Logan 1.5 dci vs matiz

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Antonyo22 View Post
    ))) Ma faci sa rad...tu habar nu ai de masini..de asta vad ca dai dovada!Revizie la Tico..din 2000..eu nu am fost niciodata cu el la revizie nici cand l-am luat de noi///de probleme la el pe garantie..in nici un caz..la Tico se strica cel mai greu.Acu` depinde si de stilul de condus al fiecaruia!Dar eu lucrez la Service Dacia...si vin in fiecare zi cu probleme de caroserie..si alte tampenii..spre exemplu acum o saptamana schimbat ambreiaj la Logan doar la 7000km..+multe altele..numai zic de injectoare de 1.5DCI..Asa ca potoleste...!Numai bine!
    sa nu imi spui ca tu nu ai "o data" sau un numar de km cand schimbi uleiul, ii faci o verificare ... sau mergi asa la risc... si logan'urile alea care le schimbi tu ambreiajul la 7000 km si injectoarele sunt pe mana unora ca tine!!
    -- ca sa iti dovedesc ii rog pe cei de pe forum care au 1.5 DCI sa ne spuna si noua daca au avut probleme cu injectoarele ambreiajul si s.a.m.d.... iti dau un ex. : felixb care a scos din 1.5dci 103 cp si 260Nm si a carui masina ar trebui sa fie mult mai vulnerabila la probleme de gen : ambreiaj , injectoare ... nu l'am auzit sa aiba vreo problema cu injectoarele , ambreiajul
    ... o sg problema a avut cu cutia si aia din cauza cuplului prea mare... asa ca tu mai baiatule daca lucrezi la dacia ai tico si ai venit aici sa aprinzi discutii eu ma retrag ca nu am cu cine discuta.. toate cele bune!!!
    @ felix : scuze ca te'am dat EX dar masina ta a fost prima de care mi'am adus aminte...

    Comment


    • Originally posted by Antonyo22 View Post
      ))) Ma faci sa rad...tu habar nu ai de masini..de asta vad ca dai dovada!Revizie la Tico..din 2000..eu nu am fost niciodata cu el la revizie nici cand l-am luat de noi///de probleme la el pe garantie..in nici un caz..la Tico se strica cel mai greu.Acu` depinde si de stilul de condus al fiecaruia!Dar eu lucrez la Service Dacia...si vin in fiecare zi cu probleme de caroserie..si alte tampenii..spre exemplu acum o saptamana schimbat ambreiaj la Logan doar la 7000km..+multe altele..numai zic de injectoare de 1.5DCI..Asa ca potoleste...!Numai bine!


      Antonyo , inainte sa postezi mai bine te-ai uita putin pe sosea . Cate cutii de chibrit vezi tu in trafic zilnic ca eu unul si uitat cum arata Tico . Si atunci cand si cate sa ajunga in service ? Mai este putin si nici strungarii nu o sa poata sa-ti mai faca piese pt el . Stiu ca pt fiecare este mai bun ce are el dar.............................Nu ai fost la revizie de cand l-am luat de NOI ? Tu esti ungur , doar ei zic noi in loc de noua sau cele doi in loc de cele doua .

      Salut .
      B -X X - DDF x 2

      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

      Comment


      • ma bag si eu...tico a lu` Antonyo are 190.000 de mii de km..si nu a schimbat dekt consumabilele..am avut si eu ocazia sa merg cu ea, si merge ca nou....dupa cum zicea Tico Rullzz;))

        Comment


        • Originally posted by Sooky View Post
          ma bag si eu...tico a lu` Antonyo are 190.000 de mii de km..si nu a schimbat dekt consumabilele..am avut si eu ocazia sa merg cu ea, si merge ca nou....dupa cum zicea Tico Rullzz;))
          Sa'l stapaneasca sanatos si sa mai faca inca 190 de mii de km fara probleme!!

