liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pana la urma 1.4 nu are 113cai sau dyno ala masoara avioane?
    le: nu esti singurul, mai e un idiot care nu crede ca un 1.4 are 113 cai cu o chiulasa raschetata si o evacuare schimbata.
    Last edited by Seba; 4 March 2010, 11:40.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • si explicatia pentru lancer 2.0 td 140 cai si 318 is 140 cai ?

      Comment


      • cezar = 6 cai frumosh
        ai tu chip si tobe si axe si unichip si chip la chip , ca altfel nu puteai cu un amarat de 16v sa faci un 1.4
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • marx ,sa ai grija cu masina ta ca va fi vanata acum .A distrus un mit .

          Comment


          • un mit nu se distruge dintr-o singura incercare ... marx va mai iesi la cumparaturi ... cum a spus si cezar sunt mai multi factori care intra in calcul ...
            Last edited by cos_min_i; 4 March 2010, 12:00.

            Comment


            • eu zic ca a distrus vreo 3

              acum il intreb si eu pe xp cum pot sa aflu daca am alt soft pe masina din fabrica ? masina mea este mie in suta stock. a fost refuzata la export pentru germania. m am plimbat si cu alte 16v si le dovedesc la o masina o masina jumate. se poate sa am alt soft sau ceva din fabrica ?

              Comment


              • Acum am sosit de la reprezentanta, vroiam sa aflu pe cand ajunge la ei un duster si daca tot am fost unde trebuie am intrebat daca masinile pentru export au alt soft si raspunsul a fost categoric un NU.
                Cica au avut ocazia sa testeze.
                Daca ei m-au mintit, v-am mintit si eu.

                Legat de liniute, nu va credeti asi pana cand nu v-ati dat cu fulgeru' alb din satu mare
                care are la volan un pilot de formula 1 (schumi imi zicea mereu instructorul pe vremuri )

                Comment


                • eu nu cerd ca mai ies la cumparaturi. am mai zis. nu imi folosesc masina la drag. e family car. si e mai frumos asa. le a dat o TFV-u si raman facuti.

                  Comment


                  • Discutiile astea sunt interminabile. Eu intru o data la 2 luni pe topicul asta si vad acelasi lucru: ba MCD bate 16v ba nu bate. E clar ca omul a lucrat la masina destul de mult si sincer as fi odata si eu curios sa vad cum merge. Discutiile apar din cauza ca sunt unii oameni care vor sa dea impresia ca oricum un 16v este degeaba si nu are sanse in fata unui 1.4 tiganit. Toata lumea stie performantele motoarelor din fabrica si nu are rost sa le discutam aici. Acuma daca cineva a avut ca baza de plecare motorul de 1.4 si a vrut sa scoata untul din el bravo lui, pentru ca nu mai stiu pe cineva care sa incerce asa ceva cu acest motor. Totusi daca vreti sa vedeti ce poate un 16v tiganit mergeti la o etapa de vtm sa vedeti in actiune Loganul lui Tentean si spuneti daca e degeaba sau nu motorul 16v.

                    @MCD: tu dupa caii din talon cred ca intri in grupa foarte buna la liniute si ar merita sa incerci sa participi la un astfel de eveniment oficial (parerea mea) si sa lasi discutiile pro si contra de pe forum despre masina ta in favoarea timpilor inregistrati pe fotocelule. Bafta in continuare!
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by marx View Post
                      eu zic ca a distrus vreo 3

                      acum il intreb si eu pe xp cum pot sa aflu daca am alt soft pe masina din fabrica ? masina mea este mie in suta stock. a fost refuzata la export pentru germania. m am plimbat si cu alte 16v si le dovedesc la o masina o masina jumate. se poate sa am alt soft sau ceva din fabrica ?
                      Nu trebuie sa ai alt soft, ci posibil alte setari ale motorului sau cutiei. Daca zici ca este o diferenta intre tine si un alt logan de 1.6 16v atunci mai mult ca sigur ca ai ceva schimbari la masina.

                      Oricum felicitari tuturor pentru rezultate, e de laudat initiativa MCD-ului de a sta la linia de start cu masini mai potente. Eu nu am niciun fel de contributie la aceasta masina in afara de soft, restul de modificari le-a facut Dan cu mana lui. Asa ca in loc sa blamati atat rezultatele mai bine faceti schimb de experienta si sfaturi intre voi.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Ale cutiei? Cum adica?
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • Final drive sau alte rapoarte, nu stiu sigur imi dau cu parerea. A zis ca era pentru export, poate nemtii prefera alte rapoarte ale cutiei avand in vedere ca au sosele pe care sa mearga.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • cutiile ce se pun pe alea de export sunt JR5 adica pe cabluri , aia e singura diferenta .
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • Post de la MCD

                              sa apara toti cu 16Valve diseara la kisselef , dupa ora 21:00.

                              Comment


                              • pai ce vrea sa faca ? sa ii ia pe toti la rand ? da unde a postat ca nu am gasit ?
                                Last edited by alessandro; 4 March 2010, 15:34.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google