liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu, de fapt ananas si corcoduse

    Comment


    • Originally posted by hasserro View Post
      Acum imi dau seama de diferenta dintre logan II si mondeo mk3 din 2005, cand intrasem cu 120 in aceiasi curba, pe ploaie si masina nu dadea nici o emotie...
      Nu iti fac eu tie morala ca nu sunt in masura, dar tocmai ce au dat la stiri un accident cu niste tineri studenti (soferul 20) care au murit din cauza unei depasiri riscante pe ploaie. Nu depasirea in sine a fost periculoasa ci faptul ca masina s-a destabilizat din cauza carosabilului alunecos.

      Comment


      • Imi cer scuze pentru formularea neclara si multumesc pentru grija.
        La volan era proprietarul masinii, om la 43 de ani. Eu in 2007 aveam doar 11 ani

        Comment


        • A fost o seara la inaltime:

          Distrigaz vs. Clio ala rau dCi 1-1 (diferente de o masina, ori eu, ori el). Prima oara l-am batut, omul n-a mai zis nimic de la misto-urile ca "iar vrei sa iti dau bataie rau?" si apoi a zis ca o da' dracu' de turbina si baga boost la maxim sa rupa boost-controllerul. A 2-a oara m-a batut o masina dar tot sunt multumit de taraba cand el a dat cat se poate in biata turbina.

          Distrigaz vs. Mercedes E-Klass (model 2012) 200 sau 220 CDI (136 cp) 3-1. Mereu il bateam daca nu fura startul.

          Cica urla lumea cand au vazut cum lua bataie limuzina smechera de la un Logan 1.4 cu gaz si 250.000 km. )). "Faci firma de rusine..." "Da-i foc la Mercedes..." )

          A fost frumos.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • Ce pretentii sa ai de la un E diesel, in afara de confort?

            Comment


            • Felicitari pentru rezultate.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Cezar View Post
                Ce pretentii sa ai de la un E diesel, in afara de confort?
                Mai bine zis ce pretentii sa ai de la un E200 diesel, daca era de la 220, care are 170 de cai, in sus era alta treaba.
                E200 e ca si cum ti-ai lua logan cu volan pe dreapta inamtriculat pe bulgaria.

                Comment


                • Eu nu stiu dece ii cautam scuze la Mertz.
                  Distrigazul trage bine si gata.
                  sigpic

                  Comment


                  • E200 are 136 cp si 1730 KG!!! Din datele tehnice, reiese ca prinde suta in 10.2 sec. Adica un 1.6 16v stock ar trebui sa ii puna probleme.
                    Vorba lui Cezar: aia e masina pentru confort si atat.
                    sigpic

                    Comment


                    • corect baiatul cu mercedesul era ferm convins ca va bate loganul,dar nu a fost asa deloc,bravo speedu-le,iar pt ala cu clio,sincer e dubios omul doar soft? nu prea cred

                      Comment


                      • Loganutzu: nu ai inteles ca a umblat la presiune? Adica nu e doar soft. Soft-ul e ca sa si tina presiunea aia.
                        sigpic

                        Comment


                        • Are si boost controller ca sa-si arunce turbina/motorul in aer iar cu turbina lui toata lumea e in dubii...

                          Cert e ca fata de data trecuta este clar ca bujiile au fost o mare problema din moment ce i-am dat o masina in aceleasi conditii in care s-a dat omul. De suparare si-a dat prostia aia la maxim, ramasese mut ca il batusem . Aia e...
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • pai tocmai nu e numai soft ca ii explicam ca si eu am dci softat si nu trage in veci asa si omul incepuse sa ma injure ca ce stiu eu ca el are doar soft ne-am certat si contrazis si pana la urma am lasat de la mine nu aveam cale de rezolvare cu el,parerea mea are alta turbina clar,stima

                            Comment


                            • Loganutzu: tu poti sa iti maresti puterea din turbina. Dai presiunea mai mare si aia e. Asa a facut si el, probabil.
                              sigpic

                              Comment


                              • Eu am zis de prima oara ca motorul ala nu suna a 1.5 dci doar cu soft cum a zis.
                                Bine ca iai mai bagat mintile in cap.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google