liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Opel Astra H 1.9 CDTI 120 CP a incercat cineva ? Rezultate ?
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • Originally posted by alessandro View Post
      mie mi se pare cel putin dubios de lenta liniuta asta. nu tu motoare turate nu tu viteza ? sau ai filmat cu incetinitoru ?
      asa ti se pare tie probabil...si la cat ai fi vrut sa schimb ca am diesel? am schimbat pe la 4250-4300

      Comment


      • Normal ca n-ai cum din clip sa-ti dai seama cu ce viteza s-a mers, sau de demaraj.
        Ce la F1 realizezi la start ca in sub 3 sec sunt la 100/h..? )

        Am clip la capat de linie unde am trecut si eu si oponentul cu ~130/h, dar ai spune ca mai mult de 100/h n-am fi avut.
        Treaba e de unde si cum cum s-a filmat.

        Comment


        • Mai depinde si cat de in "reluare" se misca filmarea.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • Asa zisele FPS-uri.

            Comment


            • Am facut asigurare la Distrigaz, presiune in roti, i-am pus borna la baterie, i-am dat cheie si hop o plimbare. Am batut din mers un Golf 4 albastru, benzina, toba, jante OZ Ultraleggera negre pe 16" am impresia, m-am bagat in fata lui cand am putut dar apoi n-a mai vrut sa ne dam. Mi-ar fi placut o spontana de pe loc, era cu "cherida" in dreapta.

              Eu unul cand am vazut ca are rotile alea, am zis sa vezi ce umilinta imi trage asta, de unde, ma pufnise rasul, si omu' radea), mi-a placut.

              Aaltceva nene fata de Lacetti de la munca, se misca mult mai bine.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • Cel mai probabil era un 1.4 16v. 75 cp pe 1300 la gol nu prea e o combinatie reusita pentru sprint .

                Comment


                • 1.4 16v nu are cumva 94 de cai?

                  Comment


                  • Exista si 1.4 16v de 75 cp, am umilit o motorizare d-asta pe Ibiza. Oricum, nu stiu ce motor avea Golful, clar era pe benzina dar pe spate nu scria nimic. Avea reclama cu folii, chestii pe luneta din ce-mi amintesc).
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • 1.4 16v de pe Golf 4 are 75 cai, nu stiu sa existe alt 1.4 mai puternic pus pe modelul asta.

                      Comment


                      • Acel golf 1.4 16 de 75 cai are 64 de cai/tona ,loganul 1.4 8v 72 de cai are 75 cai/tona

                        Comment


                        • Ai tu ce ai cu cp/tona )
                          E bun ca si idee, dar nu e totul.
                          Loganu 1.4 n-are 75 cp/tona, are mai putini cp cel putin dupa greutatea din talon.

                          Inca o penalizare in plus este prezenta unor rapoarte nepotrivite pentru un sprint bun (cazul Logan benzinar, absolut toate motorizarile, avantajul fiind dat numai de greutate).

                          Comment


                          • Pentru 1.6 16V rapoartele din cutie sunt ok, majoritatea masinilor de ~100 CP le au similare. La 1.4 trebuiau sa fie mai scurte, cam cum sunt la 1.2.
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • Nu sunt deloc ok nici la 1.6 16V, cand dai tr IV s-a terminat totul, are un sprint BUN in primele trei trepte (pt ca e relativ usor) dupa care parca tragi frana de mana.

                              Arata-mi o alta masina mai de doamne-ajuta care sa aibe asemenea caderi de turatie cand schimbi la blana...
                              Spun cu ce m-am dat si n-am observat asa diferente de turatie la schimbare (mai ales din III in IV si in V): Golf 6 1.6, Focus 1.6 (foarte bine tajate), Astra H 1.4...

                              Comment


                              • Eu vs 16v resoftat.
                                Prima data mi-a furat startu si a plecat o masina si un pic in fata si nu s-a mai departat.
                                A2a oara am plecat aman2 lafel pe a1a, a2a m-am dus o aripa in fata lui si m-a luat pe a4a cam o masina.
                                Ne-am dat pana pe la 160 si nu se mai mareste distanta intre noi.
                                AG 16 Y M A

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google