Logan vs Renault Clio Symbol

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mie unu nu mi se pare chiar asa urat clio Symbol...( acum sa nu sariti pe mine)
    Strict din punct de vedere estetic, mi se pare chiar un pic peste logan: parca nu este asa "colturoasa".
    Oricum ambele nu sunt premiante la capitolul design.

    Comment


    • Nici mie si nici sotiei mele nu ne place cum arata Clio, cu spatele ala tesit sunt sigur ca pe locurile din spate nu ai confortul din Logan - eu fiind si putin mai inalt. Asa ca raman la logan ca alegere.

      Comment


      • Hai ma ce naiba...? Loganu arata mai fain decat Symbolu, 100% mai frumos (ce cur mare areee) din spate.

        Comment


        • Logan este mai spatioasa,Clio din afara parca arata mai bine dar...Logan e mai barbateasca

          Comment


          • Loganu are fundu ala stil Brasil asa :P ... In alta ordine de idei am zis parerea mea si raman la ea...Arata mai bine Logan,mai mult spatiu si vb lui kelemen parca e mai barbateasca.
            1 point 6 litre 8 vsigpic

            Comment


            • Daca Loganu avea stilu ''Brasil'' la cur, iti dai seama ce erectii aveam noi... Stilu ala e INUMAN...Eu spun doar ca e mai ok decat Symbol, mai XXXX ))

              PS: probabil ca de asta se iau multi dupa ''curu'' nostru

              Comment


              • Una din variantele de achizitie , din 4 posibile (Aveo , Symbol , Logan , Astra sh) , a fost Symbol . Ce nu mi-a placut : stai la volan ca in masinutele electrice din bilciuri, cel din dreapta e prea bagat in tine , in spate ai sentimentul de tunel datorita plafonului care sta in cap si a suprafetei givrate mici de la lateralele spate . Ce mi-a placut : e mai micuta si mai ingusta - un plus pentru traficul urban , dar la drum lung pentru cei din spate este un chin . Logan a cistigat la mine competitia si nu regret alegerea.

                Comment


                • Cand m-am urcat prima data in clio am sesizat ca aveam mai putin loc in fata ca in oltcitul meu.
                  revelatia loganului a fost cand aveam in spate 3 balauri de 14-15 ani si soacra de 80 kg!!!!!!!!!!!!!!!!
                  Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                  Andreea Trifu

                  Comment


                  • Off: domnule iashca tocmai prin aceasta prisma trebuia optat pt symbol, caci in el NU mai are loc si soacra

                    Comment


                    • offtopic:cezar, am o soacra minunata! ITI DORESC SA AI PARTE DE UNA LA FEL!(daca nu ai inca)vorbesc fff serios!
                      Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                      Andreea Trifu

                      Comment


                      • "una la fel" inseamna ca are vreo 70-75 de ani. Cum cezar are 22, ar insemna sa se insoare cu o femeie de varsta lu' maica-sa, daca nu cumva mai mare.... morcovu tanar si gaina batrana fac supa buna
                        tinere cezar, ce mai astepti ?
                        sorry de off-topic, dar nu m-am putut abtine
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Ma refeream la mama sotiei lui(daca are sotie ,nu soacra)!
                          Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                          Andreea Trifu

                          Comment


                          • Originally posted by csebalyn View Post
                            "una la fel" inseamna ca are vreo 70-75 de ani. Cum cezar are 22, ar insemna sa se insoare cu o femeie de varsta lu' maica-sa, daca nu cumva mai mare.... morcovu tanar si gaina batrana fac supa buna
                            tinere cezar, ce mai astepti ?
                            sorry de off-topic, dar nu m-am putut abtine
                            offtopic: Completare: fac ciorba prea acra.
                            Multumesc de urare iahsca, momentan burlac.
                            Acum on: am mers de curand cu clio (iar), insa avea ceva km la bord, si anume 110 000. Troncaneau toate subansamblele: de la amortizoare, la plastice. Cutia nu mai era precisa (nu ca ar fi fost f precisa de noua), directia era prin toate partile, avea un joc imens, ma simteam ca in fosta dacie berlina, sau ca la bumper cars.
                            De stabilitate nu mai vb, ca de noua mi s-a parut a fi sub logan ( parere strict proprie, deci nu-mi sariti in cap).
                            Una peste alta, o plimbare ce mi-a lasat un gust amar.

                            Comment


                            • Ce motoare diesel sunt pe Clio Symbol? Am vazut unul de vanzare si spunea ca are motor dci de 65 de CP iar eu stiam ca are 85. Cumva la inceputuri a fost ca la Logan?
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • Pe Clio symbol au fost la inceputuri si dci-uri de 65 CP(euro3) acum se gasesc doar dci-uri euro 4 si anume dci de 70cp si 85cp la fel ca pe logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google