liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce frumos! La adversar numaram caii din talon si la logan ii punem p'aia de ii vrem noi!
    Ce logan diesel are pe dino 90 hp?
    Nu mai zic ca liniute deja consideram orice depasire a altei masini! Eu am depasit si E class AMG!
    Liniutele adevarate sunt alea cand ambii soferi stiu ce fac si ce vor.
    Iar liniute d-astea am vazut la ultima regionala de la noi si m-am convins care trage si care nu.
    Dieselul e lesinat rau!

    Comment


    • De ce esti "rau" MPI-ule???Omu a zis c o are remapata ! Dar nu stiu exact daca era varianta de 65 sau 70 cai ...daca era aia de70 sigur masina avea 90 cai dupa remapare !Daca are 85 cp(remapata) ar trebuii sa aibe 105 cai ,dar deja aici dadea fum bine Gofului!Sa ne zica proprietarul ce are ...Catalin88 cati cai a avut la origine dieselul tau si cati are acum?

      Comment


      • De unde pana unde remaparea inseamna automat un plus 20 de cai la roata? A masurat cineva sigur? Din pacate nu? Golful remapat cat ar avea?
        Mai stiu eu un diesel de 70 remapat si mega preparat in pitesti si l-a ars un dci de 85 fara probleme. Deci unde sunt caii aluia? Ca teoretic ar fi avut 90, dar practic cred ca are aproape 70.

        Comment


        • Yuri, eu zic sa te duci sa te racoresti cu dizalul tau..ca ne afumi..de la injectoarele alea..nu ataca omul cu exprimari gen „De ce esti "rau" MPI-ule???„ ca ai sa te trezesti cu liniutza peste nume ;)
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • alt DSL )) ... offf..pacat ca faceti de ras super baietii aia din pitesti

            Comment


            • Tudor: pai si nu e asa?Nu te afum cu nimic deoarece masina mea in "ciuda" faptului ca e diesel nu scoate nici pic de fum !Vezi ca tu trebuie sa iti mai "racoresti" MPI-ul ca tu ai instant 4 linii la bord in timp ce eu iti merg cu 2 traseu de 100 km!Deci care se "incinge" mai tare? Al meu sau al tau? Alt "avantaj" al DSL!Cu cat ti mai mult caldura afara din motor cu atat ai randament mai bun! Si aici iar ai picat de "cunoscator"!
              Last edited by YURI; 15 July 2011, 00:19.

              Comment


              • Originally posted by Catalin88 View Post
                nu stiu daca m'o prostit chiar asa de rau cristi ca si io la 40km/h in a 2a am 2500 ture...io zic ca m-am tinut binisor dupa el
                am facut eu confuzie, credeam ca ai benzinar .
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Tudor mi-ai luat-o inainte.
                  @Yuri - Am inteles ca esti mandru de tractorul tau, dar de aici si pana la a ne insulta inteligenta e cale lunga. Azi am citit toate tampeniile pe care le-ai zis de imi venea sa vin pana acolo sa iti arat de ce e mai buna benzina. E topic de "liniute, curse, raliuri". Te duci, participi la oricare din cele 3 categorii si ne povestesti rezultatul - pe scurt (ca la bac in maxim 30 de cuvinte) . Prima conditie e ca atunci cand faci asta sa nu pui viata nimanui in pericol.
                  sigpic

                  Comment


                  • yrman:Iar ...In "ciuda" faptului ca ,conduc un diesel sunt foarte "periculos" ,chit ca preaslaviti voi benzianrele voastre pana peste cap!


                    la urmatorul post pe langa subiect pe threadul asta ai vacanta .
                    Last edited by Cristi_Xp; 15 July 2011, 00:52.

                    Comment


                    • vino la bucuresti , daca dovedesti vreun vreun benzinar de la 1.4 un sus iti platesc eu benzina plus happy meal la MC donald`s .
                      ma dau si din mers cu tine , de la ce turatie si treapta vrei tu . te las sa alegi.

                      Comment


                      • gata cata il bagas in vacanta.pun si eu la bataie un mcpuisor.

                        Comment


                        • Cea mai corecta oferta... AI de dovedit ceva, uite ca se poate. Asa ca nene Yuri, vreau sa vad cum trage tractoru´
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • iar mergem pe o discutie gresita, iar se vor sterge ultimele pagini cu motorinarul yuri

                            Comment


                            • RALIURI...CURSE...Despre asta se vorbeste pe thread-ul asta nu?BUN...Si eu am zis ca nu ma dau cu nimeni la "liniuta"!Indemanarea adevarata nu se vede la "liniuta" ci la o cursa de xx km !Aia sunt soferi adevarati care isi pot pune in valoarea indemanarea/priceperea si puterea !Asa vad eu lucrurile ...!Care ajunge primul intreg/fara roti si trece linia de sosire ala e cel mai bun ! Aici conteaza mai putin ca benzinarul e mai "fasnet" la plecare ! In mers la un moment dat/depinzand de situatie nu se stie cine castiga!Asa ca sa nu o mai dau iar in benzinar vs dieselar!E bine?Va alegeti cand vreti voi traseul si eu voi fi acolo la o mica alergatura!

                              Comment


                              • numai piloti profesionisti pe sectiunea asta...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google