liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai aici vorbim de liniute ... nu cum trage la 140 ....

    Comment


    • am condus si eu 107, credeti-ma ca e sub orice critica. Aia e masina sa te plimbi duminica in parc.
      Il fac oricand cu orice Dacia 1410 pusa la punct.

      Comment


      • La 800 de kg si 68 de cai mi se pare oarecum normal sa stea aproape de logan 1.4 stock.. Diferentele fiind ff mici intervin ceilalti factori, gen cata benzina aveau in rezervor,greutatea soferilor si nu in ultimul rand priceperea soferilor
        Last edited by bossake; 2 February 2009, 11:34. Reason: edit
        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

        Comment


        • Na ma rog, cu un 1410 nu-l faci )) da' nu conteaza.
          La 1310 bine pusa la punct si la sor'-sa 1410 te baga tare in scaun dar treaba asta nu se regaseste si la timpii scosi.
          Eu cu 1300 (super pusa la punct, cutie scurta de demaraj) n-am putut sa iau Matizu la liniuta, dif mica, dar m-a luat(ca exemplu).

          107 scoate totusi 13,7 sec la suta (daca sunt corecte datele) , deci chiar ceva mai ''nervos'' decat un Matiz.

          Comment


          • Cred ca datele tehnice date de producatorul Peugeot vorbesc de la sine : benzina 0-100 in 13.7 secunde si motorina 0-100 in 15.6 secunde...viteza maxima nu depaseste 160 km/h in nici una din motorizari asa ca sa ne linistim cu coji fasnete pe treptele 1, 2, 3 sau coji care "rup" asfaltul...curand o sa vedem masini electrice care mananca pamantul (alea macar isi pastreaza cuplul constant)
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Hai mai.... )) nu poti sa spui (defapt poti dar nah) ca 107 benzinar e coaja.
              Atunci o Aygo e numai ''semicoaja..''? )))

              Comment


              • Imi musc buza de ciuda...nu stiu la ce-or mai cumpara unii V8-uri si TFSI-uri cand uite unde era furia soseleleor...107
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                  Ia uite aici furie necontrolata )))
                  (clip 2 cica 10 sec la 100 , ma gandesc ca ceva vale)

                  Comment


                  • Benzinaru' de la 107, ar avea ceva sanse cu un 1.4MPI cu sofer prost ...

                    Comment


                    • deci daca in primul filmulet ala are 180...mai mult de 175 nu are si nici nu poate sa aiba peste

                      cat despre al doilea film ...la draq in puii mei...ce fel a sarit de la 0 la 40 km/h sub o secunda
                      sigpic

                      Comment


                      • Mai sa stii ca sare repede la ~40/h , m-am dat cu Aygo, inuman de repede e la 40-50/h.

                        PS: oricum clipu e tras de par

                        Comment


                        • i-a uita-ti aici furie pe 4 roti liniuta pe camp
                          out and about again - testing the rev limiter and a spot of left footing.
                          laureate 1.5l, albastru marin

                          Comment


                          • Noi ca facem comparatie cu 107...dar 107 care face comparatie cu BMW
                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                            Comment


                            • Daaa, foarte tare. ))
                              Io vi-am spus, pana pe la 50 demareaza (Aygo, cam acelasi lucru) inuman de repede

                              Comment


                              • Deci morala e ca pe liniuta de 20 de metrii, 107 bate BMW-ul
                                Acum sa revenim la topic
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google