Logan 1.4 Vs Ford Fusion

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.4 Vs Ford Fusion

    Nu stiu ce motor avea , pur si simplu era la semafor si s-a vazut ca vrea sa se dea .. si ne-am dat.. ori nu stia sa mearga ori e proasta masina , acum nu zic ca am eu logan si ca stiu eu sa merg fff bine , dar l-am lasat la cel putin 10-15 m in spate.. am dat "blana" in toate treptele

  • #2
    Pai daca te uiti pe ford.ro o sa vezi specificatiile pt fiecare motorizare in parte...iar din cate vad eu cea de 1.4 cam lasa de dorit.Poate pe aia ai intalnit-o tu + soferu care nu stia sa schimbe vitezele

    Comment


    • #3
      Din cate am vazut pe site nu prea e asa stralucit daca e motorizare mai slaba.

      Comment


      • #4
        Stati calmi ca sunt mult mai multe masini mai praf decat loganu dar nu da nimeni in ele de exemplu

        BMW seria 5 nu se activeaza ESP cu 5 oameni in masina sau nu apuca sa se activeza
        MERCEDES nu mai stiu ce masina a fost dar au fost retrase multe masini de pe piata toate cu aceeasi problema o sa caut si o sa ma documentez
        VW nu au mai schimbat motoarele de nus cat timp plus caci GOLF 5 = teapa phantom=teapa

        si dac mai caut mai sunt marci de masini renumite care au mari probleme nu e loganu singuru...si nu te supara dar la banii astia ce ceri

        Comment


        • #5
          Ce comparatie absurda...

          Comment


          • #6
            Depinde . Ford 1.4 are motor 80 cp . Nu stiu nm-ul dar teoretic ar trebui sa te faca . Mai este varianta ca ar fi mai greu Fordul ( iarasi nu stiu masele si nu ma uit pt ca nu-mi place Fusion ) si sa piarda din diferenta de greutate . Dar nu cred , raman la prima varianta ca nu stie sa se dea . Sau ca ii da pana la un anumit punct , mai departe ii este frica .
            B -X X - DDF x 2

            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

            Comment


            • #7
              Ce parere aveti? Care dintre ele este mai rentabil pe taxi? Ma refer la consum urban, intretinere(revizii, piese de schimb), performante, rezistenta la drumuri mai rele. Pretul e mai mare la fusion, asta e clar, dar facand abstractie de pret, care ar fi mai bun?

              Comment


              • #8
                Dacia .... Ca sunt mai ieftine piesele ...

                Comment


                • #9
                  Da de problema cu Mercedes stiu si eu.Toate motorizarile diesel au fost chemate in service ca au facut ei nu stiu ce prostie.Dar tot Mercedes ramane .Cat despre Ford Fusion urata si slaba masina.Nu-mi place cat despre viteza nici nu ma gandesc.Loganul il face,mai mult ca sigur(comparatie la aceleasi motorizari).
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Probabil ca l-ai ''prins'' pe ala de 1.4 80 cp.
                    Are una sec mai mult ca Logan 1.4 pana la 100, deci nu ma mir ca l-ai luat. Plus ca e greu ca naiba, are in jur de 1150 kg...Deci mult mai greu ca Loganelu' de 1.4.

                    Cred ca se stie ca Loganu' la 0-100 se descurca bine fata de alte masini. Dar asta nu inseamna ca e si mai bun )
                    Last edited by Octavian; 8 June 2008, 13:50.

                    Comment


                    • #11
                      Aseara ma intorceam acasa si la un moment dat aveam in fata un Ford Focus 1.3 si in fata la Ford alta masina ...Fordu-l intra in depasire ,eu intru dupa el si cum eram in a 3-a am continuat depasirea , am vazut ca accelerat si el ca era destul de "nervos" ca l-am urmarit vreo 2 km in urma ........ Dar totusi l-am depasit lejer cu a 3-a (m-am dus pana in 5500 rpm) si cand am dat a 4-a lasat in urma deja cu 2-3 masini . Sincer m-am simtit bine....Dupaia tipul' ca era doar soferul in masina a venit nervos dupa mine , probabil sa vada ce motor am
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Focus de 1.3? Asta e primul model cred.

                        Pe drum virajat (sa fie si soferu' de doamnea-ajuta) nu te tii dupa Focus, e foarte stabil.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by dannyel87 View Post
                          masini mai praf decat loganu :

                          BMW seria 5
                          Mercedes

                          Ai ma laaaaaaaaaaaaaaaaaasi???? Nu realizezi cat de penibil suna?

                          Poate o sa renunt la cautarile de E60 525i si ma reorientez pe Logan...
                          Last edited by Marius; 8 June 2008, 21:35.
                          numar secundele

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Bad_Wolf View Post
                            Aseara ma intorceam acasa si la un moment dat aveam in fata un Ford Focus 1.3 si in fata la Ford alta masina ..
                            Focus de 1.3 ?... Si te'ai trezit bine ?

                            Comment


                            • #15
                              Na lasa acum ca n-a dat cu paru' )

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google