liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @octavian... ai dreptate m-am dat cu un 1.4 chel mi-am furat-o grav tare creca mi-a dat 2 tiruri tragea intr-un hal de nu aveam ce sa-i fac

    Comment


    • in niciun caz tiruri ) diferenta este de maximum o masina, daca ambele sunt stoc. Daca te-a batut asa tare cum spui tu cu siguranta ai niste probleme la masina, aprindere, filtru, roti desumflate...

      Comment


      • Originally posted by Doc View Post
        Ma dau eu cu turbat de 1.6i )
        Sa se faca mai cald si dam o tura. Daca scoate sub 13 sec pe 400 imi dai nana. Daca nu, nu
        Ai pus turbo pe honda?

        Comment


        • Un mcv 1.5 85cp ma tine in spate...nu cu mult, dar ma tine. Eu am 1.4 laureate+soft.
          Cu 1.2 16v chel nu stau prea mult la discutii...nu poate sa se tina dupa mine.
          Cu astea 2 am incercat din mers...nimic "aranjat"....
          Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

          Comment


          • Nici nu am spus ca am vreun motor turbo, ci ma gandeam ca 1.6MPI este turbat rau si merita sa il incerc cu o japoneza de 1.5i.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • particip eu cu tine ;))
              Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

              Comment


              • Gata. De maine il bag la resoftat pe micul monstru de 1.5.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Il softezi de pomana, pt ca razvan are compresor.
                  Asa ma dau si eu cu el si facem toti scara magarului: tu, el, eu.
                  Nu-i corect.

                  Masinile trebuiesc comparate la puteri cat mai apropiate.

                  Comment


                  • Originally posted by o8MeLC View Post
                    in niciun caz tiruri ) diferenta este de maximum o masina, daca ambele sunt stoc. Daca te-a batut asa tare cum spui tu cu siguranta ai niste probleme la masina, aprindere, filtru, roti desumflate...
                    Depinde de la o masina la alta (adica nu numai de sofer), sincer (pana sa nu schimb iar remaparea) orice 1.4 stock am condus mi s-a parut ca trage mai prost ca cel din dotare, posibil doar o simtire falsa.

                    Am prieten cu 1.4 (cu AC) cu toate ca i-a pus aceeasi mapa ca la mine, cand am facut din nou teste de reprize, tot eu iesem in fata, nu mai era diferenta de ~doua masini (pe tr III si IV facut teste) dar tot eram cu juma de masina in fata.

                    Cu altu am facut demaraj 1.4 stock (zicea el) chel si abia am luat o juma de masina cu toate mapele mele.

                    Cu dci 85 cp "organizat" am facut cu trei masini, doua stock 85 cp am iesit in fata aprox 1 masina la 140/h, si al treilea dci pe la ~100 cp (spunea el) la care n-am avut nici o sansa in nici o treapta, inca de pe tr I se ducea in fata, recuperam putin cand schimba el tr, dar apoi iar se ducea.
                    Last edited by Octavian; 22 March 2013, 09:54.

                    Comment


                    • @cezar: poate am si eu anumite avantaje de la masina. Cu siguranta nu gumele de iarna si un tampon rupt, dar recuperez la greutate. Se da vreun premiu?
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • cati caluti ai sefu?

                        Originally posted by Doc View Post
                        @cezar: poate am si eu anumite avantaje de la masina. Cu siguranta nu gumele de iarna si un tampon rupt, dar recuperez la greutate. Se da vreun premiu?
                        cati caluti ai sefu?
                        Last edited by razvanypo; 22 March 2013, 12:03. Reason: Automerged Doublepost
                        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                        Comment


                        • Cati e nevoie sa misc masina
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • daca te uitai la profil vedeai, si nu mai era nevoie sa intrebi, ca ai vazut ce raspuns ai primit

                            Comment


                            • Originally posted by Doc View Post
                              @cezar: poate am si eu anumite avantaje de la masina. Cu siguranta nu gumele de iarna si un tampon rupt, dar recuperez la greutate. Se da vreun premiu?
                              Iti dau eu un curs de dans, pt tine si sotia ta, cu valabilitate o luna. Pe cuvant.
                              Razvan are compresor si raportul cal/kg cred ca e in favoarea lui.

                              Ma dau si eu cu voi.

                              Comment


                              • @Cezar: Sa stapanesti noua masina si sa te bucuri de ea, accept provocarea ta.
                                Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google