Provocari

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pai si ce sa inteleg ca dacia oil e pana la urma un ulei bun? sa optez pentru el cand ma voi duce la revizie?nu cumva e mai calitativ elful? Imi cer scuze stuke ca am intervenit cu cateva intrebari peste threatul tau(stiu eu ca esti baiat bun si nu te superi). Multam anticipat seba
    sigpic
    Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

    Comment


    • #17
      Originally posted by tezeu View Post
      Pai si ce sa inteleg ca dacia oil e pana la urma un ulei bun? sa optez pentru el cand ma voi duce la revizie?nu cumva e mai calitativ elful? Imi cer scuze stuke ca am intervenit cu cateva intrebari peste threatul tau(stiu eu ca esti baiat bun si nu te superi). Multam anticipat seba
      Eu zic sa te duci spre ELF
      http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

      Comment


      • #18
        Originally posted by csebalyn View Post
        alo, "zmeii"...mai calm, da? cati km aveti cu amsina, sau credeti ca soferia se rezuma la blana pe 400m? una e sa mergi tare si alta e sa mergi bine. treaba e ca toti trecem prin asta si al un moment dat fiecare dintre noi a auzit "las-o mai moale" si va ajunge intr-o zi sa zica, la randul lui "las-o mai moale". imiginile de la stirile de la ora 5 ajuta mult sa te calmezi, dar mai mult ajuta daca scapi singur dintr-o gramada groasa de rahat cu masina. asta ultima nu-i de dorit...in ideea ca nu-i de dorit sa se intample, dar e de dorit sa cape toti cu bine daca cineva "o comite". aveti grija, la cursele organizate e ok, dar nu faceti intreceri pe strada daca va intalniti mai multi "zmei"
        in alta ordine de idei, tezeu, dacia oil e facut de total, grup din care fac parte elf, total, elan, as24. deci nu-i varza...a, ca in perioada rodajului nu-i bine sa omori motorul, asta e alta discutie, pe alt thread
        numai bine si curse fara probleme, de fapt, soferie fara probleme la toti, "zmei" si "babalaci" laolalta !

        Ce zici CSEBALYN tragem o miuta?? ) cu liniutele e mai greu...cu cristi_xp fac linute zilnic
        http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

        Comment


        • #19
          cam greu, felix, miuta de la buc la tm
          tezeu, stie dracu daca e bun sau nu. stiu ca-i semisintetic si cand ma uit cine face parte din grupul total, parca nu-mi mai pare asa prost, chit ca scrie dacia pe el. apropo, al meu n-a fost negru la revizii cand l-au schimbat si numa dacia oil am avut. dar daca te lasa sa duci tu ulei, in locul tau m-as duce si eu cu elf sau castrol sintetic
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #20
            eu unu cred ca am destula experienta ca sofer(mai ales ca am lucrat ca sofer o perioada mare).Nu ma cred zmeu....dar....sincer imi place viteza,imi plac provocarile.THREAD-ul este pt curse legale unde nu este nimeni zmeu.P.S. Loganul 1.6 16v merge cu 190 kmh la 5300 rpm.
            Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

            Comment


            • #21
              Sa nu crezi asta! Ce experienta poti acumula in max un an de cand ai permisul?

              Comment


              • #22
                un an si 80.000 km pe ceas!
                Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                Comment


                • #23
                  Ma da unde mergi atata? ...

                  Comment


                  • #24
                    ce conteaza de cat timp are permisul? ...pentru cei din craiova:oricand va aduc un copil fara permis...are 17 ani care da lectii la multi la condus.....

                    Comment


                    • #25
                      Condus in viata de zi cu zi. Da lectii unul de 17 ani? Poate doar la incepatori. Si nu ma refer la "cascadorii" ci la soferie adevarata.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #26
                        Un sfat pentru cei tineri:
                        E frumos ca vreti sa va intreceti, dar tineti va rog la viata voastra...
                        Participati la concursuri organizate, unde aveti cat de cat siguranta ca sunteti protejati(nu dati in stalp, e pe aproape o salvare, etc.)
                        Pe de alta parte, nu e bine sa fiti zmei pe sosea. Una e talentul, alta e experienta.
                        Sunt sigur ca noua din zece dintre voi m-ar lua la jaloane, dar nu stiu cum ati sta la capitolul anticipatie... Am ocazia sa vad zilnic iepurasi cu scrisnet, dare de cauciuc si fum, motoare tunate si tot la stopul urmator ne intalnim...

                        Pe vremea mea erau la moda motoarele(asa amarate cum se gaseau...) Ne-am potolit abia dupa ce pe amicul nostru Suca l-au gasit intr-o zi cu capul crapat de bordura... Dumnezeu sa-l odihneasca....

                        Comment


                        • #27
                          Ca bine spui, omule!
                          Hei, tinerilor ! LUATI AMINTE !
                          Tineti adrenalina in haturi!

                          Comment


                          • #28
                            ioi .. nasoala treaba .. ma domolesc si eu .. deja "am simtit" cum e cu viteza si am de 5 zile permis
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by raduprov View Post
                              ioi .. nasoala treaba .. ma domolesc si eu .. deja "am simtit" cum e cu viteza si am de 5 zile permis
                              Nu am nimic cu tineretul la volan.El este viitorul pe sosele.Am spus doar ca trebuie, putin cate putin, control.

                              Comment


                              • #30
                                Mda...ei lasa, multi am fost zmei la 18-20 de ani.
                                Multumesc la ''Sefu'' ca am scapat nevatamat din prostiile care le faceam.

                                PS: pt. ''boboci'' - folositi frana cu incredere.
                                Nu faceti dintr-un Logan un Ferrari, ca n-o sa va iasa...o sa dea cu virgula.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google