Logan Vs. Ford Focus vs. Megane 2 - Preturile Pieselor RIDICOL DE SCUMPE LA LOGAN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bun! Dar ce facem daca comparam revizia de 40.000 km de la Dacia (605 lei) cu revizia de 60.000 km de la Focus 2 (414 lei MINUS descount-ul) ?
    De revizia de 60.000 de la Dacia, in reteaua de dealeri nu cred ca mai are rost sa spun, ca va da sangele
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Originally posted by Ivan Marian View Post
      Cand l-om vedeam pe PCH pe platforma,,e clar,,este fordul stricat sau dauna totala( Doamne fereste).
      Mai astept poze dupa platforma
      N-ai sa vezi in viata ta asa ceva.

      Dau o tura cu platforma dupE domnisoare
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • Ce mai spuneti ca la Ford schimb distributia la 120.000 sau 9 ani? Cam cati bani econimisiti din combinatia asta?!

        Comment


        • Originally posted by darksid3 View Post
          De revizia de 60.000 de la Dacia, in reteaua de dealeri nu cred ca mai are rost sa spun, ca va da sangele
          Ba da spune, ca sa terminam toata mascarada asta.
          Lasa ca spun eu: revizia de 60k la un Logan din 2008 este de `1800-1900 lei, ca trebuie sa-i schimbi distributia.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Originally posted by darksid3 View Post
            Bun! Dar ce facem daca comparam revizia de 40.000 km de la Dacia (605 lei) cu revizia de 60.000 km de la Focus 2 (414 lei MINUS descount-ul) ?
            De revizia de 60.000 de la Dacia, in reteaua de dealeri nu cred ca mai are rost sa spun, ca va da sangele
            Ceea ce a facut pretenaru tau azi nu a fost o revizie de 40 de mii, ce dreacu. Hai sa fim seriosi.
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • @vitriol Pleaca ma, nu te cred! Iti face eu4yas cu ivan acum un calcul pe adras.ro si o scoti cu discount pe la 312 lei.

              A fost revizie de 65.000! (Facuta la 62400!) Deci da, nu a fost aia de 40.000!

              Comment


              • Originally posted by darksid3 View Post
                Bun! Dar ce facem daca comparam revizia de 40.000 km de la Dacia (605 lei) cu revizia de 60.000 km de la Focus 2 (414 lei MINUS descount-ul) ?
                De revizia de 60.000 de la Dacia, in reteaua de dealeri nu cred ca mai are rost sa spun, ca va da sangele
                Vezi tu singur ce este in plus pe deviz...
                Attached Files

                Comment


                • Originally posted by Eu4yas View Post
                  Ceea ce a facut pretenaru tau azi nu a fost o revizie de 40 de mii, ce dreacu. Hai sa fim seriosi.
                  Da, a fost revizie de 62.000 km. Ai curaj sa compari cu Dacia? De Reno nu mai spun
                  @Marian: Ia Carnetul de Intretinere al masinii si spune-ne la cati km se schimba distributia?
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Revizia de 60000 este intr-adevar scumpa. Dar cine stie ce discount avem!

                    Precum altii si o scoatem la 414 lei CU LICHID DE FRANA.

                    Da, a fost revizie de 62.000 km. Ai curaj sa compari cu Dacia? De Reno nu mai spun
                    Ok, super, eu ma refeream la operatiile ce i s-au aplicat masinii.
                    En fin, mergeti la ford baieti!
                    9! 9! 9!
                    sigpic

                    Comment


                    • Cand un Logan ce nu depaseste 11.000 euro nou, fabricat pana in 2008 ajunge sa aiba aproape acelasi pret de intretinere cu o masina fabricata in 2008 si cu 40% mai scumpa, intr-o alta tara. lucrurile sunt clare.
                      ..clare si de plans. Din pacate.


                      Dau o tura cu platforma dupE domnisoare

                      Comment


                      • Precum cunoscatorii. Cei ce stiu sa aleaga.

                        La Logan, revizia de 60.000 inseamna 20% din valoarea ei! La Renault inseamna cam 18%.

                        Originally posted by Eu4yas View Post




                        Ok, super, eu ma refeream la operatiile ce i s-au aplicat masinii.
                        En fin, mergeti la ford baieti!
                        Atat a avut nevoie masina, ca e Ford! E impecabila tehnic, distributia se schimba cum am spus mai sus, discurile sunt ca noi, placute noi, totul e SMIRNA! Bucsaraie, pivotaraie, amortizoare, totul perfect. Nu trage in stanga, nu bate, nu cloncane! Ce altceva sa faci la asa masina?
                        Last edited by PCH; 30 April 2013, 15:11. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by Eu4yas View Post
                          Revizia de 60000 este intr-adevar scumpa. Dar cine stie ce discount avem!

                          Precum altii si o scoatem la 414 lei CU LICHID DE FRANA.



                          Ok, super, eu ma refeream la operatiile ce i s-au aplicat masinii.
                          En fin, mergeti la ford baieti!
                          S-au aplicat aceleasi operatii, stai linistit, adica verificarea ochiometrica a suspensiilor, racorduri, placute, discuri, testare pe bancul de frane.
                          Astea nu se pun niciodata pe factura, ca nu e deviz de CASCO. Cand or sa apara si pe facturi de la Dacia, in mod nominal, or sa zboare porcii.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Originally posted by darksid3 View Post
                            @Marian: Ia Carnetul de Intretinere al masinii si spune-ne la cati km se schimba distributia?

                            Ok,,hai sa schimbam si distributia,,fata de ce scrie deja acolo
                            1259 de lei,,pana la ce scrie Vitriol este cale lunga,,si ma intreb unde a schimbat prietenul lui distributia?
                            Attached Files

                            Comment


                            • Dar discountul a fost pus DIN PACATE pe factura si am observat cum a iesit 414 lei.

                              Va dati seama ce TARABOI facea pecehasi aici daca vorbea cu ala de la service sa ascunda cumva pe factura discountul de 180 de lei?

                              Ai de capul meu!
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Eu cred ca tu te faci ca ploua, sa nu spun altfel: Revizia de 60.000 km, conform Carnetului de Intretinere, inseamna asa: schimb kit de distributie, kit de accesorii, pompa de apa, placute de frana, bujii, filtre, ulei + manopera + verificarile adiacente.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google