          Comment


          • Inteleg...este forum Logan Club,iar..daca tu iti crezi masina ta (Logan) avion sa stii ca nu este.Si da vin in fiecare zi ci probleme de caroserie si de mecanica la Logan-uri!Inca ceva...tu nu ai ce sa zici..sau multi altii..care..au dat o caruta de bani pe ea..si asta luata in leasing (90% le au in leasing)ce mai poti zice?Ca nu este buna?Haideti sa vorbim realitatea...vin clienti in fiecare zi ca nu sunt multumiti de ea(consuma mult..si sta numai cu ea prin service..plus ca..si consumabilele sunt o caruta de bani).O sa fac o poza-2 cu supozitorul meu..sa vedeti cum arata o masina la 190.000 km sunt curios cum va arata si un Logan la acesti KM!Sanatate multa !!!

            Comment


            • Cum adica merge ca nou? adica o masina cu 190000 km merge ca noua pe sosele patriei? hai ca sunteti prea de tot. La ce va referiti oameni buni cand spuneti voi "tico rullss" ce e asta ? la ce capitole "ruleaza" tico? masina aia ti-o pot fura pe brate, masinuta aia este foarte mica (si cred ca asta e singurul atuu al ei) ... e buna daca nu tie frica de spatii mici. Sa-l folosesti sanatos in continuare, multi km fara probleme iti urez
              Acum am vazut ce ai postat ... e clar voi va plictisiti pe acasa ...
              sigpic
              Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

              Comment


              • Originally posted by Antonyo22 View Post
                Inteleg...este forum Logan Club,iar..daca tu iti crezi masina ta (Logan) avion sa stii ca nu este.Si da vin in fiecare zi ci probleme de caroserie si de mecanica la Logan-uri!Inca ceva...tu nu ai ce sa zici..sau multi altii..care..au dat o caruta de bani pe ea..si asta luata in leasing (90% le au in leasing)ce mai poti zice?Ca nu este buna?Haideti sa vorbim realitatea...vin clienti in fiecare zi ca nu sunt multumiti de ea(consuma mult..si sta numai cu ea prin service..plus ca..si consumabilele sunt o caruta de bani).O sa fac o poza-2 cu supozitorul meu..sa vedeti cum arata o masina la 190.000 km sunt curios cum va arata si un Logan la acesti KM!Sanatate multa !!!
                din cate spui tu toti aia care au logan sunt chiori... uite'te pe strazi sa vezi cate loganuri sunt... si numarul acestora creste zilnic... in Franta este printre cele mai vandute masini... in Germania lafel... oare toti oamenii astia nu cunosc termenul FIABILITATE ... si stai linistit ca aici nu se vorbeste numai de bine despre logan asa cum crezi tu (daca te uiti sunt thread'uri pe diferite teme...chiar si contra logan)
                PS: daca vorbeai despre masina lui tezeu sa stii ca pe langa a ta este cam "avion"...fara suparare

                Comment


                • 90% din toate masinile noi (straine sau NEstraine) sunt luate in leasing sau credite bancare!Masina e cea mai proasta investitie posibila...si sincer mai bine mergi si platesti intre timp...decat sa nu mergi deloc...dupa sa platesti!E un soc financiar prea mare!Mai bine rulezi banii aia si astfel iei o masina in leasing!Si acum sa revenim la topic....se observa clar limbajul rautacios la adresa ambelor masini....consecinta este un subiect tabu si fara nici un rezultat!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Stai putin ... mie unu nu mi se pare corecta comparatia intre tico si logan (adica aici am ajuns cu masinuta noastra sa o comparam cu toate relicvele?retorica intrebarea), si daca stau iarasi sa expun principalele motive pentru care mi am luat logan si nu tico,matiz ect. insemna ca nu am respect fata de mine si masinuta mea.
                    Tico este masina potrivita pentru alta categorie de personaje si eu nu ma regasesc printre ei ... tico nu sadisface nici pe departe asteptarile mele de la o masina ... si pot argumenta pana maine de ce nu mi as cumpara tico.
                    sigpic
                    Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

