liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bogdane..ca spec tata , nu se merita...dar parca acuma ar merge sa ma bag...dar n`am cu ce..doar cu o resoftare?
    Anonimboy , trebuie sa participi la linii ca sa vi ?
    mai stai si la 2 pasi de locatie.

    Comment


    • asta e discutie eu am .. mai mare decat tine ... chiar nu isi are rostul ... daca vrei sa fi si tu turbo ... scoate-i filtru si va dati :P

      apropo .. iar a devenit loganul turbo?
      sigpicMy ride

      Comment


      • nu Deluxe.....nu iar...din nou.

        Comment


        • Anonimboy tu ai facut afirmatia si ai postat filmarea cu 16v ca iti da decat o jumate de masina ,o sa vorbesc cu mnr sa fac eu cu masina lui sa vezi cat iei.
          O sa facem iar noi doi si chiar vreau sa filmeze cineva sa le aratam la baieti cat imi dai tu mie a ta remap ,admisie si evacuarea care zici tu ca ai facuto din catalizator inclusiv finala,poate tiam mai zis aia nui evacuare e =cu 0
          Oricum ne dam macar de spectacol

          Comment


          • Doar cu remap e posibil sa stai langa un 1.6 mpi stock pana pe la 120 (un pic de avantaj sa spunem si la indemanare - ca am facut cu unu' dibaci cu 1.6 mpi si nici o sansa de dovedit ) ).
            Daca ma pun sa elimin catalizatoru, bag tzava cu diametru ceva mai mare pe evacuare (e mai buna la liniute pt cine cunoaste), elimin filtrele din tobe, elimin si filtru de aer (punem o sita d-aia cica sport) , mai umblu pe la suspensii foarte posibil sa dovedesti un 1.6 mpi.

            Alin si Kid: chiar nu-si are rostul discutia asta intre voi (Kidule ce vrei sa dovedesti? Imi pare rau ca nu suntem mai apropiati ca distanta, sa vad ce poate utilaju tau). Te dai boier cu a ta modificata fata de un 1.4 stock, nici macar remapat...rusine ))))

            PS: KID - uite ce te rog, daca ai timp, arata-mi si mie un clip cu 0-130/h , dar facut cinstit pe cat posibil, daca nu ne putem intalni, macar sa vad ce timpi scoti, ti-as ramane recunoscator, repet, fara smecherii.
            Last edited by Octavian; 10 March 2009, 11:31.

            Comment


            • Noi doi cand facem Tavi?

              Comment


              • Daca esti hotarat, chiar si deseara
                Adica nu facem nimic ilegal, iesim la o plimbare

                Comment


                • Da normal,ce am zis eu altceva?
                  Nu cred ca pot seara asta.
                  La mine putin mai complicat.
                  Iti explic eu alta data.
                  Last edited by Red_Alin; 10 March 2009, 13:17.

                  Comment


                  • eu am ce am cu octavian si cu anonimboy ) asa as vrea sa ma dau cu ei ... chiar curand o sa fac o filmare 0-135km/h pe ceas sa vad ce timp scot .. inainte sa pun jantele pe 16 .. si voi incerca si cu alea
                    poate ne intalnim la felix octavian sau stiu eu..
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • Pai ai ce ai probabil pt ca suntem asa mai ''Schumacheri''
                      Daca poti sa bagi un clip cinstit astept cu nerabdare

                      Comment


                      • mergeti la ceai? vedeti sa nu va serveasca ceaiul prera fierbinte si sa va friga...chelnerul cu becuri rosii si albastre
                        @raduprov: fa filmarea pana la 140 pe ceas, e mai aproape de adevar.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • asa voi face si filmez si drumul sa nu ziceti ca e deal/vale
                          sa vedem :> cum reusesc :>
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • Oricum din filmare greu sa-ti dai seama daca sunt 2-3 gr inclinatie sau nu
                            Dar nu conteaza, eu merg pe incredere.
                            Suficient pana la 130 daca faci (dureaza prea mult pana la 140, dar ma rog, fa ce poti).
                            O sa-ti spun (asa macar dupa timpi, ca fata in fata intervin desigur si alti factori) daca esti mai bun sau nu (n-am nici o jena sa ma recunosc infrant - am facut si cu 1.6 stock, si cu 1.6 remapat, placerea e mare ).

                            Comment


                            • si eu m-am dat cu 1.6 stock si cu cip .. am atasat si filmarile ... nu stiu daca le-ati vazut (cel putin asa tin minte)
                              hai ca v-am lasat ca fug de la ora asta ca m-am plictisit .. vorbim acasa)
                              care vreti sa vb pe mess puteti adauga id`u meu bandean_radu
                              deci primu filmulet :
                              http://www.youtube.com/watch?v=YzimeqUFod8 aici ma dadeam cu 1.6 8v remapat
                              aici castig odata eu odata el .. 1.6 8v (neremapat) http://www.youtube.com/watch?v=VOVtlcKkndA

                              aici vs opel .. http://www.youtube.com/watch?v=kaObiw00CT0 si mai este unu in care tot eu castig...
                              Last edited by raduprov; 10 March 2009, 13:58.
                              Its just a car ...

                              Comment


                              • Eu nu vreau sa ma bag in discutiile voastre dar pe 15 martie cand or sa fie cursele o sa vin in craiova special cu masina personala ca sa ma dau cu kyd-u.....sunt tare curios.......si am uitat sa zic ca ma duc ca spectator acolo nu concurez......SI octavian ___30: daca iti pui teava mai groasa la evacuare o sa pierzi cuplul masina....si ea nu v-a trage la fel de bine...........cel mai bine e pe 50 asa cum am yo ........e cel mai avantajos
                                Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google