liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sa inteleg ca un teddy care trage pe 400m aproape cat un 1.6 16v din grupa s2 va avea mai multe sanse in S4, decat loganul in grupa s2 Asta e buna.

    Aici vorbeam de masinile stoc, din cate am inteles de la tine nimeni nu vine cu masina stoc la drag deci nu are cum sa se faca de ras.

    Comment


    • Originally posted by Shakar View Post
      In ~19 sec face 0-140 un 16V.
      ..............................
      Si totusi...
      Dusteru scoate 18,2 sec pe 0-400, nu stiu nic cu ce viteza iese, nici cum accelereaza pana acolo, dar posibil (??) sa scoata Loganu 1.6 16V vreo 17 sec pe 0-140...
      Attached Files

      Comment


      • cum sa pui timp estimativ la duster 400m
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • S-au gandit clar la liniute
          Imediat am cautat si la Logan...canci.

          Comment


          • Subscriu la ce a spus Denis in legatura cu etapa de drag de weekendul acesta. Pentru cei care aveti posibilitatea si placerea sa veniti, va astept pe la Tulcea. Daca aveti curiozitatea sa participati, taxa este de 50 de lei pentru ambele zile sau 15 lei pe ambele zile ca spectator. Zic curiozitatea pentru ca este concurenta foarte mare si la bolizii nostrii doar atat ne ramane Daca sunteti interesati pot afisa si grupele pentru cei care nu le stiu deja.
            Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

            Comment


            • Originally posted by Shakar View Post
              Pai si care e chestia ca Prius e mai rapida (ipotetic) ca Loganul ? Costa cumva 1/2 din pretul lui si ii da rusine ca nu imi dau seama ? E scumpa Toyota aia si apropo, 0-60 nu este 0-100.

              @ eugen - nu prea stii bine, eu nu m-am dat niciodata cu KIA fiindca nu am gasit una sa ma dau cu ea. Daca as gasi un 1.6 m-as trage cu cea mai mare placere. Cred ca ma confunzi.
              oricum te-ar face o kia de n-ai avea aer.

              Comment


              • la buzunare cred...

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  oricum te-ar face o kia de n-ai avea aer.
                  Daca ai cea mai slaba motorizare din gama Dacia, rapida cat un Matiz de 1.0 nu inseamna ca trebuie sa fii invidios pe altii care se deplaseaza, nu se taraie.

                  Vino tu cu o KIA din aia si vedem cine pe care face.

                  Pana una alta la liniute ("organizate" nu prostii prin trafic in care eventual te dai singur) nu mi-a fost rusine de sigla lor de pe capota si le-am aratat senzorii de parcare la destule masini, mai notabile fiind Opel Vectra C 1.8 16V 122 CP, Ford Mondeo 1.8 16V 125 CP, Ford Mondeo 2.0 TDCI 116 CP, Opel Calibra 2.0 8V 116CP, Saab 9-3 (2007) 1.9 120CP, E46 318Ci 120CP. Pentru tine am putea gasi un Spark 1.0.
                  Last edited by Shakar; 20 April 2012, 01:54. Reason: Automerged Doublepost
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • Grupe de participare categoria STREET

                    S1 "AICI LOGAN 1.4 NU ARE CE CAUTA (2-3 HONDE CRX SAU VTECH SI GATA CURSA E TERMINATA)''
                    - pina la 1590 cmc NA , tractiune fata FWD si spate RWD
                    - pina la 1000 cmc supraalimentat , tractiune fata FWD si spate RWD
                    - pina la 1500 cmc diesel , tractiune fata FWD si spate RWD

                    S2 GRUPA MULT PREA MARE PENTRU 1.6
                    - intre 1591 cmc si 2200 cmc NA , tractiune fata FWD si spate RWD
                    - intre 1001 cmc si 1399 cmc supraalimentat ,tractiune fata FWD si spate RWD
                    - intre 1501 cmc si 1700 cmc diesel , tractiune fata FWD si spate RWD

                    S3
                    - intre 2201 cmc si 2980 cmc NA , tractiune fata FWD si spate RWD
                    - intre 1400 cmc si 1600 cmc supraalimentat , tractiune fata FWD si spate RWD

                    S4
                    - intre 2981 cmc si 3800 cmc , NA , tractiune fata FWD si spate RWD
                    - intre 1601 cmc si 2550 cmc supraalimentat , tractiune FWD
                    - intre 1601 cmc si 2200 cmc supraalimentat , tractiune RWD

                    S5
                    - peste 3801 cmc NA , tractiune fata FWD si spate RWD
                    - intre 2201 cmc si 3300 cmc supraalimentat tractiune RWD
                    - peste 2551 cmc supraalimentat , tractiune FWD

                    S6
                    - pina la 2800 cmc supraalimentat tractiune AWD
                    - pina la 4200 cmc NA , tractiune AWD
                    - peste 3301 cmc supraalimentat , tractiune RWD

                    S7
                    - peste 2801 cmc , supraalimentat , tractiune AWD
                    - peste 4201 cmc , NA , tractiune AWD

                    S8 "AICI CUNOSC 2-3 SKODE CU MOTOR 1.9TDI CARE AU 200+++cp
                    - intre 1701 si 2000 cmc diesel FWD,RWD,AWD

                    S9
                    - peste 2001 cmc diesel FWD,RWD,AWD
                    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                    Comment


                    • din ce zice nenea MCD-ul, la categoria lui Logan e praf. este mai bun decat alte tinichele din zona lui de pret, gen albeea sau cee'd. un peugeot 206 din-ala coupe cred ca-i da fum, cu aceeasi cilindree.

                      Comment


                      • C'eed?

                        Comment


                        • parca batusera colegii si cee'd. sau doar din intamplare?

                          Comment


                          • "este mai bun decat alte tinichele din zona lui de pret, gen albeea sau cee'd"
                            La ce e bre mai bun ca C'eed-ul? Vb de liniute, nu?

                            Comment


                            • Originally posted by Shakar View Post
                              E scumpa Toyota aia si apropo, 0-60 nu este 0-100.
                              Alo. MPH nu KMH.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • Revenind on topic
                                Eu vs. Seat Altea 2.0 FSI 150 CP 1(el a ratat o treapta)-2

                                Multumitor pentru cum trage tractorasul meu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google