liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu tin nici cu Octavian nici cu Cezar, dar daca ne luam o luam pur teoretic poate chiar cu calcule ingineresti, dintr-un 1,4 MPI mai mult de 11 cai (remapare + ce mai trebuie) nu scoti. asta inseamna 86 CP maxim.
    Cine crede ca scoate mai mult se inseala. 1,6 are 90 cai. deci in conditiile in care probele se fac la aceeasi greutate a masinilor, aceleasi cauciucuri, acelasi "tip de sofer", nu se poate intampla ca 1,4 remapat sa "faca" 1,6 stock.

    Comment


    • Real 1.6 are vre-o 87 de cai si NU la roata, de asemenea 1.4 are 75 de cai dar NU la roata dar oricum in orice conditie se pastreaza diferenta. Treaba e ca daca "mosmondesti" un 1.4 la soft, admisie si evacuare si o faci calculat ajunge sa puna mai bine caii pe asfalt decat un 1.6 stock...daca si soferul e priceput atunci ai reteta de succes....si totusi...15 cai in plus nu mi se pare atat de convingator incat sa am mari expectante de la motorizarea de 1.6 8v, doar o rezerva de putere in rest tot cam aia e
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • nu prea am vazut filmulete cu liniute la diesel vs benzina; ori nu am avut rabdare sa parcurg toate paginile
        "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

        Comment


        • MCD trage extraordinar de bine pt un 1.4...nu am film sau altceva dar sunt mai multi martori mcd 1.4 si BMW 316 1.6 90 ponei!!!MCD WINS!!!!
          Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

          Comment


          • Corect....MCD are un Logan 1.4 deosebit.....nu stim ce a facut, ce a modificat, etc.....dar am vazut rezultate...a batut 1.6 stoc, in mai multe situatii, si confirm si ceea ce zice Stuke in legatura cu acel BMW 316.

            sigpic

            Comment


            • le da sa manance bine la caii aia nu ca voi baga foamea in ei
              Its just a car ...

              Comment


              • cine il contesta sa vina pe 1 martie la brasov sa se convinga.
                punct

                Comment


                • Merci pentru sustinere baieti...l eu si fof ne-am dat numai asa sa vedem cum stam si sa fie o justificare ca logan 1.4 modificat poate face 1.6 stock....atata tot....

                  bun asa catalin......sa nu vina prea multi ca nu dispun de atata benzina pentru toti
                  Last edited by MCD; 9 February 2009, 20:33. Reason: Automerged Doublepost
                  Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                  Comment


                  • Vine cineva la Craiova pe 8 ?

                    Comment


                    • Vin eu, poate iti vad si "vestitu 1,4 16v "...
                      http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                      Comment


                      • da da , bine zis felix, si eu o sa vin..mai mult sa`l cunosc pe razvan.
                        Dane , nu`ti fa probleme cu benzina..te ajut eu daca sunt asa de multi doritori. dar raman la parerea ca o sa ramai cu full-ul

                        Comment


                        • Originally posted by felixb View Post
                          Vin eu, poate iti vad si "vestitu 1,4 16v "...
                          Niciodata nu mi'am laudat masina ca trage ca un GTI ... freak

                          Comment


                          • Pai vin si yo la craciova ca sa fim o familie
                            Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                            Comment


                            • as veni si eu ca intru la categoria A!! dar se poate sa am multe surprize(ca la braila unde la A1 erau masini de 125 cp)
                              Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                              Comment


                              • La A o sa va omoare Opel Tigra + oltciturile.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google