liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tare asta)
    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

    Comment


    • Originally posted by razvanypo View Post
      Din primavara o sa mearga "cel mai bine" cunoscatorii stiu ei..
      like.....fas ;)

      Comment


      • vine ea zapada, sa vad atunci ce vorbiti de parcari de hypermarketuri
        pana acum vad ca dumnezeu tine cu "liniutarii"

        Comment


        • nu , cu aia care baga benzina pe bonuri de masa

          Comment


          • Originally posted by MCD View Post
            cat despre kia ala de 1.6 a fost doar o plecare proasta, distanta care am plecat asa s-a terminat si cursa
            V-ati gasit si voi cu cine sa va comparati... voi cu sute de curse la activ va comparati cu scraach care in afara de micile harjoneli la semafor nu se daduse in viata lui pe 400 m cu cineva.
            Daca vreti sa vedeti intr-adevar cum trage un Ceed de 126 cai luati una in test drive de la dealer (preferabil proceed) si dati in ea- nu asa ca v-ati dat si voi odata cu un incepator care oricum v-a facut- si gata.

            Alessandro a chinuit-o un pic pe a mea si i-a placut cum trage (mai ales pe a 3a)
            Saab 9-5 Aero

            Comment


            • lasa l pe Scrach ... la felul cum pleca doar incepator nu era. pleca tun de fiecare data fara nici cea mai mica jena

              @ FOF daca te tiganesti un pic la plecare cred ca faci KIa de 126 cai. sunt aproape sigur

              @ eugen pe 1 si 2 KIA mi se pare lesinata rau. nu impresioneaza deloc. a 3 a rupe norma tuna si fulgera. e ciudata la cum trage dar trage bine pe treptele mari 345

              Comment


              • pai hai sa ne vedem intr-o seara sa facem una din mers pe a 2 a sa vedem cat e de lesinata...doar a 2a. Mie cel putin nu mi se pare.

                Acum cat mai avem Alto 101 si Evo 5 in ele

                Scraach e incepator la curse - pe bune- nu are rost sa ne ascundem dupa deget. Ce rost ar avea? Nu ca e el as, asa pleaca proceedul de pe loc..are cauciucuri bune, mai late...tu pierzi juma de secunda numai din cauza kormoranelor.
                Dovada ca dupa ce s-a dat cu voi nici nu s-a mai dat altadata.
                Saab 9-5 Aero

                Comment


                • ma bag si eu din tr2 , asa cum sunt acuma , editia de iarna.
                  in primavara gaseste`mi un 1.6 d`ala alessandro .
                  nu il mai plangeti ma ca nu stie sa plece , nu are masina de 2 zile sa nu stie cu ea si nici 1000cai nu are sa nu stie sa`i dozeze la plecare , hai sa fim seriosi.

                  Comment


                  • o plecare proasta nu o mai recuperezi decat daca te ajuta masina .........
                    la o liniuta plecarea e importanta ,dupa sunt detali ...turatie ,short shift /power shift bla bla
                    sigpic
                    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                    Comment


                    • pai tocmai asta e ideea- daca ceed 1.6 pleaca mai bine ca loganu de pe loc- ce vroiati sa faca omu? Sa plece cu a 2 a ca sa fie egal cu loganu la plecare?
                      Si parca am stabilit ca Ceed 1.6 e lesinat rau pe 1 si 2. Cum mama lui proces verbal a plecat Scratch?
                      Saab 9-5 Aero

                      Comment


                      • Exista o explicatie !!!! ) Dintr-o data a devenit mai bun a prins experienta
                        Megane II faza II 1.5dcI K9K

                        http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

                        Comment


                        • da ho ma ca nu dezgropam morti acuma... vorbim o treaba de acum 10 luni, si decat sa ma sui intr-o proceed sau ceed de 126 sau 110 CP mai bine merg cu semnatura.
                          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                          Comment


                          • Originally posted by Alex_MIU View Post
                            @XP Au fost curse de noapte nu legale de aia si... " "

                            @flopy84 Masina mea era "goala" aveam decat scaunele din fata.
                            Pai deja nu se mai poate numi masina. Astea mi se par niste trucuri prostesti. Aata nu e tuning, e tiganeala. Sunt de acord sa-i pui roti mai usoare, sa schimbi anumite elemente de caroserie cu unele din fibra de carbon, sa schimbi scaunele cu unele sport, etc... Dar sa dai jos banchetele...asta facea tata la Dacia 1310 cand ii ducea pe bunicii mei la piata sa vanda rosii.
                            Si chiar si asa, daca nu ai ceva modificari serioase la motor nu ai cum sa bati Cee'd-ul de 1.4, sa nu mai vorbim de Logan 1.6 16v sau Cee'd 1.6.

                            Comment


                            • Originally posted by eugenmanea View Post
                              pai hai sa ne vedem intr-o seara sa facem una din mers pe a 2 a sa vedem cat e de lesinata...doar a 2a. Mie cel putin nu mi se pare.

                              Acum cat mai avem Alto 101 si Evo 5 in ele

                              Scraach e incepator la curse - pe bune- nu are rost sa ne ascundem dupa deget. Ce rost ar avea? Nu ca e el as, asa pleaca proceedul de pe loc..are cauciucuri bune, mai late...tu pierzi juma de secunda numai din cauza kormoranelor.
                              Dovada ca dupa ce s-a dat cu voi nici nu s-a mai dat altadata.
                              eu de acum inainte am mereu EVO 5 in ea. un drum cu 4 persoane si bagaje in cea mai spurcata aglomeratie prahoveana si intoarcere pe Babarunca in mers sustinut si un consum de 6.5 % m am convins ca este cea mai buna benzina de la noi. merge exemplar masina cu ea

                              cand am zis ca este lesinata cu 1 si 2 am zis ca este lesinata in comparatie cu a 3 a care trage fulminant. aproape ca nu exista diferenta intre 3 si 2 .
                              nu am comparat o cu nimic cu nici o alta masina.
                              cand m am dat cu scrach prima data la 100 kmh eram bot in bot cu el. si am luat un caine in plin. lua distanta ce drept dar nu m a umilit. eram langa el bine
                              a doua oara am plecat exemplar de prost. la start a luat o masina in fata din primii 5 metri. am terminat la o masina jumate.
                              eu consider ca sta prea bine Loganul langa ceed u de 126 cai.

                              cu mine nu are rost. cu FOF u daca esti bazat

                              Comment


                              • Daca eram bazat aveam masina din semnatura lui MCD

                                Eram doar curios cum sta Pro ul meu pe a 2a vs 16v aproape stock, de ti s-a parut lesinat.
                                Nu ma intereseaza cum stau vs masini cu modificari.

                                off: foarte bun consumul scos cu EVO. Data viitoare incerc si eu.
                                Cu Alto 101 trage mai bine, dar nu am observat diferente la consum.
                                Bucuresti - Buzau 4 persoane full de bagaj mersul meu normal (120-140 afara;60-80 localitati)- 7.2%
                                Buzau- Bucuresti pe Ploiesti 2 persoane,full bagaje mers la fel 6.8%
                                Last edited by eugenmanea; 27 December 2011, 22:32.
                                Saab 9-5 Aero

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google