liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 13 sec. 0-100 cu 13 sec.

    Full ambele, ce n-a fost corect nu stiu.

    N-are niciun soft, de frica de a nu crapa ceva la motor.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Depinde de la DCI la DCI.Masina colegului din pitesti Ionut_CIA cu dci de 85 tragea foarte foarte bine cand era stock.Nu pre il dovedeai cu 1.4 cu soft sau 1.6 stock, poate cu 1.6 softat.Cu rezervoru full la motorina se tinea la bara din spate la 16v stock cu roti usoare.
      Acu si-au facut aman2 soft, si cel cu 16v si CIA si tot aceeasi distanta e intre ei).
      AG 16 Y M A

      Comment


      • poate are soft "eco" sau de la "inginerii dacia"

        Comment


        • 85 de cai > decat 75, oricum ai sta de vorba. Daca Dci-ul e ceva mai greu, compenseaza prin reprizele mai bune.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Originally posted by razvanamza View Post
            poate are soft "eco" sau de la "inginerii dacia"
            Adica?La ce te referi?
            AG 16 Y M A

            Comment


            • daca spui ca si dupa remaparea ambelor masini distanta a ramas la fel nu prea e logic... Un mpi castiga mult mai putin decat un dci.

              Comment


              • Asta ni se pare si noua ciudat.Probabil nu o fi vrun soft agresiv.Cine stie...
                AG 16 Y M A

                Comment


                • Amza, cand ne gasim te provoc cu dci-ul. Poate-mi iau bataie de la 1.5 mpi.

                  N-are absolut nimic modificat. Pur si simplu sunt de parere ca 1.4 full stock n-are nicio sansa dci 85 full stock. Chiar daca de fabrica ambele au 13 secunde, parerea mea.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • corect, mpi-ul bate te-ai facut tractorist acuma ....

                    Comment


                    • Pe forum asa las sa se inteleaga. Reisara MPI sta prafuita maxim mult si bine, cu folos.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • acum 10 minute am alerga un logan 1.4 chel. Erau 3 pusti cu geamurile deschise (soferul era incepator) si au comentat ceva ca mergeam regulamentar cu mana scoasa pe geam si am zis sa vad cat de tare merg daca tot se grabesc. Eram putin aglomerat si nu prea am avut loc dar pe 3 am recuperat o masina in mai putin de 50m. Din pacate a mers in alta directie si nu aveam chef sa ma abat de la traseu.

                        Comment


                        • Originally posted by al!n View Post
                          Depinde de la DCI la DCI.Masina colegului din pitesti Ionut_CIA cu dci de 85 tragea foarte foarte bine cand era stock.Nu pre il dovedeai cu 1.4 cu soft sau 1.6 stock, poate cu 1.6 softat.Cu rezervoru full la motorina se tinea la bara din spate la 16v stock cu roti usoare.
                          Acu si-au facut aman2 soft, si cel cu 16v si CIA si tot aceeasi distanta e intre ei).
                          Niciodata, dar niciodata 1.5-ul de 85 stock nu va iesi castigator in fata 1.6 mpi stock. La fel si vs 1.6 16v stock, sunt 20 cp diferenta iti iei un camion pe putin.
                          Deci daca reusea chestiile astea era stock doar ca avea stagiul 2 .

                          Comment


                          • Pe reprize nu as fi asa sigur ca 1.6MPI stock (mai ales cel euro 5) va depasi 1.5dci de 85/90cp.

                            Comment


                            • aproape ca 16v nu bate dci85 pe reprize, da pai 1.6 8v.

                              Comment


                              • Vorbim de liniute... lasati reprizele pt. tractoare . Iar la liniuta dci 85 nu face 1.6 mpi. 1.6 16v nici atat, te bate de te asculta cu urechea.
                                Ca mai sunt unii de se trag pe fese ca sunt stock si ei au remapari asta e partea 2-a .
                                Oricine are ceva cunostinte stie ca la o liniuta un diesel de 85 cp n-are cum sa fie peste un benzinar de 90 cp, masini identice.
                                Last edited by Nepotu123; 8 August 2012, 19:51.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google