Logan 1.5 dci vs matiz

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Tembelu View Post
    frate matizu rupe norma la demaraj...am vandut pana acum 4 matizuri...le-am cumparat de la maicamea de la unca si imi pare raw ca nu mi-am oprit unu...am fugit pe autostrada cu 5 persoane cu 175!!!
    ho cares? mie in nici un caz... eu in masina vreau sa am spatiu, lejeritate, chiar daca fuge mai incet.... matiz... nu mi-as lua nici daca ar fi ultima masina din lume, mai bine pe jos sau bicicleta...
    1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

    Comment


    • #62
      hai frate fii serios cu 175.... cu matizu ...te-ai remorcat de vre-un 16v? )
      sigpic

      Comment


      • #63
        @ tembelul : domne cum ai fugit tu cu 175 si cu 5 persoane in el nu inteleg...probabil aveai o eroare la kilometraj de vreo cel putin 20km/h.. nu se poate sa stii..in talon matizul are trecuta viteza de 144(viteza maxima constructiva) si cred ca aia cand au facut testele nu aveau 5 pers. in el... asa ca te rog... nu imi sta in fire sa contrazic dar asta e prea de tot... te'a inselat kilometrajul .!! numai bine!!

        Comment


        • #64
          nu stiu frate atata mi-a aratat!!! daca ma mintea kilometraju.......va mint si yo!!! stiti cum e vorba aia!!!! ce rost avea sa va mint!!!!!

          Comment


          • #65
            Originally posted by silviu_cos View Post
            @ tembelul : domne cum ai fugit tu cu 175 si cu 5 persoane in el nu inteleg...probabil aveai o eroare la kilometraj de vreo cel putin 20km/h.. nu se poate sa stii..in talon matizul are trecuta viteza de 144(viteza maxima constructiva) si cred ca aia cand au facut testele nu aveau 5 pers. in el... asa ca te rog... nu imi sta in fire sa contrazic dar asta e prea de tot... te'a inselat kilometrajul .!! numai bine!!
            da asha e 144km/h da si loganu 1.4 are 162km/h si trece de 162!!!

            Comment


            • #66
              Originally posted by Tembelu View Post
              da asha e 144km/h da si loganu 1.4 are 162km/h si trece de 162!!!
              da trece... dar la viteza aia te insala kilometrajul cu cel putin 5km/h si chiar daca sa zicem ca prinde 180 (cu o persoana ) pe kilometraj tu ai 175 reali (in cel mai bun caz) dar la matiz de la 144 la 175 e dif. cam mare mai ales ca aveai si 5 persoane inauntru . Poate tu ai vazut atata dar sigur nu aveai... pot sa garantez!!
              PS : multora li s'a intamplat sa ii induca in eroare kilometrajul sa stii...

              Comment


              • #67
                S-ar putea sa aiba dreptate, zice ca a prins 175 km, dar n-a spus ca pe ora, poate 175km/2 ore, si-atunci chiar il cred, e chiar plauzibil.

                Comment


                • #68
                  super, moshule...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #69
                    asta nu o cred...eu cu motor 1.4 am facut un Matiz,a si plecat si cu cateva secunde inaintea mea si tot l-am luat,poate nu ai fortat-o tu...
                    niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by dorutz View Post
                      hai frate fii serios cu 175.... cu matizu ...te-ai remorcat de vre-un 16v? )
                      apropo de viteza cu matizu... ma depasit unu pe autostrada si eu mergeam cam cu 110 120... peste 30 min il gasesc rasturnat :|
                      turbo makes torque and torque makes fun

                      LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by noyz View Post
                        apropo de viteza cu matizu... ma depasit unu pe autostrada si eu mergeam cam cu 110 120... peste 30 min il gasesc rasturnat :|
                        Putin respect baieti,va-ti vazut cu loganuri??....acum cativa ani va-ti fi dorit un Matiz...oricum Turbo-Dieselar-Convins,bineinteles de logan.
                        http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                        Comment


                        • #72
                          acum cativa ani ne luam super nove :P
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Nu stiu in ce masura un 1.4 mpi (eventual pe autostrada la vale) poate sa treaca de 162/h real. Mie mi-a aratat pe bord 175, luand in calcul o eroare de ~10 km iese un 162-165.

                            DAR, Matiz cu 175 pe bord...asta inseamna o eroare de vreo 25 km , ceea ce nu e imposibil...cred ca daca era gol ii arata pe bord 190...i se termina tahometru...se declansa automat eleronu' imprumutat de la Porsche...

                            Cat de liniute...not a chance, nu mai macati gogosi care le mancati asa cu pofta. Matizu pleaca (spun eu din liniutele care le-am facut) bine de pe loc, dar nu apuca sa treaca nici macar cu juma de metru in fata daca pleci bine in tr 1. Pe tr. 2 s-a terminat totul.
                            Cum si un diesel pleca parca si mai bine decat un benzinar de pe loc...nu mai spun nimic.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Tembelu View Post
                              frate matizu rupe norma la demaraj...am vandut pana acum 4 matizuri...le-am cumparat de la maicamea de la unca si imi pare raw ca nu mi-am oprit unu...am fugit pe autostrada cu 5 persoane cu 175!!!
                              Ar trebui sa te potolesti cu aberatiile pe forum! Pe bune acum! Las-o dracu de treaba, ca nu suntem chiar atat de idioti sa nu ne dam seama de gogosile pe care le postezi! Nu e corect sa sa postezi niste aberatii pentru ca sa dai motive de discutie aiurea!

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by felixb View Post
                                Putin respect baieti,va-ti vazut cu loganuri??....acum cativa ani va-ti fi dorit un Matiz...oricum Turbo-Dieselar-Convins,bineinteles de logan.
                                Eu recunosc: inainte de Logan ma uitam dupa Matiz, Loganul era prea scump pentru buzunarul meu, si m-a dat pe spate la o parcare. Si daca i-si gaseste consoarta un servici mai bine platit (ca sa nu spun cu un salariu decent) poate ca-i cumpar si ei ceva asemanator
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google