liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iti dau dreptate seba , se cunoaste la treapta a 3-a si a 4-a ....
    Its just a car ...

    Comment


    • Pai normal ca se cunoaste, m-am pus si eu cu nu' de 1.6 (Golf IV) dupa 130 s-a dus cum spui tu ''frumos'' pe langa mine, era si normal, desi era putin frustrat ca n-a trecut repede de mine )))
      Daca faci cu un 1.4 Golf IV nu mai e aceeasi situatie )) , la viteza ma refer, ca la demaraj de pe loc il faci fara discutii.

      Comment


      • Dar cu 1.4 de pe golf ce zici ? L-am intins si la drum , la deal si la linie dreapta , tot 75 de magarusi si ala ...
        Its just a car ...

        Comment


        • Voi ce spuneti?
          La acelasi test de reprize 60-100 pe tr III si 80-120 pe tr IV un dci 65 cp(sau 70) ma ''face''?
          Eu cred ca da.

          PS: testu cu Focusu lu fratello (1.6 16V) se lasa asteptat, sunt un pic mahnit ca e deja ''indoctrinat'' si a luat-o ca pe o provocare si-mi spune ca n-am nici o sansa, ca ma fac de rahat...degeaba ii explic ca sunt constient ca n-am sanse, vreau doar sa vedem cat e diferenta sa vedem cu totii defapt...
          Last edited by Octavian; 14 December 2008, 16:31.

          Comment


          • Tinand cont ca de la 60 km/h pana la 100 km/h ai undeva de la 2800 la 4500 rpm ( deci nu prea esti in momentul cel mai bun), dci ar trebui sa fie in fata.
            Tr 4 de la 80 la 120 la fel.
            Daca ar fi 80-110 km/h in tr 3, cred ca ai fi tu in fata, insa altfel nici o sansa.

            Comment


            • eu cred ca faci DCI de 65cp, mai ales dupa 75-80 km/h
              http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

              Comment


              • Ceva spui tu.
                Eu ma gandesc asa (pana nu fac , n-am de unde sa stiu):
                pe tr III pana pe la ~75 km/h se duce dizalu in fata mea dupa care recuperez ceva (sunt deja pe la 4000 rpm) si la 100/h poate fi ceva egalitate.
                La tr IV sunt convins ca de la 80/h pleaca mult mai bine de langa mine (cel putin eu asa am simtit cand am condus dizal) dar pana pe la ~110/h dupa care incep sa castig teren, deci foarte probabil sa pierd pana la 120/h(daca ar fi dupa 120 pe tr IV sunt 100% convins ca-l iau)
                Pe tr III cred eu ca am ceva sanse, egalitate sau ceva de genu )

                Comment


                • dci-65 trage bine pana in 80 , dupa slabut rau.
                  http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                  Comment


                  • Acum discutam discutii, sper va vin si la asta cu clipuri (ceva se vorbeste... )
                    Dizalu (65 resp 70 cp stock) se duce bine pe tr IV pana la ~120.
                    Pana acum n-am prins unu' care pe ~120-150 sa fie mai sprintos, asta chiar si inainte de remap.
                    La viteze mai mici rupe bine, daca esti cu mpi (indiferent ca e 1.4 sau 1.6) te ''face''.
                    Last edited by Octavian; 14 December 2008, 21:16.

                    Comment


                    • m-am dat weekendu asta cu unu cu un golf 4 pe care l-am facut
                      de data asta pe 400 de metri , am dat de vreo 3-ori de la treapta a 4-a se duce bine fata de mine , am piert de fiecare data dupaceea am dat cu un megan din 98 sau nush din ce an .. dinala micutz , am pierdut ;) ambele aveau motoare de 1.6 pe benzina
                      concluzie:ma las de liniute ca nu merje 1.4-le;))
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • te dai cu 1,4 nu cu 1,6
                        sigpic

                        Comment


                        • Nu-i nimic de mirare.
                          Tu cu 75 cp (ma rog 77-78) si ala cu 100 cp ce vroiai sa faci? (atata are Golfu 1.6 nu?)

                          Comment


                          • Originally posted by Octavian___30 View Post
                            Acum discutam discutii, sper va vin si la asta cu clipuri (ceva se vorbeste... )
                            Dizalu (65 resp 70 cp stock) se duce bine pe tr IV pana la ~120.
                            Pana acum n-am prins unu' care pe ~120-150 sa fie mai sprintos, asta chiar si inainte de remap.
                            La viteze mai mici rupe bine, daca esti cu mpi (indiferent ca e 1.4 sau 1.6) te ''face''.
                            Daca nu-l faci la plecare dupa nu mai ai nici'o sansa ... . Plecarea te avantajeaza ...

                            Comment


                            • Pai cum sa-l fac la plecare, plecam in acelasi timp fara smecherii, de la 60 resp 80 km/h (tr IV). Oricum nu cred ca stau langa el, dar vreau sa vad
                              Probabil ca tu si acum crezi ca l-am ''tradus'' pe prietenu cu 1.4 stock. N-ai vazut pe tr IV ca l-am lasat 5 metri in fata si tot degeaba.

                              Cati cp are Fabia de 1.2 asta noua? Facut cam toate testele posibile (numai pe R n-am incercat )) ). Destul de slabuta, nici pe tr inferioare nici la viteza de varf n-a stat langa mine.
                              El a vrut sa se puna cu mine, nu eu. N-a vazut ca purtam sapca rosie, cea care da power la masina )))))))))))))

                              PS: Razvan, welcome back

                              Comment


                              • Ah .. te dai din mers ... ti'o ia in fata , dupa incepi sa recuperezi ... Daca te dai de la 60km/h si stai in treapta a 2'a e posibil sa 'l faci ... de la 80km/h te face... trebuie sa schimbi in a 3'a f repede...

                                ps : ms ms ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google