liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Normal, la podea - dupa al treilea claxon, talpa.
    Dupa un prim tur, am tras pe dreapta ca nu imi era nici mie in clar ce face el, daca ii da blana sau nu.
    Am mai repetat testu de doua ori, dar cu acelasi rezultat.
    Am spus ca am facut si schimb de masini dar n-am filmat din pacate (aceleasi reprize, l-am pierdut destul de repede, imi era ciudat sa-mi vad masina condusa de altcineva si sa ma depaseasca).
    PS: mi-o tura ca nebunu in 6000 ii placea ca nu-si dadea in bot ... ))))))

    PPS: la o liniuta diferentele nu sunt mari, si remapat o poti lua de la unu' dibaci.
    La reprize se vad bine diferentele.

    Urmeaza Logan 1.4 (remap) vs Ford Focus2 1.6 16V 100 cp.
    Aceleasi reprize: tr III 60-100; tr IV 80-120.
    Datorita rapoartelor ceva mai scurte si puterii (chiar cu kg alea in plus), sunt convins ca va fi ceva similar 1.4 vs 14 remapat (asta ar fi Fordu desigur )) )
    Last edited by Cezar; 27 November 2008, 23:03.

    Comment


    • Originally posted by Octavian___30 View Post
      Normal, la podea - dupa al treilea claxon, talpa.
      Dupa un prim tur, am tras pe dreapta ca nu imi era nici mie in clar ce face el, daca ii da blana sau nu.
      Am mai repetat testu de doua ori, dar cu acelasi rezultat.
      Am spus ca am facut si schimb de masini dar n-am filmat din pacate (aceleasi reprize, l-am pierdut destul de repede, imi era ciudat sa-mi vad masina condusa de altcineva si sa ma depaseasca).
      PS: mi-o tura ca nebunu in 6000 ii placea ca nu-si dadea in bot ... ))))))

      PPS: la o liniuta diferentele nu sunt mari, si remapat o poti lua de la unu' dibaci.
      La reprize se vad bine diferentele.

      Urmeaza Logan 1.4 (remap) vs Ford Focus2 1.6 16V 100 cp.
      Aceleasi reprize: tr III 60-100; tr IV 80-120.
      Datorita rapoartelor ceva mai scurte si puterii (chiar cu kg alea in plus), sunt convins ca va fi ceva similar 1.4 vs 14 remapat (asta ar fi Fordu desigur )) )
      Prin Timisoara nu ai drum? Te astept sa vedem cum stai cu Fiesta de 1.2 si 75 de cai. Tot din mers. Am gume de iarna si plec rau de pe loc.
      Last edited by alex_tsr; 30 November 2008, 19:32.
      sigpic

      Comment


      • Lasa ca ajung eu si in TM sa facem ce-am vorbit
        Sapt viitoare sper ca frate-meu sa aibe ceva timp liber sa vedem...

        PS: in mod normal la 4-7 grC afara, cu gume de iarna pe uscat ar trebui sa ai o aderenta de invidiat.
        Eu cu astea de vara simt clar o diferenta fata de cum se comporta pe asfalt cald.
        Oricum la reprize nu conteaza ca nu rupem noi aderenta ))
        Last edited by Octavian; 30 November 2008, 19:43.

        Comment


        • Stiai ca nu e bine sa o calci blana ? .. Ia incearca sa o calci treptat ....( eu pe la 4.500 rpm duc pedala la fund ...)

          Comment


          • Daaa...Nu e bine ca sughita ))
            Exact asa a facut colegu cand am facut testu, o calca progresiv, ca daca ii dadea talpa avea impresia ca nu trage, eu eram nedumerit de ce plec asa repede de langa el...
            Oricum rezultatul a fost acelasi.

            La mine daca e incalzita bine si ''obisnuit'' computadoru cu talpe, merge bine.
            Daca vin de la un drum lung fara talpe si fac treaba asta (sa dau talpa) normal ca ''protesteaza''.

            Comment


            • Originally posted by Razzvan View Post
              Stiai ca nu e bine sa o calci blana ? .. Ia incearca sa o calci treptat ....( eu pe la 4.500 rpm duc pedala la fund ...)
              ..De parca o fi vre-un V8 de 400 de cai si rupe aderenta
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • 0-100km/h cu BFF-ul http://www.youtube.com/watch?v=zFuRfcWdMfI
                http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                Comment


                • Frumos...Foarte frumos !Bravo felix!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Originally posted by felixb View Post
                    Am apreciat bine,cam 8,9 secunde sunt.

                    Comment


                    • Nu ai apreciat deloc bine...Uita-te mai bine. E 7-7,5 sec. Si cu 60 de kilograme in masina(cat are fimiu).
                      http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                      Comment


                      • 7.5-8.0 secunde. E foarte bun timpul. Felicitari pentru efortul depus pentru a o aduce in starea aceasta.
                        sigpic

                        Comment


                        • Foarte bun timpul....
                          Arata unul mai bun daca spui ca e numai ''foarte bun''
                          Eu spun ca e inuman.

                          Pana la 100/h e cum e (eu am vazut sub 8 sec), dar ce e interesant ce timp scoate 0-130/h, adica ceva care se apropie de un 400 m

                          Chiar sunt curios un Logan, chiar nu conteaza ce motorizare, reuseste timpu asta..

                          Comment


                          • Originally posted by felixb View Post
                            Nu ai apreciat deloc bine...Uita-te mai bine. E 7-7,5 sec. Si cu 60 de kilograme in masina(cat are fimiu).
                            Deci tu ai undeva pe la 7 .... Si eu care vroiam sa'mi iau Golf 5 GTI 2.0 tfsi 200cp 6.9 0-100km/h ... Hai ba ce draq ... Vreau Logan ca al tau !!! Ai 100 putin peste 9 stai calm ... Nu te mai aburi singur cu 7s.

                            Iar din cate vad pe filmare ..pleci la 22" si ajungi la 31" . 31-22 = 9 secunde.
                            Last edited by Razzvan; 1 December 2008, 23:34.

                            Comment


                            • Ce amuzant esti...Buna rau Razzvane, dar previzibila. Amuzant mai esti pe cuvant.Pe aia cu struguri o sti?
                              Last edited by felixb; 1 December 2008, 23:46.
                              http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                              Comment


                              • Hai nu fi suparat . Lasa ca te faci tu mare si'ti iei o masina de 200 cp care sa scoata sub 7 s ... Pana atunci ramai cu alea 9-10 ....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google