liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ada-l incoace sa vad cum ma face din orice pozitie )
    La cat e de mic, ar trebui sa mature pe jos cu dulapu, da' uite ca nu e chiar asa, pe acolo sunt ambele, diferente prea mici ca sa spui (si tu si Eugen, mari inflacarati de 206 ) ca bate la smecherie din orice pozitie.

    Comment


    • dupa cum a spus si colegu` 08MLC am vrut doar sa vad care-i diferenta reala intre masini. alessandro NU mi-a spus ca are modificari si am aflat decat pe forum de soft. Nu stiu la cat sa schimb vitezele si la prima incercare am schimbat in limitare. La a 2 incercare zic eu ca am schimbat mai bine de aici si diferenta de la final. Ms 08MLC ca ai venit (baiat super ok).

      Mentionez doar ca pe a 4 la 140 aveai distnata aia pt ca eu nu am mai accelerat dupa ce am trecut de alex...

      @octavian am si logan si 206. iti zic sigur ca pe a 5 a loganu e praf. E diferenta enorma intre ele. Loganul ia maxim 160 in schimb la 206 zic eu ajunge la 170. Pe primele 3 diferenta am vazut o in seara aia .
      si referitor la talon iti zic sigur ca are 75 cp si nu am nicio modificare la motor. la exterior am un eleron si un ornament la toba
      Last edited by db16cos; 5 May 2012, 10:07.
      DB16COS

      Comment


      • Pai asta am spus si eu ca pe tr V e varza Loganu, chiar si tr IV nu e bine etajata fata de tr III.
        Eu zic sa mai incercati, Melcu sa vina si cu rezervoru gol, sa scoata cricuri, roti etc (sa le puna la tine in masina )

        Comment


        • referitor la rezervor si eu avem ceva benzina. Eu am ac pe ea pe cand preference n-are. In talon imi apare la greutate 1070 kg si la logan parca-s 1060 sau 1080 nu mai stiu exact si nu am talonul sa vad. Din ce am inteles de la 08mlc astea s valori generale si difera in functie de optiuni... Habar n am care-i greutatea reala...
          DB16COS

          Comment


          • acum iar o dam in ac ? ) Eu am spus ce aveam in portbagaj (ce normal masina nu are) pe cand toata luime mi-o baga pe asta cu ac-ul, zici ca deschizi capota si poti oricand sa il dai jos.

            Dupa cum am zis, pentru mine, a ne lua din mers nu inseamna ca am facut o liniuta. Oricand doreste ne putem vedea sa facem o liniuta pe 402m cu start de mana sau la semafor (cu orice sofer doreste el). Cat despre remapare, aproape tot clubul are remapare avand in vedere ca trebuie sa dai 150 lei pentru asta si nu stiu cat de mult am castigat sau am pierdut.

            Comment


            • Din punctul meu de vedere

              Logan 14 softat vs 206 14 0-2

              Sent from my XT311 using Forum Runner

              Comment


              • Adevarate cumparaturi aseara,pana au venit aia imbracati fosforescent si au dat spargerea....
                Inca mi-e gandu la cielo ala alb care a batut masini mult superioare, si la cel albastru (prieten cu domnu inginer VRN)....
                OMG ce masini...
                Fara Semnatura.

                Comment


                • Originally posted by alessandro View Post
                  Din punctul meu de vedere

                  Logan 14 softat vs 206 14 0-2

                  Sent from my XT311 using Forum Runner
                  Eu nu sunt fan Pj 206 si nici nu il ridic in slavi.
                  Dar nu inteleg de ce unii din noi nu sunt fair play.
                  Ti-ai luat-o de la un incepator cu Pj 206- deci e clar ca lumina zilei ca Pj 206 trage mai bine ca masina ta...Asta e! Ca doar n-o fi acum Logan 1.4 buricul pamantului.
                  Fii fair play si recunoaste! Daca vii cu texte de genul 'hm..vreau sa vad cartea sigur avea 90 de cai' sau 'Domne aveam portbagajul plin data viitoare muci il fac'...deja discutia da in ridicol.
                  Deci e clara treaba si punct- Logan 1.4 softat vs 206 1.4=0-2. Punct si am incheiat discutia.
                  Saab 9-5 Aero

                  Comment


                  • Eugen sper ca nu bati apropo la mine pentru ca nu am zis nicaieri ca acel peugeot este de 90 de cai sa ca e ceva in neregula cu el.

