Provocari

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by DJ-02-HKE View Post
    ce conteaza de cat timp are permisul? ...pentru cei din craiova:oricand va aduc un copil fara permis...are 17 ani care da lectii la multi la condus.....
    condusul tare nu inseamna soferie (ma gandesc ca la 17 ani nu-i sofer, e "racer"). talentul ajuta mult, dar experienta e cea care te scoate din c**at!
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #32
      Eu zic sa ramaneti la nefeseu' poate apare acolo un patch cu Logane si le "tunati" acolo care mai decare, sunt si drag-uri, nu pateste nimeni nimic... adrenalina din belsug, mai ales daca mai ai un volan profi...
      No, apoi blana
      Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
      ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

      Comment


      • #33
        Originally posted by lau_swat View Post
        Eu zic sa ramaneti la nefeseu' poate apare acolo un patch cu Logane si le "tunati" acolo care mai decare, sunt si drag-uri, nu pateste nimeni nimic... adrenalina din belsug, mai ales daca mai ai un volan profi...
        cea mai sigura metoda ) NFS . Go Logan !! )
        Its just a car ...

        Comment


        • #34
          Sincer...cred ca exagerati!!!Ca esti incepator nu inseamana ca nu stii,poate omul are talent la volan.In a doua luna de soferie am plecat pana in cta. si pe autostrada am facut explozie pe fata dreapa in timp ce depaseam un tir(aveam max 110 kmh),la scoala de soferi nu m-a invatat ce sa fac in situatii de genul asta si nici nu m-am interesat ce trebuie facut in acea situatie,am facut ce mi s-a parut mie necesar,am lasa-o in frana de motor si m-am luptat cu volanul ca sa nu intru sub tir.DECI TOTUL SE REZUMA LA TALENT SI FOARTE PUTIN LA EXPERIENTA!!!!!
          Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

          Comment


          • #35
            parerea mea este ca foarte multi cred ca soferia se masoara in : "Cine face mai repede 400 de metri"
            sunt de parere ca daca cineva vrea sa vada daca e un sofer mai bun, poate demonstra asta pe un circuit, la un eveniment organizat
            dar niciodata nu o sa spun ca am talent si ca pot face oricand un sofer care are o caruta de ani de experienta si de situatii in trafic (dar pot spera si pot exersa sa devin mai bun:P)
            Este doar parerea mea si nu vreau ca cineva sa se supere
            http://danelugdz.blogspot.com/search/label/Cars
            http://danelugdz.blogspot.com

            Comment


            • #36
              Nu se supara nimeni,discutam civilizar,dar....am fost cu un prieten care sincer are foarte multi km la activ(mai ales ca a facut drumul pana in germania de vreo 10-20 de ori)chiar credeam ca e as in sofat,si mi-a dovedet ca nu experienta te face sofer ci talentul(instinctul).Mergeam pe DN1 si in saftica i-a luat fata un alt sofer care vroia sa faca dreapta,franand puternic.Prietenul meu a ezitat sa faca ceva pana in ultima clipa cand a franat puternic in conditiile in care avea 4-5 metri pana in autoturismul din fata,o viteza de 50 kmh si nu era nimeni pe drum decat noi si celalat sofer.Fiind ud pe jos masina a inceput sa derapeze si am ajuns sa ne invartim de 2-3 ori si sa intram balizele de pe mijlocul drumului.Avea loc sa il ocoleasca sa schimbe banda dar luii sa parut cea mai buna alegere sa franeze.Cand l-am intrebat de ce a frant mi-a raspun:,,Bai ....... tu ce te bagi....cand o sa ai experienta mea atunci sa vb!".De atunce am ajuns la ideea ca sofatul nu se rezuma numai la experienta!!!!!!!!!!!!
              Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

              Comment


              • #37
                Originally posted by Rocri View Post
                Condus in viata de zi cu zi. Da lectii unul de 17 ani? Poate doar la incepatori. Si nu ma refer la "cascadorii" ci la soferie adevarata.

                facem pariu?.....stiu bine ce vorbesc

                Comment


                • #38
                  Originally posted by csebalyn View Post
                  condusul tare nu inseamna soferie (ma gandesc ca la 17 ani nu-i sofer, e "racer"). talentul ajuta mult, dar experienta e cea care te scoate din c**at!
                  eu ma refeream la condus o masina prin trafic ....nu la o liniutza sau la jaloane....sau la nfs......pt cei din craiova care vreti sa va convingeti sunteti invitatii mei......ii dau eu masina sa vedeti ce poate.

                  Comment


                  • #39
                    pei stii bine ca eu ma bag ...... 1.5dci 70hp , ti-am zis si data trecuta "hai frate ne dam?" ai zis nu
                    1.5dci
                    B-04-RZZ

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by tezeu View Post
                      Te ti de nebuni stuke? ai grija de masinuta macar pana ii schimbi uleiul(dacia oil mi se pare cam ciorba si nu stiu cat de bine poate se pot unge toate cele pe acolo in conditi de turatie maxima). Duminica daca vii la intalnire o sa ai cel putin 2 competitori daca vrei sa te ti de liniute.
                      tezeu ce se intampla la intalniri...inafara de mici liniute???trebuie facut ceva sa afle cat mai multi loganisti de loganclub.ro!!Daca e discutam duminica(parcul carol la farfurie,ora 10,nu???D

