Logan vs Renault Clio Symbol

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dinamica cu mult mai buna decat Logan?...cum?niste detalii tehnice functie de motorizari de exemplu!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Dinamica nu e mai buna ca la Logan, comparatia facandu-se cu aceleasi motoare.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Renault Clio Symbol = Solenza pentru mine. Are aceleasi caracteristici... plus niste optionale .

        Aleg Loganul ...

        Comment


        • Acest vs nu a inceput bine . Trebuia sa puneti in balanta dotari , +si- .
          Aici este vorba doar de SNOBISM . Nu vreau Logan By Renault pt ca este facut in Romania dar vrea Clio facut in Turcia . Ma lasi cu vrajeala asta ieftina de 2 lei ? Doar ca scrie Renault Clio pe ea ? Pai eu unul daca-mi dai 2 Clio pe Logan nu ti-l dau in ruptul capului . Crezi ca daca este asamblat in Turcia , piesele sunt aduse din Franta ? Cat la % din ele ? Nu vezi ca li s-a dus duhul turcilor ca sunt foarte capabili ? Chiar ne-au intrecut ? Pai eu daca conduc un Clio in spatele meu nu pot sta decat copii . Si in Logan faci sex in grup ( normal poti face in portbagaj ) . Ce ar fi daca ai fi cateva minute obiectiv , sa pui in balanta + si - dar pe bune nu pentru ca tu ai Clio si gata esti superior . Si Clio ca si Logan sunt din clasa low budget , deci ce inseamna asta ? Tu crezi ca toti prostii astia care au Logan si unii au peste 100000-150000 km cu ele nu au mai vazut masini in viata lor ? Pentru tine conteaza doar ca ai masina straina nu romaneasca .
          Mare scula de masina .

          Si tu ca si o colega a mea . Ea nu si-a luat Logan ca e masina romaneasca dar si-a luat Spark si tocmai ce i-a cazut electromotorul . Si cand a auzit ca o costa 1500 ron si vine in 3 saptamani s-a dat cu capul de bascula masinii .
          Last edited by FLORIN77; 19 May 2008, 08:01.
          B -X X - DDF x 2

          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

          Comment


          • De curand am mers cu taxiul la niste prieteni,un Clio Symbol(urata cu spume) si din nefericire am stat in spate dar ce pot sa va spun... masochism frate,o inghesuiala dracu de n-am vazut(am 1.87/100kg),mai fratilor asta la prezentare trebuie sa sublinieze "3 locuri bancheta spate persoane pana in 1.50 m",asta nu-i masina,e ... ceva.
            Last edited by burtosu; 19 May 2008, 14:33.
            KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

            Comment


            • Sa nu mai zic ca bordul, RCS/RCD si comenzile de langa volan + maneta schimbatorului de viteze sunt la fel ca pe Logan. Deci interiorul nu e cu nimic mai bun ca la Logan, ba chiar are un minus imens, spatiul interior.
              Portbagajul e la fel, motorul e turcesc, piesele sunt majoritatea turcesti.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Cert este ca diferenta de bani nu este justificata de Symbol in segmentul acelorasi motorizari ca si pe Logan!Dar sti cum e...scrie Renault..omu' vede...brand, etc!...si daca roaba avea 2 roti ii zicea tramvai!
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Usurel cu criticile la adresa lui clio symbol ca poate ne trezim ca ne dau "fanii" in judecata... Banuiesc ca astia daca scoate renault o .... Ar fi in stare sa zica ca e ferrari.... Conduc aproape in fiecare zi un renault clio symbol si sa mor daca nu ma dispera... As da orice sa am un logan si la munca... Da ce sa-i faci... Nu toata lumea agreaza loganul... Doar pentru faptul ca e made in Romania...
                  Dacia Logan MCV 1.5 dC 85 CP
                  sigpic

                  Comment


                  • Stiti ce am auzit (nu era posesor de Symbol si nici de Logan) asa ca nu bag mana in foc. Cica reviziile de la Symbol sunt mai scumpe decat la Logan la aceeasi motorizare.
                    Ciudat daca e adevarat.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • Nu-i ciudat, e adevarat chiar e mai scumpa revizia la renault, pt ca nu e dacia. Ddesi folosesc aceleasi piese, in mare.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Se trage de la filtrul de polen pe care Loganul nu'l are ... Oricum Clio Symbol

                        Comment


                        • Originally posted by Rocri View Post
                          Stiti ce am auzit (nu era posesor de Symbol si nici de Logan) asa ca nu bag mana in foc. Cica reviziile de la Symbol sunt mai scumpe decat la Logan la aceeasi motorizare.
                          Ciudat daca e adevarat.
                          Da, are dreptate ca la clio sunt mai scumpe.

                          LE: De ex. la placutele de frana sunt identice cu cele de logan(si p cele de logan scrie clio) si la pret este o diferenta de 70ron (adica 270ron setul)
                          2004 Dacia Logan 1.4MPi
                          2006 Dacia Logan 1.5dCi
                          2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                          Comment


                          • Renault clio(cocosata)e mai dotata si cheala ca Logan dar...Daca te asezi pe scaunele spate si dai cu capul de luneta cred ca ai sa alegi instantaneu logan.
                            Eu am logan si cred ca e masina ideala pt drumurile noastre pt moment,am condus si clio dci1.5 si sare mai bine decat benzinarul meu,dar asta e de la cuplul mai mare al lui dci,
                            Ce sa zis putem zice noi arice tu trebuie sa te sui in amandoua ,mergi macar 20 km cu amandoua si decizi singur.Ca fiabilitate cred ca sunt chiar la fel,poate logan mai bine,ptr ca am inteles ca la clio ar fi o prb la nistetamburi parca in spate undeva,care ar trebui schimbati c-am la fiecare20000km?

                            Comment


                            • Originally posted by kelemen View Post
                              Renault clio(cocosata)e mai dotata si cheala ca Logan dar...
                              Nu cred :-?

                              Comment


                              • Originally posted by kelemen View Post
                                Eu am logan si cred ca e masina ideala pt drumurile noastre pt moment,am condus si clio dci1.5 si sare mai bine decat benzinarul meu,dar asta e de la cuplul mai mare al lui dci,
                                clio dci nu are 80 cp...Sau 85... ?
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google