liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pazea ca a dat caldura pe sosele!!!
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • razvane, date cu mine 1.6 full option + GPL + multi km (uzura) + jante extrem de grele si foarte putin modificat
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • in timp ce voi va ciondaniti cu liniute, tocmai s-au incheiat 2 zile de alergatura la circuitul din arad, etapele 1 si 2 din campionatul regional de rallysprint. ieri am stat pana la 7-8 seara, azi pana la 5 dupa-amiaza. ca de obicei, la etape de la arad, Vali Porcisteanu a fost cu noi, s-a dat si a dat lume demonstartiv cu masina lui si cu masina oricui voia. parerea mea e sa incercati sa evoluati de la 3 claxoane noaptea cu frica de militia in san, sa treceti la etapa cu fotocelule, ziua, fara stress, si cel mai important, liniile drepte sa fie "indoite" ocazional cu sicane, viraje de viteza, ace de par... dsign si fof stiu despre ce-i vorba
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Eu n-am toate tiglele pe casa, mi-ajung doua iesiri in decor de era sa fac masina dauna in trafic, m-am invatat minte, este prea subvirator Loganul si nu vreau sa fortez nota. Mult mai sanatoasa o linie, asta ma pasioneaza pe mine.

          Si-n plus, unde avem noi un circuit in Bucuresti sau in jurul sau? Nicaieri. Nu-mi spuneti de karting.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • Pt. ceea ce spui tu trebuie sa iei lectii de pilotaj. Oricat de bun ai fi ca sofer, nu are nici o treaba condusul de zi cu zi cu pilotajul .
            Ceea ce fac baietii aici este o simpla joaca pt. divertiasment. Daca nu ai ce face, bagi de 50 Ron benzina si te dai cateva liniute cu masina. Raliul este deja un sport care necesinta o finantare puternica chiar si la cel mai mic nivel.

            Si ca sa revin la subiect, m-as da si eu cu voi, dar as lua-o intai cu cel mai slab ( nu ma refer la vreun 1.4 stock pt. ca sunt convins ca nu am ce discuta cu el ), poate un 1.6 stock, sau doar putin modificat.

            Comment


            • razvanamza cred ca totusi masina ta nu merge cum ar trebuii din ce spuneti voi.
              Eu inainte sa am axa bateam 1.6 full cu gpl resoftat cu aproximativ o masina cand era el pe benzina si o masina si ceva cand era pe gaz.
              +ca tu ai si chiulasa comprimata si zgarieturi d-alea deci ar trebuii sa traga mai tare si sa nu stai la discutie cu 1.4 ambiance cu soft.
              AG 16 Y M A

              Comment


              • am compresia cam mica, si axa de 1.4 mai mult ma incurca. chiar si asa, trage bine toroapa..

                Comment


                • Mie mi se pare ca vrei sa te alini singuri..te inteleg.
                  Cum poti spune ca trage bine cand stai oarecum egal cu 1.4 cu soft?
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • aline da nici nu exista un precedent.

                    nu avem de unde sa stim cum ar trebui sa se comporte un 1.6 cu axa de 1.4 soft si catalizator scos.

                    Comment


                    • Si compresie slaba :-) nu uitati

                      Comment


                      • Originally posted by al!n View Post
                        razvanamza cred ca totusi masina ta nu merge cum ar trebuii din ce spuneti voi.
                        Eu inainte sa am axa bateam 1.6 full cu gpl resoftat cu aproximativ o masina cand era el pe benzina si o masina si ceva cand era pe gaz.
                        +ca tu ai si chiulasa comprimata si zgarieturi d-alea deci ar trebuii sa traga mai tare si sa nu stai la discutie cu 1.4 ambiance cu soft.
                        pai tu n-auzi ca el s-a dat pe gaz? ca nu i se pare diferenta intre benzina si gaz... ))
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Originally posted by razvanamza View Post
                          Si compresie slaba :-) nu uitati
                          Si compresia slaba din ce cauza ar fi daca ai chiulasa comprimata si scaunele si supapele rectificate?.Cumva pistoane din alta clasa(mai mici) decat blocu?
                          Nu zice ca nu ai schimbat segmentii ca nu are rost, la 70.000km nu e cazul de segmentare.
                          Last edited by al!n; 12 March 2012, 14:38.
                          AG 16 Y M A

                          Comment


                          • Alin....n-are rost

                            Comment


                            • "here we go again"

                              Comment


                              • Originally posted by matheo66c View Post
                                pazea ca a dat caldura pe sosele!!!
                                ies la iveala pilotii din ei odata cu ghioceii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google