                      Comment


                      • #41
                        nu am spus ca talentul nu conteaza dar situatiile de care spui tu sunt situatii speciale...
                        in mod normal un sofer experimentat poate face fata mai usor unei situatii de acest gen,
                        (ex: Eram cu un amic pe autostrada soarelui mergeam cu 130 km la ora si el isi schimba privirea, odata cu privirea a schimbat si directia si s-a apropiat de bara de protectie, acum ca a fost lipsa de experienta ca a fost lipsa de talent nu stiu dar el cand a vazut ca este aproape de bara a pus frana brus si a tras de volan dreapta, normal masina a derapat si pana la urma a intrat in protectie, avea permis de mai putin de un an)
                        sunt foarte multi care au permis de cateva luni si cred ca stiu totul, dar sunt si f multi care au permis de 20 de ani si nu au treaba cu condusul
                        http://danelugdz.blogspot.com/search/label/Cars
                        http://danelugdz.blogspot.com

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by danelu View Post
                          nu am spus ca talentul nu conteaza dar situatiile de care spui tu sunt situatii speciale...
                          in mod normal un sofer experimentat poate face fata mai usor unei situatii de acest gen,
                          (ex: Eram cu un amic pe autostrada soarelui mergeam cu 130 km la ora si el isi schimba privirea, odata cu privirea a schimbat si directia si s-a apropiat de bara de protectie, acum ca a fost lipsa de experienta ca a fost lipsa de talent nu stiu dar el cand a vazut ca este aproape de bara a pus frana brus si a tras de volan dreapta, normal masina a derapat si pana la urma a intrat in protectie, avea permis de mai putin de un an)
                          sunt foarte multi care au permis de cateva luni si cred ca stiu totul, dar sunt si f multi care au permis de 20 de ani si nu au treaba cu condusul
                          normal ca sunt cazuri si cazuri(ex:anu trecut tot pe autostrada soarelui,am plecat la mare 3 masini,yo aveam permis de 5 zile(da conduc singur de la 14 ani pe sosele)(furam masinutza lu taticu),si prietenu meu avea permis de 3 ani,prima oara s-a urcat la volan la scoala de soferi.In fine a facut implozie la un cauciuc si avem viteza 60 km/h ,s-a panicat si a dat drumu volanului,a intrat in sant sau rasturnat si tot asha,el nu a avut nimik si doar unu din spate care i s-a fracturat mandibula si acum mananca cu paiu`!!! Deci,exaperinta,talent,noroc si sa fii stapan pe situatie,si atentia la trafic!!! Asta conteaza!!!

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Stuke View Post
                            Sincer...cred ca exagerati!!!Ca esti incepator nu inseamana ca nu stii,poate omul are talent la volan.In a doua luna de soferie am plecat pana in cta. si pe autostrada am facut explozie pe fata dreapa in timp ce depaseam un tir(aveam max 110 kmh),la scoala de soferi nu m-a invatat ce sa fac in situatii de genul asta si nici nu m-am interesat ce trebuie facut in acea situatie,am facut ce mi s-a parut mie necesar,am lasa-o in frana de motor si m-am luptat cu volanul ca sa nu intru sub tir.DECI TOTUL SE REZUMA LA TALENT SI FOARTE PUTIN LA EXPERIENTA!!!!!
                            Nu vreau sa te supar, poate esti un sofer minunat, dar te-ai intrebat daca n-ai avut pur si simplu noroc?

                            Prietenul meu a ezitat sa faca ceva pana in ultima clipa cand a franat puternic in conditiile in care avea 4-5 metri pana in autoturismul din fata,o viteza de 50 kmh si nu era nimeni pe drum decat noi si celalat sofer.Fiind ud pe jos masina a inceput sa derapeze si am ajuns sa ne invartim de 2-3 ori si sa intram balizele de pe mijlocul drumului.Avea loc sa il ocoleasca sa schimbe banda dar luii sa parut cea mai buna alegere sa franeze.

                            Uite aici e vorba de experienta.
                            Un sofer cu experienta nu ar fi mers la 4-5 m in spate pe DN1.
                            Poti sa ai un bou in fata oricand. Poate I se face rau, sau isi da seama ca l-anselat nevasta si pune frana instantaneu...
                            Fostul meu patron, neamt, acum vreo 10 ani a luat o amenda de 2000 de marci si permisul suspendat pentru ca nu a pastrat distanta ceruta pe autostrada(au niste V-uri marcate pe asfalt, cine a fost stie...)

                            Comment


                            • #44
                              in majoritatea cazurilor, talentul te impinge la prostii, experienta iti spune cand poti si cand nu poti sa faci "talente"...faptul ca am iesit de cateva ori din situatii dificile probabil ca inseamnca ca avem talent, ideea e ca daca avem experienta, nu intram in situatiile alea in care tre sa facem apelul la talent. got the ideea ?
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #45
                                "in majoritatea cazurilor, talentul te impinge la prostii, experienta iti spune cand poti si cand nu poti sa faci "talente"...faptul ca am iesit de cateva ori din situatii dificile probabil ca inseamnca ca avem talent, ideea e ca daca avem experienta, nu intram in situatiile alea in care tre sa facem apelul la talent. got the ideea ? "



                                AI DREPTATE
                                http://danelugdz.blogspot.com/search/label/Cars
                                http://danelugdz.blogspot.com

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google