liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cu ford ka ?)e cam aiurea .. bine ca nu dai cu matiz sau tico
    Its just a car ...

    Comment


    • Stai linistit k un ford ka face un logan 1.4 stock.Are un demaraj foarte bun pt k este mai usoara.

      Comment


      • alinfbl ce faci tu ma 1.6 tu nu ma faci nici pe mn cu 1.4 nu mai abera pe aici verzi si uscate o fac pe bani cu tine ti`am mai zis pe cat vrei tu da`mi pm cu nr tau !

        Comment


        • Originally posted by Em!L!aNo View Post
          Stai linistit k un ford ka face un logan 1.4 stock.Are un demaraj foarte bun pt k este mai usoara.
          la start probabil ca o fii mai bun dar in rest nu prea cred...nu stiu ce sa zic .. nu prea comentez

          aseara m-am intalnit cu userul B-41-NZN si m-am dat cu loganul lui 1.6 cipuit tin sa spun ca trage mai bine ca al meu .. se simte diferenta clar si la treapta a 4-a ,eram 3 la el in masina rezervorul plin si tragea , la mine erau doua liniute si 3 pers si nu tragea asa bine, si una e sa ai 10 litri sau 50 .. ca se simt
          Its just a car ...

          Comment


          • Ce la start nene ... azi avusaram o mica "intalnire" . A fost si'un membru de'aici cu 1.4 75cp si si'a luat'o de la Peugeout 107 ...

            Comment


            • Frumos l-ai taiat bine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

              Comment


              • Probabil ca a plecat cu tr II de pe loc de l-a facut Peugeotu ala 107 )))) - sau poate avea ala motor de 1.4 (este pe 107??).
                La 107 (motor 1.0L) ii dau avans 5 metri si-l las pe el sa plece primu' ))))))))))))))

                Comment


                • Sigur ca da ... am vazut azi cum zboara Loganul peste 107 .... sau era invers ... ( iar pe Start la toate masinile cu care s'a dat a luat o masina - Lancer 1.6 , Astra 1.4 16v )

                  Comment


                  • octavian vezi ca fuge 107-le de te sperie conduc unul si mi se pare ca fuge mai tare decat un logan de 1.6 strict parerea mea
                    laureate 1.5l, albastru marin

                    Comment


                    • Am ajuns sa comparam toate cojile...daca si 107-le asta fuge de rupe pamantul inseamna ca unii au condus numai trotinete...cu tot respectul
                      Ia uite ce tare fuge...fir-ar ea de cashcarabeta sa fie:

                      Motor: 1.0
                      - Capacitate cilindrica (cmc): 998
                      - Cutie de viteze: 5M
                      - Putere maxima(CP@RPM): 68@6000
                      - Cuplu maxim (NM@RPM): 93@3600
                      - Viteza max (km/h): 157
                      - Acceleratie 0-100km/h (s): 13.7

                      - Carburant: benzina
                      - Standard emisie noxe: Euro 4
                      - Consum intraurban/extraurban/mixt (l/100km): 5.5/4.1/4.6
                      - Suspensie fata/spate: Roti independente, tip pseudo McPherson, arcuri elicoidale si amortizoare hidraulice integrate / Roti independente, brat tras, arcuri elicoidale, amortizoare hidraulice integrate
                      - Frane fata/spate: discuri ventilate / tamburi
                      - Capacitate rezervor (l): 35
                      - Volum portbagaj (dm3): 130/712
                      - Emisii CO2 g/km: 109

                      Motor: 1.4 HDI
                      - Capacitate cilindrica (cmc): 1398
                      - Cutie de viteze: 5M
                      - Putere maxima(CP@RPM): 54@4000
                      - Cuplu maxim (NM@RPM): 130@1750
                      - Viteza max (km/h): 154
                      - Acceleratie 0-100km/h (s): 15.6

                      - Carburant: diesel
                      - Standard emisie noxe: Euro 4
                      - Consum intraurban/extraurban/mixt (l/100km): 5.3/3.4/4.1
                      - Suspensie fata/spate: Roti independente, tip pseudo McPherson, arcuri elicoidale si amortizoare hidraulice integrate / Roti independente, brat tras, arcuri elicoidale, amortizoare hidraulice integrate
                      - Frane fata/spate: discuri ventilate / tamburi
                      - Capacitate rezervor (l): 35
                      - Volum portbagaj (dm3): 130/712
                      - Emisii CO2 g/km: 109
                      Last edited by darksid3; 2 February 2009, 00:53.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • da dar nu toata lumea are corvete oricum am zis ca e o parere personala
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • eh acum sa fim seriosi. eu cred ca soferul e de vina acol ... ar fii chiar prea de tot .. eu nu am cu cine aici .. dar m-as da cu multe masini pana in 100 de cai maxim ..
                          daca m-ar face ford ka .. sau 107-le .. cred ca i-as da foc la masina
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • Originally posted by ten View Post
                            octavian vezi ca fuge 107-le de te sperie conduc unul si mi se pare ca fuge mai tare decat un logan de 1.6 strict parerea mea
                            Fuge da.
                            E doar senzatia sa stii. Si eu credeam ca Fabia 1.2 e ceva mai fasneata ca 1.4 mpi (am condus mult Fabia1 1.2).
                            In cazu lu' 107 e ca la orice masina mica, relativ rapida pana in ~100 km/h si destul de fasneata pe tr II si III...dupa care ''pica'' (crede-ma ca am facut si cu asta incercari, pe tr III ma joc cu el).

                            Comment


                            • Pai si e de-ajuns pe treptele 1 2 3 ...

                              Comment


                              • Pt oras e de ajuns, 10-15 cp in +/- nu se vad asa tare (depinde mult cat esti de infigaret si nesimtit) , dar la drum lung si 5 cp in plus isi spun cuvantu'.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google