liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    eu nu "ma dau" din mers. numai de pe loc, alea sunt liniute adevarate.
    din mers e irelevant. de pe loc trebuie sa-ti faci si tu partea, nu numai masina.
    Nici eu nu m-am dat. Doar am filmat reprizele.
    Nu-mi sta in fire sa ma dau cu atat mai mult la liniute, am trecut de varsta aia :-)
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Tocmai din cauza varstei si mie mi-ar fi mai comod asa...
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • In continuare sustin ca s-a balacarit forumul asta cu aparitia altor marci in peisajul forumului care e specific logan din ce stiu. Exista forumuri dedicate marcilor voastre unde va puteti lauda, sau vreti sa va simtiti superiori aici unde muritorii de rand cu Logan "n-au cu ce"?
        Pe mine ma intereseaza strict problemele si reusitele loganului pe acest forum, ale altor marci nu, pentru ca le pot gasi pe forumurile specifice lor daca vreau.
        Am senzatia ca ar cam trebui sa ia masuri moderatorii in privinta asta.

        Comment


        • Titlul nu este liniute curse raliuri, intre loganuri... Dar poti sa propui.
          Momentan sunt on topic, deoarece chiar asta vrem sa organizam, liniuta cu logan vs alta marca...
          Last edited by mumus; 12 November 2018, 09:31.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • acu am vazut, mumus, staniolul tau cu tehnologie germana e mai usor decat staniolul romanesc cu tehnologie frantuzeasca octavia 1150kg, logan 1183kg adica ai 30 de kile mai putin, 25cp in plus, turbaciune vs aspirat si tu-ti faci griji?
            @NDL: 4000 in limitare la tractoras, da, mai mult n-are rost, la benzinar insa de-abia dupa 3500 incepe sa traga serios, pana pe la 5500-6000. iar 80-120 e al dracu de relevant, ca liniuta pe 402m se termina cu tr4 pt logan benzinar, adica undeva in jur de 130km/h, unde tr3 nu ajunge, iti mai trebuie 10km/h ca sa fi sigur. sau sa ai limitatorul mutat la 7000rpm, ceea ce inseamna ca motrul ala benzinar nu mai e stock.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Seba, nu imi fac griji deloc, singura grija e ca loganu ala sa fie stock cum a spus, ca daca are internele modificate, sau vreun 2.0 sub capota, atunci nu mai am ce face, si se va zice ca am luat-o de la un 1.6 stock...

              Si acu am amic care a pus 2.0 in loc de 1.6...
              Last edited by mumus; 12 November 2018, 13:26.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Iulica, fa te rog si tu un 80-120, sa vedem ce si cum.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Originally posted by andreyi View Post
                  ...
                  Pe mine ma intereseaza strict problemele si reusitele loganului pe acest forum, ale altor marci nu, ...
                  Tocmai. Este Logan VS.... (scrie in titlu). Sau te intereseaza doar reusitele Loganului in fata altui Logan? Vrem sa aflam reusitele Loganului comparativ cu alte marci. (logic)
                  Originally posted by mumus View Post
                  Titlul nu este liniute curse raliuri, intre loganuri... Dar poti sa propui...
                  Buna sugestie.

                  Comment


                  • nu prea mai ai ce verifica logan vs, pt ca majoritatea producatorilor au crescut puterile, scazand si greutatile masinilor, pe cand dacia a scazut doar puterea propulsoarelor. singurele loganuri care mai trag decent sunt 1.6_16v, 0.9tce si 1.5dci. poate cand or introduce 1.2tce sau 1.3tce, o sa se compare cu masini mai noi, pana atunci, raman fiat-uri, polo-uri, fieste, sau masini ceva mai tari dar si sensibil mai grele. nu prea mai ai pe cine sa "faci" cu loganul, daca vb de masini mai noi
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Eu 0.9 nu l-as incadra printre masinile care trag... Cum de altfel nici Seatul meu... Sincer cred ca poti numi ca trage dupa 200 de cai ...
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • ...si mai putin de 1500kg
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Exact. Dupa care incepi sa te plangi ca consuma anvelope...ca sunt scumpe, ca nu ai aderenta...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Ce 2.0 sub capota sau interne modificate? Omul a pus clipuri vs alte masini. Nu are nimic modificat, deja suspiciunile astea par a fi pentru a face conversatie...
                            Daca nu va intalniti sa va dati(ceea ce oricum ar fi o risipa de bani sa bati bv buc doar pentru asta, puneti fiecare cateva clipuri 0-160, 40-120,80-120, 60-160 desi astea vor releva in mare parte doar aptitudinile masinilor, lucru deja cunoscut, la liniuta live lucrurile se pot schimba putin.

                            Comment


                            • O sa ne dam, stai calm, doar ca nu acum, nu azi, cand o fi sa fie...

                              Nu sunt cretin sa merg ptr o liniuta la B, a zis ca ma anunta el cand vine la munte.

                              Pana atunci, astept clipuri cu 1.6 16v, si astept sa treaca iarna, sa exersezi plecarile de pe loc... Ca gumele de iarna nu le tocesc la liniute...

                              Eventual filmulete cu ce supermasini a mai dovedit Racerul nostru.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Originally posted by Seba View Post
                                nu prea mai ai pe cine sa "faci" cu loganul, daca vb de masini mai noi
                                +1 pentru seba ...are dreptate aici si asta am simtit de ceva timp prin trafic , cu masinile noi nu pot sa stau asa de vorba si pana la urma loganul meu e destul de vechi deci nu cred ca mai are toti caii acasa.

                                si domnul mumus: cu cea mai mare placere as vrea sa fac toate filmuletele posibile dar nu am destul timp , iar in franta e soseaua uda de cateva zile pentru ca ploua mereu si ei au un asfalt foarte prost care seamana cu suprafata sticlei cand e ud dar sper sa am ocazia sa fac un filmulet pe uscat.

                                am mai spus si o mai spun inca 1 data...masina nu are niciun fel de modificare la motor si nici motorul nu a fost schimbat , ce s-a schimbat la masina a fost toba intermediara care era sparta din cauza ruginei si am inlocuit-o cu una originala (ce-i drept sub 2500rpm nu mai trage cum tragea cu toba sparta , ori asa mi se pare) si arcurile sunt eibach cu amortizoare stock care sunt cam duse si tre sa le schimb...in rest cauciucurile sunt niste chinezarii pe 195 dar cam atat .

                                mie pur si simplu imi face placere sa ma dau cu oricine oricand , m-am dat si cu masini mult mai puternice cu care stiam sigur ca o sa pierd dar nu de asta m-am dat...imi place pur si simplu , ne dam sa ne distram nu sa vedem cine e mai smecher ca nu despre asta e vorba aici . eu si la liniute cand ma duceam vinerea seara ma dadeam cu alti necunoscuti de distractie nu ca sa vad eu cat de smecher sunt , la fel si ceilalti participanti ...si inca ceva , m-am dat cu leon 1.4tsi 125cp si l-am facut deci nu stiu de ce ar trebui sa pierd cand ma dau cu tine ) si de bani nu se pune problema la mine in niciun fel , vin special chiar daca nu am drum doar ca sa ma dau cu tine si punct.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google