liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa se faca putin cald si frumos pe jos, si ne dam o tura. Nu neaparat provocare, cat sunt curios cum sta masina ta, la care ai lucrat ceva, cu o masina dintr-o alta clasa. Ar fi interesant
    Ms de urari.

    Comment


    • ce plictiseala... edy cand ai si tu timp sa ne vedem?

      Comment


      • Originally posted by MCD View Post
        @Cezar: Sa stapanesti noua masina si sa te bucuri de ea, accept provocarea ta.
        mcd-ule am un veyron pt tine ca sa te potoleasca
        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

        Comment


        • Nu ma enervati ca ma turbez in aceesi familie si e de rau, chiar si pentru MCD.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • Aseara m-am jucat si eu putin cu un Golf 3 1.8 (arpox 126cp) si un polo 1.2 tsi (105cp) .

            Precizez ca am un 1.4 chel , soft , filtru sport si ats cup 185/55/15

            Cu golful stau egal tr1si2 iar pe tr3 se duce foarte putin in fata (el are roti 16ceva mai late)

            Cu polo stau foarte aproape tr1si2 iar pe tr3 incepe sa se duca usor...

            La salariu vreau sa-mi fac evacuarea (scos catalizator,serpi si traseu pe 50 pana in finala) poate poate termin egal cu polo .
            sigpic

            Comment


            • Se poate sa scot 10sec sau macar 10,5 pe 0-100 din 1.6mpi8v al meu ?

              Comment


              • da se poate.

                Comment


                • da se poate ,dar eu sunt de parere ca acest 0-100 este asa la vrajala ...conteaza foarte mult anvelopele,echiparea,calitatea asfaltului... inclinatia drumului,temperatura . Adica tu scoti de ex 10 secunde si altu iti spune ca scoate 9 sau mai stiu eu cat ...

                  cum ar fi sa faci un 0-100 pe un drum ca cel de jos )) un 1.6 16v ar scoate 5-6 sec
                  Attached Files
                  Last edited by ibogdannn; 24 March 2013, 22:58.
                  sigpic

                  Comment


                  • Eh , normal ma refer , tineti cont ca e laureate si ca are 1350kg . Un tuning decent nu ceva gen schimb de motor...la asta ma refer ca asa scot 4 sec cu motor de 4,2 . Masina sa ai pe drumul ala .
                    Last edited by iulica097; 24 March 2013, 23:11.

                    Comment


                    • Este un standard in care se masoara acel timp pentru 0-100 km/h. Si da dupa acea accelerare iti dai seama cam cum stai fata de alte masini. Calculul 0-100 nu se face cu cronometrul in mana sau pe filmulete.

                      Totusi 400m pentru un 1.4 se termina undeva cand dai treapta a 4-a deci de la a 3-a pana la a 4-a mai sunt ceva secunde in care se face diferenta adevarata. Si cat despre cum stai tu egal cu o masina care zici tu ca are 125 de cai (sper ca sunt masurati pe dyno nu calculati pe hartie) arata cat de "bun" e acel sofer pe plecare.

                      Daca ai modificarile pe care le zici faci pe 400m sa zicem un egal cu 1.6 mpi (logan) dar nici ala nu e sigur fara catalizator scos.

                      Comment


                      • Originally posted by iulica097 View Post
                        are 1350kg
                        1350?! mai taie din ele .... cam asa are Passatul , Loganul are 970kg...
                        I changed her oil , she changed my life
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Doc View Post
                          Nu ma enervati ca ma turbez in aceesi familie si e de rau, chiar si pentru MCD.
                          )))))))))))))
                          Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                          Comment


                          • Poate chel...pe talon atat are

                            Comment


                            • @o8MeLC , nu stiu daca pe dyno sau pe hartie dar stiu ca este 1.8 90cp la baza ... am zis sa ma dau cu el pentru ca am vazut ca are roti pe 16" 9j ... plus ca eu am 1020kg - rezerva
                              sigpic

                              Comment


                              • De la 90 la 126 e cale lunga
                                Mai ales pentru un aspirator.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google