liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Excelent filmat , o corectie trebuie sa fac , loganul rosu nu are filtru sport , e filtru stock ,urmeaza sa fie montat in curand si unul sport, si daca putem sa mai tragem o dubla 1.6 8v vs 1.6 16 v dar sa fie filmat si din lateral sa se vada diferentele daca vor exista.
    sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

    Comment


    • vorba lui octavia_30 dak masina e bine pusa la punct...ai toate sansele sa faci un 1.6 stock....da nu vei putea face nici odata 1.6 stock cu 1.4 stock
      Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

      Comment


      • De ''facut'' nu-l faci, dar diferentele nu mai sunt asa de mari.
        Cele mai mici diferente sunt la reprize (si asta conteaza foarte mult la mersul in trafic,nu consurs) la liniute si viteze nu prea ai cum sa dovedesti cu 1.4 mpi modificat un 1.6 mpi stock. Raman totusi caii aia in plus
        Vorbim de soferi care stiu sa scoata din masina untu... ))
        Last edited by Octavian; 25 January 2009, 19:11.

        Comment


        • chiar nu ma asteptam sa faca 1.6 rosu pe 1.6 16v in halu asta .super tare.
          oricum daca resofteaza ala 16v: "adios" ,nu mai zic de tobe si filtru de aer..
          bafta
          Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

          Comment


          • Pai cum l-a facut in ''halu'' asta?
            Vezi ca au fost doua curse.
            La prima a castigat 1.6 mpi (la distanta miiiica, uita-te si la stopurile de franare) si la a doua , la plecare s-a dus bine 1.6 mpi, dar pe final 1.6 16V l-a luat - tot putiiiin (din ce mi-a spus soferu de pe 1.6 16V a pierdut rau aderenta si la prima si la a doua tura, carosabilul a fost umed rau...numai eu n-am pierdut aderenta cu 1.4 )))) si am ramas rau in spate ).
            Last edited by Octavian; 25 January 2009, 20:28.

            Comment


            • Sunt de acord cu Tavi si anume diferentele au fost de 3-4 m la prima cursa in favoarea 1.6 mpi iar la a doua a fost egal ca a trebuit sa franez primul pt. ca era camionul pe partea mea, si a fost si umeda soseaua. Eu as zice remiza pana la urmatorul test in conditii de drum uscat.

              Eu tind sa cred si poate se demonstreaza ca, daca 1.6 mpi cip+toba+filtru face un 1.6 16v stock, acelasi lucru se poate la 1.4 cip+filtru+toba ca va face 1.6 stock, diferentele vor fii egale intre 1.6 mpi cip 98CP vs 16 16v 105 CP si 1.4 cip +toba+filtru 83 CP vs 1.6 stock 90 CP.
              Last edited by ALY_N; 26 January 2009, 10:13. Reason: Automerged Doublepost
              sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

              Comment


              • Corect. Abia astept sa vina caldura si sa fie uscat drumul. Refacem testul si vedem exact ce se intampla.
                P.S.
                N-au fost chiar 4 metri (ca e o masina intreaga) - dar 2 sigur au fost.
                Last edited by Shaloo; 26 January 2009, 10:24.
                fara linkuri externe

                Comment


                • eu zic ca cu loganu meu dovesc un 1.6 stock si putin remapat)remapat nu stiu sigur.......poate sa fie o usoara diferenta intre mine si el ori el ori eu....dar stock nu discut 1.6 8v...


                  Nu mai folosi limbaj mirc : nush, yo etc...
                  Last edited by Cezar; 27 January 2009, 01:10.
                  Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                  Comment


                  • ai turbo pe 1.4 ???? )
                    0.9 tce SL plus

                    Comment


                    • ma gandesc ca electric...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Impreuna cu suflanta aia electrica, 1.4 chip si alte tigani ( asta decat daca nu ai alta axe cu came), ai de lucru pt a depasi un 1.6 stock...pe ce distanta vrei tu.

                        Comment


                        • eu zic sa nu subestimati MCD care trage extraordinar de bine pt un 1.4!L-am vazut in actiune de mai multe si cam bate un 1.6 stok!Si venind vorba despre 1.6 vs. 16v cand aveam 1500 km ma dadeam cu fica(1.6 remapare evac. filtre si o tentativa de turbina electrica)abia daca reuseam sa termin cu jum de metru in fata lui statea laga mine!!!parca imi prinsesem bretele in usa lui!!!
                          Last edited by Stuke; 27 January 2009, 01:22.
                          Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                          Comment


                          • Stiu, si 1.4 al lui este din seria aia speciala pe care a scos-o uzina.
                            Ce coincidenta, si a mea la fel...merge de rupe.

                            Comment


                            • @stuke, da de ce nu te-ai dat cand aveai 100km, ca sa fie motorul si mai "inchegat"? de-abia dupa 3000km a inceput a mea sa traga bine, pana atunci parca-si desfunda nasul...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Originally posted by Octavian___30 View Post
                                Si clipu cu 1.6 16V stock vs 1.6 mpi remapat, evacuarea + suspensie sport.
                                S-a mers pana pe la ~130/h.
                                Comentati voi si scuze pt calitatea imaginii (si pt faptu ca nu m-am tinut aproape de ei ))) ...., asta-i treaba).

                                http://www.youtube.com/watch?v=6snA2qkySy4
                                ce egal ma ?) 16vu a plecat din start inainte... n-are cum sa il ajunga un 1.6 din urma .1,6le castiga pe primele trepte..daca castiga...pana intra ca lumea in ture 16veu.Piesele de rezistenta is alea dintre volan si scaun ...
                                Un 16v stock n-o sa ia bataie niciodata de la un 1.6 softat,remapat,de-catalizat,etc etc etc.
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google