare pe viteza a 2-a ca arunca ala din fata apa si bolandu asta ii dadea flashuri sa se dea la o parte,cert e ca aveam 150 si ala nu se departa deloc..oricum partea rusinoasa e ca la semafor cand sa oprit la rosu si ne-am pus langa el, iartipu a taiat-o pe rosu! Bravo DISTRIGAZ

                              Usurel cu injuraturile ca nu suntem pe maidan.
                              Last edited by Cezar; 30 April 2011, 02:46.

                              Comment


                              • Sunteti haiosi
                                Se misca bine toate motorizarile de Passat CC. Poate n-a vrut sa-si incordeze prea tare muschii cu tine.
                                Nu zic, ca intr-o seara un nene cu un logan diesel m-a provocat la o liniuta de la semafor, eu avand masina de 3000 cmc. Ce era sa fac? L-am lasat sa plece dupa care il impingeam usor usor din spate. Oare si el s-o fi dus sa se laude ca a facut o masina mai puternica?
                                Last edited by Cezar; 30 April 2011, 02:49.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google