                    Masina trage normal, putin peste un logan 1.4 si da m-a batut .

                    Din lipsa de preocupatie am facut in seara asta niste teste cu 2 programe sa vad cum mai trage masina (am trecut pe anvelope de vara). Benzina aveam in jur de 23L si in portbagaj aveam trusa de scule si aparatul de spalat cu presiune.

                    Interesant este graficul facut in functie de acceleratie si de timp.
                    Sunt cele 3 ture puse in poze.
                    Rosu ---> schimbat treptele la 5500
                    Verde ---> schimbat treptele la 5800
                    albastru --> schimbat treptelele la 6000
                    (se observa in functie de timp cand am schimbat, fluctuatiile)

                    Dupa cum se vede plecarile au fost identice avand timpul pe 60ft aproape identic. Diferenta vine la 60mph, aprox 98km/h, in ordine, rosu albastru verde, iar la sfarsit de 402m se vede ca ma prinde chiar in momentul in care schimb treapta 4,deci as putea sa tin pana in 6000 si o termin cu 3.
                    Graficul cuprinde doar ultimele 3 poze.
                    La verde se vede pe final ca la final am avut o problema, am vazut un caine si am luat piciorul din gaz si am ciupit putin frana.
                    Attached Files

                    Comment


                    • incearca sa folosesti dynolicious.Cu pocketdyno ala am reusit sa fac 400m in pat clatinand telefonul inainte si inapoi,pe cand dynolicious la cea mai mica miscare aiurea cu telefonul mi-a dat bad run...
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • stiu ca acela este mult mai profesional doar ca eu am noul ipad si inca nu s-a facut un jailbreak pentru a lua aplicatiile gratis si sa dau 11 euro cand intr-o luna o sa fie gratis.

                        prima poza e facuta cu poketdyno si celelalte+ grafic sunt facute cu g-tac free

                        Mai aveam un program de incercat doar ca era impanzit de politie si imi era sa nu fac vreo boacana. Deja fusesem oprit de 4 patrule.

                        Comment


                        • pana atunci incearca bosch light-em up ,am o presimtire ca e o aplicatie facuta pe baza dynolicious si e free.

                          L.E. acu am citit ca masoara doar 0-60...
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Originally posted by o8MeLC View Post
                            Eugen sper ca nu bati apropo la mine pentru ca nu am zis nicaieri ca acel peugeot este de 90 de cai sa ca e ceva in neregula cu el.
                            .........................................
                            Nu ma, eu am zis ca vreau sa vad talonu, o totala lipsa de fair play din partea mea

                            Mai surubareste la masina si lasa graficele, te bate un amarat de 206 de 75 cp, eu mi-as da foc la masina.
                            Pune tzava cu filtru sport, eu cu proba practica am aratat ca pe 400-500 metri iti da 2 metri avans.
                            Cine nu crede sa faca proba apoi sa vina sa comenteze, sa lase dracu teoria.

                            PS:ce-i drept, filtrul stock era pus de vreo 15000 km

                            Comment


                            • nu prea am inteles ce ai vrut sa zici octavian.

                              Oricand sunt deschis la inca un test cu 206 de pe loc, cu oricine la sofer, pe 402m sau mai mult. Voi veni si eu cu masina goala (fara obiecte care nu au ce cauta in potbagaj) si vedem rezultatul.

                              Comment


                              • lasa ma 206-le date cu Razvanamza ,sau asteapta sa vin eu sa iti dau sa sari in sus
                                sigpic
                                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google