                    Comment


                    • Originally posted by Antonyo22 View Post
                      Inteleg...este forum Logan Club,iar..daca tu iti crezi masina ta (Logan) avion sa stii ca nu este.Si da vin in fiecare zi ci probleme de caroserie si de mecanica la Logan-uri!Inca ceva...tu nu ai ce sa zici..sau multi altii..care..au dat o caruta de bani pe ea..si asta luata in leasing (90% le au in leasing)ce mai poti zice?Ca nu este buna?Haideti sa vorbim realitatea...vin clienti in fiecare zi ca nu sunt multumiti de ea(consuma mult..si sta numai cu ea prin service..plus ca..si consumabilele sunt o caruta de bani).O sa fac o poza-2 cu supozitorul meu..sa vedeti cum arata o masina la 190.000 km sunt curios cum va arata si un Logan la acesti KM!Sanatate multa !!!
                      Eu, sincer... nu te inteleg... Ce dracu cauti tu pe forum de logan cand tu ai o chestie cu patru roti? Ai samanta de scandal in tine? Iti place sa provoci discutii aiurea? Iti place sa fii in centrul atentiei ca personaj negativ?... Gata cu morala...

                      As fi curios sa vad si eu 300000 de tico/matiz/spark vandute in Romania si sa fie ca noi la ~200k. Dacia a vandut pana acum 500000 de unitati in Romania si in lume si, chiar daca a avut rechemari in service (pt probleme minore, sa fim realisti), tot a iesit pe profit, Daewoo sau Chevrolet sau cum s-o mai chema se chinuie de ~10 ani sa scape de faliment... ce pune asta? Iti spun eu, lumea nu are incredere in masinile lor si nu le cumpara, in schimb, Dacia e privita cu ochi buni peste tot, chiar si de cei trei "tembeli" de la Top Gear.
                      In alta ordine de idei... Terminati fratilor cu comparatii de genul Melc vs Ghepard, Elefant vs Furnica samd, ce naiba, suntem ridicoli! Maturizati-va!

                      Comment


                      • Originally posted by Antonyo22 View Post
                        ))) Ma faci sa rad...tu habar nu ai de masini..de asta vad ca dai dovada!Revizie la Tico..din 2000..eu nu am fost niciodata cu el la revizie nici cand l-am luat de noi///de probleme la el pe garantie..in nici un caz..la Tico se strica cel mai greu.Acu` depinde si de stilul de condus al fiecaruia!Dar eu lucrez la Service Dacia...si vin in fiecare zi cu probleme de caroserie..si alte tampenii..spre exemplu acum o saptamana schimbat ambreiaj la Logan doar la 7000km..+multe altele..numai zic de injectoare de 1.5DCI..Asa ca potoleste...!Numai bine!
                        Curios: Si eu lucrez la un service...si nu mai tin minte numarul la cate TICO le-am schimbat pompa de injectie(acel monopunct) setul motor, casete de directie ...
                        LOGAN PRESTIGE - 1.6 16v - GRI PLATINE ---- "Benzinar pana la moarte!"

                        Comment


                        • Tico are pompa de injectie? De cand?

                          Comment


                          • Ba frate deci chiar mi se pare strigator la cer. Cand am vazut acest thread mam gandit cine dracu la infintat, adica nu are nici o logica, adica nu ai cum sa compari un logan cu matiz....si mai ales tico. Matusamea are matiz si ma plimb destul de des cu el, eu am logan dci si ma plimb engross, deci mi se pare chiar penibil sa susti ca matizu sau tico face loganu. Poa sa fie ele usoare dar totusi 800 cm cubi pe langa 1400, deci nu are rost sa punem problema. Chiar nu imi vine sa cred ce sustin unii aici....
                            1.5 DCI 85 CP Chipuit, toba sport, neoane sub masina, la pedale, sub scaune si portabaj alaturi de lada de 800W RMS pure bass!!!

                            Comment


                            • astea sunt usoare si te fac cu a 1-a(sunt mai usoare),dar u recuperezi dupaia datorita puterii

                              Comment


                              • Cum sa te faca ma cu a 1'a ? ... nu te face pe nici'o treapta... Comparatie absurda.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google