liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mumus View Post


    Daca pe tine te incalzeste atat de mult incat chiar te lauzi cu asa victorii, asta e, eu dau vina pe varsta ta.
    Tocmai asta e ideea, daca se lauda are cu ce, pentru ca a stiut sa se dea la liniuta mai bine ca altii cu masina mai slaba. Nu masina trebuie laudata ci aptitudinea lui de a fi mai bun ca ceilalti care aveau un avantaj in ceea ce priveste masina.

    Comment


    • Asta daca masinile erau ok si nu niste cazaturi...

      Eu in continuare refuz sa cred ca si un sofer destul de slab poate sa piarda cu un awd de 150 cai la o liniuta cu o masina fwd de 105 cai...

      O fi el pui de Schumacher, dar nici chiar asa...

      Cat de greu e sa pleci decent si sa schimbi fix inainte de limitare...
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Sa intri in polemica cu userii de pe forumul asta(marea majoritate, sa nu generalizam totusi) este un drum fara iesire. Eu am experimentat treaba asta acum 3 ani cu acea skoda octavia 3 1.2 tsi 110cp, nimeni nu credea ca bateam din orice pozite orice 2.0tdi 140cp, de aceea ii sugerez lui iulica sa nu se ambaleze prea tare pentru ca nu merita.

        Comment


        • si bateai si un 1.6 16 v?
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • o singura data m am dat cu unul, el a insistat, ei erau 3, noi 4 in masina. De la 20 cu a-1a, la 170 abia il mai vedeam in oglinda, era tiruri in spate.
            Singurul clip cu masina pe care l-am facut. Masina stock, noua, sub 1000 km la momentul filmarii.
            videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă
            Last edited by hasserro; 11 November 2018, 21:28.

            Comment


            • Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.


              Un clip interesant.


              Putere egala, performante egale, de asta tot vorbesc eu...
              Last edited by mumus; 11 November 2018, 21:59.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Nu e relevant. 1.2 tsi de 105, nu are nicio legatura cu 1.2 tsi de 110. Sunt diferite ca si performanta. Am condus 1.2 de 105 pe doua golfuri 7 diferite, tsi-ul de 110 trage mult mult mai bine. Plus de asta 1.6 tdi din clipul pus de tine era dsg.

                Comment


                • Da, am vazut, dar ideea era ca 105 cai sunt tot 105... chiar daca unu are 175 nm si celalalt 250...
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Dupa cum ti-am zis, intre 1.2 tsi de 105 si 1.2 tsi de 110 este o diferenta mare. 1.2 de 110 este pe curea nu pe lant, din ce am vazut prin fise dyno stock cel de 110 face cam 118cp stock, dar diferenta este sesizabila, de asemenea consuma mai putin. 90 in 6 ~3l/100km, 160, ~6.5l/100km

                    Comment


                    • Asa o fi. Dar si asa, sa faci cu 118 cp 140, e ceva, si sa ii mai dai si tiruri... Eu ma multumeam si cu un bot de masina...

                      Si 1.2 tsi in 2010 a fost motorul anului... Cred ca conteaza si asta. Intradevar, eu zic ca consuma decent extern, intern depinde de multe, la drumuri scurte iarna papa mult...
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Tiruri a luat loganul.
                        vs Octavia 2 dsg 140hp, au fost 2 masini de pe la 40 la 140 daca itn bine minte. Cauta aici in thread, postasem in vara lui 2015.
                        Aceiasi trb vs a4 b7 2.0 140 manual, golf 5 1.9 105 stage 1 140hp.
                        Toata lumea se gandeste doar la caii putere, nu si la plaja de turatie unde ai disponibila cat mai multa putere. Sa nu mai vorbim de greutate, Octavia in cauza avea 1155kg.

                        Comment


                        • Si a mea tot 1150 are. Doar ca eu am cutie lunga...

                          Oricum, eu sunt super sceptic la liniute, sunt atat de multe variabile...

                          Sofer, anvelope, presiune anvelope, combustibil, greutate, esp on sau off, uzura motor, ulei motor, uzura ambreaj, tip cutie, si cine stie cate or mai fi...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Originally posted by Silviu View Post
                            Am sa mai fac si eu daca prind ocazia si mai postez pe aici.
                            eu nu "ma dau" din mers. numai de pe loc, alea sunt liniute adevarate.
                            din mers e irelevant. de pe loc trebuie sa-ti faci si tu partea, nu numai masina.

                            Comment


                            • Liniutele se fac de pe loc, din mers conteaza mai mult masina. Corect.
                              @mumus, cutie lunga avea si Skoda(60-1, 100-2, 150-3, 200-4, 5 si 6 de consum)

                              Comment


                              • Ndl, ia fa un 0-100 filmat, ca sunt curios.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google