liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • de scos as scoate dar a mi-a zis ca ne dam cu masiniile asa cum sunt fara sa le mai golim asa ca....sper sa il bat, daca nu il bat macar sa nu mi-o iau urat...
    DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
    sigpic

    Comment


    • Pai tu scoti roata de rezerva si cricul, dar nu ii zici , ca nu se vad chiar asa de la o posta , mai ales daca nu deschizi portbagajul
      sigpic

      Comment


      • scuza-ma ) tu la 15 ani unde faci liniute ? in nfs underground ?

        Comment


        • discutia a inceput la scoala in ora de romana unde a zis ca chevroletu lui(adica a lu taicasu) bate loganu meu(adica a lu tata)... am vorbit amandoi cu "pilotii" si au fost de acord... si marele eveniment are loc la ora 19:00 dupa ce scapam de la scoala....
          ps:si da fac liniute si in underground
          DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
          sigpic

          Comment


          • Si taticii vostrii cati ani au 10 ...scuze de off topic , nu ma puteam abtine
            sigpic

            Comment


            • da,si-o sa vi dupa 19:00 si o sa zici...i-am dat 2 masinila 15 ani in viata asta de 2 bani...
              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

              Comment


              • Oricum nu ai ce pierde iar lupta nu e prea corecta(100 cp vs 81,82 cat ai tu), deci daca e sa castigi e si mai bine. Daca ai filtru stock, scoate-l din carcasa si mergi asa. Se misca putin mai bine masina.
                Later Edit: Auuu acum am vazut ca ai 15 ani . Lasa liniutele si pune mana pe carte )!

                Comment


                • @Bad_Wolf: nu chiar 10 au un pic mai mult
                  @FloNZN: ai ceva cu mine ca am 15 ani???
                  DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                  sigpic

                  Comment


                  • o sa vii dezamagit acasa

                    Comment


                    • Aveo 1.4 101cp are cifre mai slabe decat aveo 1.4 94cp. Din cate am vb cu cineva care are aveo zicea ca motorul asta de 101 e facut pt consum (ala de 94 cam rupea norma la consum) si e si euro5.(deci perf. mai slabe).
                      Si in cifrele 0-100 cel de 94cp are vreo 11.3 si ala de 101 are 11.9
                      Last edited by bossake; 4 May 2011, 14:11. Reason: edit
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • Originally posted by retro 590 View Post
                        Salutare. Am si eu o intrebare pentru cei cu "experienta" in materie de liniute. Sunt nelamurit daca un Logan 1.4 remapat este capabil sa bata un Opel Vectra 1.6 16v 101cp din 2001. Precizez ca un Logan 1.6 stock a batut Opel Vectra din 99' cu motor 1.8 de 116cp la baza si evacuare sport
                        Imi poate raspunde cineva la intrebare?
                        Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                        Comment


                        • Posibil sa-l bati. Acum mai depinde si de sofer, de starea masinii lui. Are 12.5 sec pana la 100 km/h Opelu' fiind destul de greu la 1330 kg. Nu inteleg de ce nu incerci, ce ai de pierdut.... un litru de benzina?

                          Comment


                          • Masina lui e in stare destul de buna. Am sa vad cum fac pana la urma pentru simplul fapt ca eu nu am permis...si nici remapare pe masina. Dar v-am intrebat pe voi pentru ca omul e convins ca masina lui, daca e 16v, are o ''bestie" de motor sub capota si poate fi invinsa cu greu...mai ales faptul ca tot zice ca un Logan nu are sanse in fata Opelului ala nici macar daca e remapat...
                            Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                            Comment


                            • remaparea nu e cine stie ce ii confera o elasticitate motorului cuplu merge motorul putin altfel ..... 1.4 remapat o ia pe coaja bine de tot de la 1.6 stok
                              ce pot sa zic motorul dupa vectra trage bine urca bine in ture dar e grea
                              dar soferul conteaza foarte mult
                              sigpic
                              Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                              http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                              Comment


                              • Pune-l sa se dea cu un 1.6 stock si apoi filmeaza-i reactia. Si 1.4 remapat ma tem ca-l face, ori se tine la egal cu "bestia" lui cu 16v. Sau daca vreti sa-l umiliti la maxim gasiti un Logan 16v dispus sa se dea cu el. Poate-l mai aduceti pe om cu picioarele pe pamant.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google