liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @b90razvan sa ii spui ca o liniuta nu se face intre 2 masini ci se face intre soferii a doua masini. Daca era atat de sigur de succes din ce cauza nu a mai cerut o revansa? Iti spun sigur ca nu a ratat treapta 2 ci doar a ezistat cand a schimbat-o. aveam geamul crapat in dreapta si am auzit exact cand a schimbat,rupand aderent, si nu era deloc mult in spate si distanta s-a marit continuu.

    Atat timp cat nu esti stapan pe masina nu te da pentru a nu intampina astfel de probleme sau ca alex care mereu se plange de compresie... te dai cu ce ai sub capota nu o bagi mereu pe aia ca pierde compresie. Daca stii ca nu e in mintile ei nu te mai dai si gata.

    Eu am zis ca voi evita sa mai fac liniute avand in vedere cauciucurile proaste pe care le am (alex poate confirma ca imi dadea o masina cu rotile astea pe plecare si cu cele de iarna nu se departa niciun milimetru) pentru a nu ma enerva in cazul unui esec. Azi m-am dat stiind ce poate 1.4 symbol de inainte neremapat si remapat nu ma asteptam la ceva fenomenal, cum nici nu a fost.

    Mai dadea aseara MCD exemple de posesori bmw care cand pierd la liniute spun ca le patineaza ambreiajul.

    Comment


    • un dci negru si destul de aranjata masina..nu stiu nume si astea...asta e treaba de 1 an poate si mai bine..de cand mergea gradina zoologica...
      Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

      Comment


      • ce vremuri tati ce vremuri

        Comment


        • eheeeee, old times ;)

          Comment


          • eu vs astra g 1.6 cu proprietarul 2-0 si un egal am schimbat prost a 2 si pe 3 lam depasit juma de masina iar cand am dat 4 ma ajuns
            eu vs aceiasi astra dar cu alt sofer 2-0 dar zicea ca nu cunoaste masina (cea ce e plauzibil )
            toatea asta la tara la 11 noaptea cand acolo nu se aude decat cum bate vantu se aprindeau lumini pe la geamuri



            alexspeed :ok vedem cum facem poate schimb si eu japitele astea de gume
            sigpic
            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

            Comment


            • astra 1.6 sau 1.6 16v ? 1.6 8v are 86 cai si e moarta cu spume

              Comment


              • iar 1.6 16V are de la 101 la 105 cp(X 16 XEP) cod motor si bate la tine din orice pozitie

                Comment


                • adu`l incoa si`l rezolvam.

                  Comment


                  • cum poti sa zici ca bate din orice pozitie ? nu a fost ceva oficial dar am crapat vreo doau pe la semafoare. cu una m am dat din grozavesti pana la alba iulia. de fiecare data 2 masini. alea sunt doar moarte fara spume

                    asta doar informativ http://www.carfolio.com/specificatio...ar/?car=119196

                    Comment


                    • era 1.6 8v 86 cp dar 1.4 al meu era in dezavantaj +ca nu dau vina dar am gume de 7 ani montana "supersport nu ma prea ajuta" si mam dat cu tovarasul asta de vreo 5 ori si decat odata am fost egali dar ori cum e vorba de sofer la puterile la care ne jucam noi e vorba de sofer
                      sigpic
                      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                      Comment


                      • vorbeam strict de 1.6 16V stock.Conduc zilnic o astfel de masina, si ma refeream ca bate din orice pozitie 1.4 da curse, in cazul de fata.Ca si completare Astra 16V stoc,este peste orice motorizare Dacia Logan STOC.
                        @FOF - nu e cazul cu tine ca nu esti/erai tocmai stoc.Stiu episodul VW Passat , deci nu se pune.

                        Comment


                        • @Lau: da, vom vedea, sa schimb si eu japitele de gume, sa-mi fac si motorul (nu stiu daca sa-l fac sau sa strang de o masina strict de dat), vedem.

                          Si eu bat Astra G 1.6 16v.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • da ti-o iei de la clio 1.4 cu soft....macane ;)

                            Comment


                            • cristiubs: fac si eu o completare. Opelu' Astra 1.6 16v de 105 cai are peste tot dati timpi de 11.5 secunde sau chiar mai mult pana la 100 km/h. Loganu 1.6 16v are 10.2. Vezi ceva neinregula?

                              [QUOTE=cristiubs;953482]vorbeam strict de 1.6 16V stock.Conduc zilnic o astfel de masina, si ma refeream ca bate din orice pozitie 1.4 da curse, in cazul de fata.Ca si completare Astra 16V stoc,este peste orice motorizare Dacia Logan STOC.

                              Comment


                              • hartia da in avantaj Loganul, putem face si probe daca se doreste, intrucat dispun de un astra 16V.Dar pana la a afirma ca un 1.4 8V(si tot el zicea) ca e obosit si daramat bate 16V de la Opel e distanta ca de acasa pana la psiholog.

                                + ca o "liniutza" nu inseamna 0-100km/h, corect.Chiar daca o masina ajunge la 100 mai repede decat alta, nu inseamna neaparat ca si peste 100 va accelera la fel de prompt in devafoarea celeilalte.In plus, o diferenta de 1.2sec pe intervalul 0-100 poate fi cu usurinta suplinita de o plecare un pic mai buna, un schimb de treapta mai prompt, etc.Sunt multi factori ce trebuiesc luati in seama, nu doar timpul 0-100
                                Last edited by cristiubs; 8 May 2011, 23:03.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google