liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ..ramane de vazut
    Abia aștept să văd.

    Comment


    • Originally posted by iulica097 View Post
      posibil sa nu te fac dar in cel mai rau caz ma tin destul de aproape de matale ..ramane de vazut
      Daca stie macar 75% din cat stii tu, iti da tiruri.

      Comment


      • Ma, eu nu ma laud, dar zic ca stiu sa schimb destul de repede si fix inainte de limitare. Probleme am cu aderenta in tr 1 si la inceputul lui 2, dar cu cauciucul desumflat si plecat de pe loc cu ture usor mai putine cred ca rezolv problema, iar din mers nu cred ca are nici cea mai mica sansa.

        Tiruri nu cred, dar posibil o juma de masina, o masina.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Originally posted by iulica097 View Post
          posibil sa nu te fac dar in cel mai rau caz ma tin destul de aproape de matale ..ramane de vazut

          Pai faci masini de 140, de 150 cai, si awd parca, si nu faci un toledo de 1.2 fwd... Nu cred... Stiu ca poti!
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Ieri am condus toata ziua un golf 4 1.9 tdi, de 99 cai parca, masina are 300000km la bord si ambreajul patina daca incercai o depasire mai in forta. Daca in asa stare erau masinile cu care te-ai dat, nici nu ma mir ca ai castigat detasat... PS: mie imi pare ca trage cam la fel ca un alt 1.9 tdi tot golf 4, de 101 cai parca exceptand cand patineaza ambreajul... ala are 600000km, si pe ala cred ca il faci...


            Ps: ambele se aseaza pe drum mai bine ca Seatul meu, dar sunt infinit mai slabe ca putere si demaraj.
            Last edited by mumus; 8 November 2018, 22:39.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Originally posted by mumus View Post
              Pai faci masini de 140, de 150 cai, si awd parca, si nu faci un toledo de 1.2 fwd... Nu cred... Stiu ca poti!
              Airtoane, mai las-o. Daca erai din bucuresti ma dadeam eu cu tine cu tractorul, ca prea vorbesti de parca ai macar un M3.
              Sa fii tu sanatos cate haudiuri diesel am facut eu la semafor. din aia care le tot ambalau si inaintau cate putin ca sa plece primii, si cand se punea verde treceam pe langa ei si ii mai vedeam in retrovizoare.
              "m-am dat" inclusiv cu un prieten cu un pasat tdi din 2001 cu 130 cp, care si-o tot lauda ca tine, si i-am dat rusine de fata cu prietenii comuni.

              Comment


              • Diferenta vorbind strict de ce poate fiecare masina, este f mare. Daca punem soferii la socoteala, iulica va trb sa fie foarte bun si mumus foarte slab ca sa intoarca rezultatul. Oricum eu sunt curios cum se vor intalni, unul fiind din bv altul din buc

                Comment


                • Un test facut asa, pe repezeala, o singura incercare, sigur pot mai bine daca plec din tr 2. Calculati voi cat scoate de la 80 la 120.




                  Ndl, tocmai am explicat mai sus de ce bateti voi masini mai puternice, fara sa mai pun soferul prost la socoteala.
                  Last edited by mumus; 9 November 2018, 08:34.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Un test facut asa, pe repezeala
                    Esti lent. Te bat si NDL si celalalt Schumacher.

                    Comment


                    • Asta e masina... As vrea sa vad un test 80-120 si de la ndl, si de la colegu cu racheta, PS la mine stiu sigur ca terenul era drept. Nu panta nu rampa...

                      Eu am si cutia foarte lunga. Dar in traficul de zi cu zi mie imi pare a fi avantaj. La liniuta, vom vedea. Din ce am gasit pe you tube, 1.6 16v usor lansat scoate mai mult decat eu la 80-120.
                      Last edited by mumus; 9 November 2018, 10:33.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • bah, mie mi-ar fi rusine sa ma gandesc macar ca iau bataie de la un aspirat cu cai mai putini, cu aerodinamica de aragaz si care are aceeasi greutate
                        fara prea multa legatura cu treaba asta, vezi ca acel cuplu maxim e o capcana pentru multi, in special posesori de diesel, ei "uita" ca au acel cuplu pe o plaja de 500rpm si la cap de turometru, unde conteaza de fapt, mai au 60% din cuplul ala, pe cand o trotineta de benzinar aspirat are cuplu mai putin, ce-i drept, dar are 85-90% pe aproape toata plaja de turatie. de aici si nedumerirea alora cu dci care "rupe" la depasiri cand le aata storpurile un benzinar. la benzina mereu exista o treapta inferioara, pentru a suplini cuplul tractorului
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Din ce am gasit pe you tube, 1.6 16v usor lansat scoate mai mult decat eu la 80-120.
                          N-ai stiut unde sa cauti

                          Comment


                          • Seba. Nu iau bataie de la nici un aspirat stock... Nu de la unul de 105 cai. Exclus.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Pana una alta, din mers ma dau oricand cu oricine, sa vedem ce si cum. Ca e dci, ca e mpi, asa de fun, mai ales cu ndl m-as da
                              Ca prea sunteti entuziasmati.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Originally posted by Seba View Post
                                bah, mie mi-ar fi rusine sa ma gandesc macar ca iau bataie de la un aspirat cu cai mai putini, cu aerodinamica de aragaz si care are aceeasi greutate
                                fara prea multa legatura cu treaba asta, vezi ca acel cuplu maxim e o capcana pentru multi, in special posesori de diesel, ei "uita" ca au acel cuplu pe o plaja de 500rpm si la cap de turometru, unde conteaza de fapt, mai au 60% din cuplul ala, pe cand o trotineta de benzinar aspirat are cuplu mai putin, ce-i drept, dar are 85-90% pe aproape toata plaja de turatie. de aici si nedumerirea alora cu dci care "rupe" la depasiri cand le aata storpurile un benzinar. la benzina mereu exista o treapta inferioara, pentru a suplini cuplul tractorului
                                Ce spui tu e valabil mai mult pentru motoarele diesel vechi, pe cele mai noi treaba asta nu se mai aplica. Luam doua exemple: UN 1.6 de pe golf, cam acelasi motor cu cel de la renault ca si putere/cuplu si un 1.5 dci 110cp.

                                La graficul de la 1.5 dci ne intereseaza doar linile dinainte de resoftare, adica cele mai deschise la culoare.

                                Are cuplu maxim pe aproximativ 600rpm dar daca te uiti, chiar si la capatul turelor are cuplu net superior cuplului maxim oferit de 1.6 aspirat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google